متیا بینوتو که به خاطر انتخاب لاستیک هایی که به قیمت پیروزی چارلز لکلرک در مجارستان تمام شد، مورد انتقاد قرار گرفت اما می‌گوید این تنها فراری نیست که اشتباه می‌کند چون مرسدس نیز در آستین و مکزیک اشتباه مشابهی را مرتکب شد.

لوئیس همیلتون هر دو مسابقه را در رده دوم پشت مکس ورشتپن از تیم ردبول به پایان رساند و در هر دو استراتژی تیم مرسدس را زیر سوال برد.

همیلتون پس از مسابقه گفته بود:

من در مرحله اول مسابقه نزدیک بودم، اما در نهایت ردبول استراتژی بهتری داشت.

مطمئن نیستم که لاستیک مناسبی بود، فکر می‌کنم باید با لاستیک سافت شروع می‌کردیم.

متیا بینوتو، مدیر تیم فراری گفت:

در مجارستان از ما انتقاد می‌کردند و معمولاً وقتی کارهایی را انجام می‌دهیم که کاملاً درست نیست، از ما انتقاد می‌کنند.

شاید مرسدس نیز با انتخاب نکردن لاستیک های مناسب در مسابقه آستین و مکزیک، شکست خورده باشد.

بنابراین به نظر من انتخاب‌های متفاوت یا اشتباه کردن [در استراتژی]، تنها مربوط به ما نیست.

توتو ولف، مدیر تیم مرسدس تایید میکند که آنها اشتباه کرده اند:

ما فکر نمی‌کردیم که لاستیک مدیوم تا آخر مسابقه پیش برود، پس ما اشتباه کردیم.

26 دیدگاه

 1. RedMax

  11

  2

  چه میکنه این هانا اشمیت
  مجسمه این و آدرین نیوی رو باید با طلا درست کرد

 2. Ali🦁1

  7

  4

  بینوتو سریع طعنه زده به مرسدس تا بعضیا نگن اگه ما جای فراری بودیم این فصل تو استراتژی قوی‌تر نشون می‌دادیم، حتی هلند هم بود.
  فراری هم ضعیفترین مسابقه فصلش نشون داد این همه گپ با مرسدس و ردبول خیلی عجیب بود اگه تو این دو گرندپری سازندگان از مرسدس ببازن واقعأ خیلی ناامید کننده ظاهر شدن امسال با این ماشینشون.
  —-
  ولی بازم یه شاهکار از خانم هانا که سافت برای استارت انتخاب کردن عالی بود و مدیوم برای استینت دوم که مرسدس فکرش نمی کرد تا خط پایان تمام کنن یعنی اینقد فاصله بین همیلتون با مکس نباید باشه و در پیت استاپ چکو اگه سریعتر بودن چه بسا از همیلتون هم رد شده بود هارد مناسب این پیست نبود.

  • Night wolf

   5

   1

   پیش بینی های پیرلی افتضاح که نه فاجعه هستش
   خدایی کی فکر میکرد لاستیک مدیوم اینقدر دوام داشته باشه
   کلا لاستیک هارد امسال تو بیشتر مسابقات که استفاده شده نتیجه ی خوبی نداشته

  • Ali🦁1

   4

   7

   توتو: در برزیل و ابوظبی برد بدست آوردن برای ما مهمتر از P2 در سازندگان این فصل هست.
   فکر کنم بعد گرندپری هلند خیلیا بیت شعر من یادشون هست.

   • farshad.b

    5

    1

    سلام علی جان . دوستان توجه نمیکنند که شب قبل از ریس بارون شدیدی باریده و بازم خانم اشمیت با درک درست شرایط و نه فقط اتکا به امار و ارقام تمرینها ، اوج هنر خودش رو نشان داد . در مورد فراری هم اقا بهزاد توضیح درستی داده که بخاطر ارتفاع زیاد این پیست مشکل داشتند که نمیدونم چرا بهش دیسلایک دادند . پیشرفت مرسدس نسبت به ابتدا فصل خیلی بهتر بوده ولی هر دو پیست باقی مانده چندان پیچ سرعت پایینی ندارند که یعنی ردبول شانس اوله و البته فراری هم مشکلات ارتفاع رو نداره . بازم باید صبر کرد و دید شاید عوامل دیگری شرایط رو تغییر بده . ولی توتو ولف امسال هر بار جو داده چیز جالبی از توش در نیامده .

