سلامتی مایکل شوماخر هنوز یک راز است اما گزارش شده که او تحت درمان پزشکی مخفی قرار گرفته و این امید را ایجاد می کند که ستاره افسانه ای فرمول1 بتواند دوباره در بین طرفدارانش حاضر شود.

گزارش شده که شوماخر مراقبت های پزشکی با هزینه ای بالغ بر 115000 پوند در هفته داشته است زیرا خانواده، دوستان و همراهانش همه امیدوارند که بتواند پس از تصادف وحشتناک اسکی خود، بهبود یابد.

سلامتی شوماخر از زمانی که در سال 2013 در حین اسکی دچار آسیب مغزی شد، مخفی مانده است. اما گزارش شده که قهرمان فرمول یک تیمی متشکل از 15 پرستار و پزشک داشته که به طور شبانه روزی از او مراقبت می کنند.

روند درمانی مایکل شوماخر

این اسطوره 53 ساله تقریباً 6 ماه پس از تصادف، در کمای پزشکی قرار گرفت. گزارش شده که پس از تصادف اسکی او تحت عمل جراحی برای برداشتن لخته های خون از مغزش قرار گرفته است.

اما در ژوئن 2014، او از بیمارستان مرخص شد تا بتواند در خانه خود در نزدیکی دریاچه ژنو سوئیس تحت درمان قرار گیرد.

خانواده او مجبور شدند جت شخصی و خانه مورد علاقه شوماخر در نروژ را به ارزش 25 میلیون پوند بفروشند تا هزینه های درمانی او را پوشش دهند.

از آن زمان تنها اطلاعات کمی منتشر شده است، با گزارش هایی مبنی بر اینکه شوماخر روی ویلچر می ماند و می تواند به چیزهای اطراف خود واکنش نشان دهد.

روند درمان با سلول های بنیادی

با این حال، در سال 2019، گزارش شد که شوماخر قرار است در تلاش برای بازسازی سیستم عصبی خود، تحت درمان با سلول‌های بنیادی قرار گیرد.

دکتر فیلیپ مناشه، متخصص قلب و عروق مشهور فرانسوی، که قبلا او را عمل کرده بود، قرار بود درمان انتقال سلول‌ها از قلب شوماخر به مغز او را انجام دهد.

دکتر نیکولا آچیاری، جراح مغز و اعصاب ایتالیایی در آن زمان گفت که این راننده افسانه‌ای به دلیل سال‌های متمادی در بستر بودن، از تحلیل عضلانی و پوکی استخوان رنج می‌برد.

هوشیار بودن مایکل شوماخر

پس از درمان در بیمارستان ژرژ پمپیدو در پاریس فرانسه، گفته شد که او “هوشیار” بوده، اگرچه جزئیات کمی در مورد وضعیت او ارائه شده است.

در سال 2020، رئیس سابق و دوست صمیمی او، ژان تاد، فاش کرد که شومی تحت درمان قرار گرفته است تا به او کمک کند به زندگی عادی‌تر بازگردد.

3 دیدگاه

 1. Carbonado aventador

  10

  0

  دیگه کاملا مشخصه بنده خدا کلا نه میتونه راه بره نه میتونه کاری انجام بده..
  اصلا همین که تو عموم نمیارنش که دیده بشه گواه همین موضوعه که جز پوست و استخوان چیزی از ایشون نمونده!!!
  بسیار ناراحت کنندس که انسان به روزی بیوفته که حتی دستشویی هم نتونه بره!!!
  یکی از اشناهامون با ۱۳۰ کیلو وزن و ۲ متر قد بعد سکته ی مغزی و لمس شدن بدنش , دیگه هیچی ازش نمونده و حتی خانوادش هم گذاشتنش آسایشگاه چون نمیتونستن ازش مراقبت کنن
  ارزوی سلامتی برای شواخر عزیز و تمام مریضایی که توان حرکتیشون رو از دست دادن!

  • Amirali

   5

   0

   انشاالله هرچه زودتر سلامتیشون رو به دست بیارن

 2. سبحان

  6

  0

  چندین سال با سریعترین ماشینهای مسابقه ای دنیا باسرعتهای بالای 300کیلومتر درساعت مسابقه بدی چیزیت نشه اونوقت با یه اسکی مسخره اینجور بلایی سرت بیاد….😣😣