 3. Amin44

  7

  0

  درست میگه،مرسدس هم اشتباه فراری توی مجارستان برای لکلرک رو انجام داد…
  تایم های فراری توی سکتور سه رو چک نکردم اما توی سکتور یک مشخص بود که از مود های بالای موتور استفاده نمیکنن!
  در کل باید بگم الان مرسدس تیم دومه و فراری تیم سوم!!

  • Former-Amirali

   6

   2

   من مسابقه های اخیر رو خیلی دنبال نکردم. این حرفت یعنی اگر فراری مود موتور رو ببره بالا بازم بالاتر از مرسدسه یا دیگه تواناییش رو نداره و نمیخواد به موتور فشار بیاره؟
   به هرحال من فکر میکنم قهرمان سال بعد مرسدسه. امسال حتی یک ذره هم به موتور فشار نیاوردن. بالاخره اگر تو رقابت باشن و مود موتور رو بالا ببرن تا حدی این ضعف جبران میشه.

   • Amin44

    2

    0

    امیر علی: مرسدس توی کفی با ریس پیس برابر با فراری توی کوالی فای به طور میانگین ۴ تا ۶ دهم پشت ردبول و فراریه!
    چون فراری نمیتونه توی مسابقه توی همه دور ها باتریشو به طور کامل مصرف کنه،اون گپ ۴ دهمی با مرسدس از بین می‌ره و سرعت مسابقه ایشون برابر میشه! تو کوالی مکزیک فقط مکس از مرسدس ها سریعتر بود حدود ۲ دهم!
    این اختلاف به خاطر برقرار کردن ستاپ درست برای سکتور سه بود و در کل اگه مشکل درگ مرسدس حل بشه،با اختلاف بالانس ترین ماشین پیسته! در ادامه هم باید توجه کنیم که توی کوالی یعنی نقطه قوت فراری،یه آلفا رومئو هم حضور داشت!! این یعنی قطعا مود موتور پایین بوده! و توی مسابقه هم فقط به خاطر شاسی بهتر نسبت به آلفا تونستن سرعت بهتری داشته باشن!(توی مقایسه فراری و آلفا رومئو با همون استدلال مقایسه سرعت فراری و مرسدس توی کوالی و ریس)

   • Former-Amirali

    2

    0

    ممنون از توضیحاتت امین جان. نظرت راجع به ضعف سرعت در مسیر مستقیم چیه؟

   • Amin44

    1

    0

    خواهش امیرعلی جان
    والا امید ما به همون حرف توتو هست که گفت،یه قطعه اضافی توی ماشینمون داریم باعث درگ میشه و در مقابل هیچ چسبندگی مناسبی برامون به ارمغان نمیاره!

  • Behzad

   4

   6

   به خاطر ارتفاع پیست توربوهای موتور فراری دچار مشکل شده بودن و بعد از کلی کلنجار و تنظیم، آخر سر با کاهش قدرت مسابقه دادن که حتی لکرک در جریان تمرینات گفت ما مشکل موتوری داریم.
   فراری سال بعد بهتر از امسال خواهد بود و کار مرسدس بسیار سخته.

   • Former-Amirali

    6

    2

    توضیحتون رو که قبول دارم
    ولی از اول سال که میگفتید مرسدس باید تو خواب با فراری رقابت کنه و فراری رقیب ردبول برای قهرمانیه ولی الان میگید کار مرسدس بسیار سخته! تقریبا یک چرخش 114 درجه ای داشتید.
    تو مکزیک و آمریکا مرسدس پتانسیل نسبی برای رقابت با ردبول رو داشت.

   • Behzad

    3

    2

    چرخشی در کار نبود و دلیلش بسیار روشنه و چیزی نیست غیر از تغییراتی که در نیم فصل برای ارتفاع و سایش کف ایجاد شد وگرنه قبل از مجارستان فراری بهترین پکیج با نادیده گرفتن قابلیت اطمینان داشت و سرعت ساینز در فرانسه گواه این قضیه ست.
    کلا شما اتفاقات مسابقه ای را ندید میگیرید که مثلا در آستین ساینز دور اول حذف شد ، لکرک و پرز از میانه ها به پایین شروع کردند و ماشین ایمنی که موجب کم شدن فاصله های ایجاد شده میشد.
    ماشین های مرسدس در شرایطی که هر چهار خودروی پیشتاز جلو باشن نمیتونن سبقت بگیرن و این کمبود سرعت به یکباره قابل حل شدن نیست.
    بیشمار فصل هایی بوده که یک تیم رقابتی نبوده و تونسته ۲ یا ۳ برد و کلی سکو بدست بیاره و ممکنه در پیست هایی پکیجی که داشتن خوب عمل کرده و ماشین مرسدس در همین وضعیته و فکر نمیکنم تا ۲۰۲۵ بتونه رقابتی بشه ولی با اتفاقات مسابقه ای ممکنه کلی پودیوم یا شاید دو سه برد کسب کنند.
    هر بار که شما میگید مرسدس برگشته تقریبا در مسابقه ی بعدی فاصله ها به همان نقطه برمیگرده و فکر کنم در برزیل ما شاهد این وضعیت باشیم و امیدوارم حداقل خود شما توضیح مختصری بعد از پایان برزیل ارائه کنید.

   • Former-Amirali

    1

    1

    من اصلا حرفی از بازگشت مرسدس نزدم اخیرا، بعد سیلوراستون گفتم که تو اتریش خراب کرد تیم.
    این گفته خود شماست که تغییرات ارتفاع تاثیر چندانی نخواهد گذاشت.
    الان هم من فقط به حرف خودتون استناد کردم. وقی شما میگید کار فلان تیم برای رقابت با یک تیم دیگه سخته معمولا یعنی اینکه تیم دوم قراره تیم اول رو به چالش بکشه؛ من هم سوالم این بود: چطور فراری که به نظر شما اصلی ترین رقیب ردبوله باید بیاد مرسدس رو به چالش بکشه؟ یعنی خودتون هم پذیرفتین که پیشرفت مرسدس خارج از پیشبینی های شما بوده. الان هم قصد من صرفا یک یادآوری بود.

   • Former-Amirali

    2

    0

    در ضمن من اصلا کاری به فراری ندارم. تو دو مسابقه اخیر مرسدس با ردبول رقابت کرد سر برد مسابقه و بعید میدونم قبول نداشته باشید که ماشین ردبول یک سر و گردن از فراری بالاتره.

   • Behzad

    2

    0

    تا جایی که حافظه یاری میکنه قبل از نیم فصل گفتم منتظر spa میمونیم تا ببینیم تغییرات به ضرر یا نفع کدام تیمه.
    در آخر این تیم فراری بود که دچار افت شد و عملا آپدیت ها هم با توجه به ساختاری که دچار تغییرات شده بود برای فراری جواب نداد البته نه ارتفاع بلکه کف منعطف.
    خیلی متوجه سخن شما در مورد به چالش کشیدن مرسدس توسط فراری نشدم و بنده بارها عنوان کردم دو تیم ردبول و فراری در رقابت هستند که فعلا ردبول خودشو جدا کرده تا ببینیم فصل بعد این فاصله کم میشه یا خیر.

 4. mahdi arabi

  11

  3

  سخن عمو ماتیا بعد از ریس مجارستان
  دلیلی نداره که نتونیم 9 مسابقه بعدی رو ببریم 😂

  از اون موقع هر 7 تا مسابقه رو ردبول برده و فراری موز برده مارانلو

  امسال فاجعه ترین سال فراری تو قرن اخیر تو همه زمینه ها بود
  استراتژی
  پایداری
  پیت استاپ
  توسعه در طول فصل
  اشتباهات رانندگان ( رو اشتباهات خود رانندها ساینز سه تا dnf و چارلز یک دونه dnf داشتن)

  با تمام این قضایا بازم در کمال وقاحت داره اشتباهات مرسدس رو میشمره😂

  • محمد امین _👊

   0

   0

   فراری توی پیت استاپ ها تیم سوم هست بعد از ردبول و مکلارن ، مرسدس اون آخر ها هست ، رنکینگ پیت استاپ های DHL رو ببینید

  • finger hero

   0

   1

   بعضیا هنوزم امید دارند این تیم از سال 2019 تا الان داره پیشرفت میکنه
   بنظرتون 4 سال برای یک مدیر کافی نیست؟
   مدیریت قبلیم تا نیم فصل امتیازای خوبی میگرفت حتی بهتر از همین تیم الان ولی توی توسعه میموند که از قضا مسئول توسعه همین آقا بودش

   بازم میگم آرزو بر جوان ها عیب نیست

 5. deltatoos

  3

  0

  سلام.
  در شروع مسابقه پیش بینی انتخاب لاستیک با توجه به تعداد پیت استاب به ترتیب با یک پیت استاپ و لاستیک مدیوم و سپس هارد . و دو پیت استاپ و لاستیک سافت و سپس مدیوم و مدیوم بود که تیم ردبول یا با نتایج حاصل از تمرینات و یا ضمن مسابقه با سافت و سپس مدیوم نتیجه بهتری گرفت. در حقیقت لاستیک هارد مناسب پیست نبودو سه گرید لاستیک باید هر کدام یک رده نرمتر می شد . نمیدانم اشکال از کمپانی لاستیک میشلن بود یا نه . ولی تیم استراتژی برتر که در طول فصل من هنوز اشتباهی ازش ندیدم ردبول بود. درسته که کسی که کار انجام می ده خطا هم داره ولی اگر تعداد از حد مجازش بالاتر بره دیگه اسمش رو باید تعییر داد.
  در کل به نظر من خارج از خرج اضافی که بعضی تیمها کردن (که جریمه مالی براش کافی نیست )امسال ردبول از هر جهت تیم برتر بود و مکس هم واقعا عالی کار کرد. البته من دوست داشتم هامیلتون به هشتمین بردبرسه ولی شاید سال دیگر.

  • Hossein 123

   1

   0

   جسارتا تامین کننده تایر پیرلی هست، گفتم یک درصد شاید حواس پرتی نباشه یا کسی گمراه بشه.

 6. Hossein 123

  0

  0

  مرسدس اگه اشتباه نکنم هنوز هم مشکل وزن زیاد رو داره که آزاد شدنش می تونه یک پوئن مثبت در سال بعد باشه. (نمی دونم تایید یا رد کنید لطفا)

  شاسی خوبه که پیچ هارو مرسدس می تونه خوب بزنه، مصرف لاستیک فوق العادست که البته این مرسدس (…) اگه سافت می انداخت احتمالا سافت مدیوم یا مدیوم سافت ریسو می بردیم، انجین قطعا بهترین نیست، دانفورس خوبه، متاسفانه درگ بسیار بالاست و جایی مثل مونزا بیچاره ایم!

  امسال در سیلورستون، مجارستان، هلند، مکزیک، آستین و مکزیک سریع بودیم و شانس پودیوم داشتیم یا سرعت مسابقه و البته برد‌ در یسری هاش که برای تیمی که اوایل فصل یک ثانیه عقب تر بود فوق العادست.

  ما ۲۷ درصد تایم توسعه بیشتری داریم از ردبول امسال، سقف بودجه یکسانه «تقریبا، قطعا یکی امسال تا ۷ میلیون بیشتر خرج می کنه» و شاید بتونیم مقداری نزدیک بشیم بهشون.

  قهرمانی مکس، ردبول، ۱۴ برد در یک فصل، بیشترین امتیاز در یک فصل رو تبریک میگم.

 7. deltatoos

  1

  0

  سلام.
  تشکر می کنم ازHoosein عزیز بابت تذکر بجاش برای نام کمپانی لاستیک و معذرت می خواهم از تمام عزیزان به علت حواس پرتی.در باره فصل تازه برای کمپانی بنز به نظر وقتی مشکل پیدا بشه مقدار زیادی از راه حل نشان داده شدست که اگر در مدت تعطیلات در مسیر درست حرکت کنن کمپانی بنز بتونه رقابت کنه. البته از مکس و چسبندگی بینظیر ماشین ردبول بدون لاستیک خوری نمیشه به سادگی سبقت گرفت. ضمنا خیلی دوست دارم رانندگی تازه واردین رو در مقایسه با هم تیمی ها ببینم.

 8. MSF11

  1

  1

  قابل اطلاع عزیزان…تو‌مکزیک که مود موتور فراری پایین بود…اصلاً هیچی..
  مشکل فراری در حال حاضر لاستیک خوری بالاست…که گفتن علتش سیستم تعلیقِ…و در حال حاضر فراری داره روی یه سیستم تعلیق جدید کار میکنه که خیلی شبیه به ردبولِ…که هم لاستیک خوری و هم درگ و کمتر کنه…

  • Former-Amirali

   1

   1

   فراری همه جاش مشکل داره. اگر یک سال فرصت قهرمانی داشتن اون امسال بود که دیگه پرید. ردبول و مرسدس روال توسعه خودشون رو پیدا کردن و با این شرایط اسف بار توسعه در فراری به نظرم سال دیگه نتونن رتبه بهتری از سوم رو به دست بیارن.
   یکی از استدلال ها این بود که فراری موتورش خوبه چون هاس و آلفا یهو اومدن بالا. خب الان که رفتن پایین یعنی فراری موتورش بده؟ یکی دیگه هم این بود که شتاب گیریش خیلی خوبه که همون مواقع جوابش اومد. مود موتور بالا بود. عملا فراری بعد از چند مسابقه اول جز مود موتور چیز دیگه ای جلوی ردبول نداشت و کاش حداقل موتور با دوامی ساخته بودن که میتونستن این کار رو انجام بدن؛ ولی نه مود مناسب رو میدونستن و نه موتور با دوامی داشتن.

   • محمد امین _👊

    3

    3

    سید پیش‌بینی توی فرمول یک کار سختی هست ، بزار فصل جدید برسه و بعد قضاوت کن کدوم تیم شانس داره یا نداره ….
    فراری هم همه میدونن تا نیم فصل اول چه قدر سریع بود ، و بعد از تغیر قوانین عملا لاک‌پشت شده توی مسابقه ….لابی بازی بعضی ها مثل اینکه خوب گرفت
    به هر حال فراری بزرگ ترین کامبک های فرمول یک رو داشته همیشه ، سال ۲۰۱۶ با اختلاف ماشین سوم گیرید بود بدون برد و با فاصله ی ۱ ثانیه تا مرسدس ، سال ۲۰۱۷ سب با ۴۶ امتیاز قهرمانی رو از دست داد که اگر تصادف مهیب سنگاپور که همیلتون رو از ۵ امی هل داد اولی ، و تصادف پیچ یک مکزیک و همینطور تصادف کانادا با مکس ، و پنچر شدن سیلورستون و همینطور مسابقه ی سوچی که ماشین ویلیامز فراری رو بلاک کرد نذاشت سب سبقت بگیره و ببره و …..اتفاق نمی‌افتاد سب قهرمان بود ، تازه تیم دو تا اشتباه استراتژی هم داشت ، یکی اسپانیا و یکی هم اتریش وه قیمتش ۲ تا برد بود …بگزریم ، ولی فراری همیشه کامبک هایی زده که مرسدس و ردبول هیچ وقت بهش فکر هم نکردن ، و نمیشه نادیده گرفت