فرمول یک ایران – توتو ولف از عملکرد تیم مرسدس در مسابقه فرمول یک اتریش خوشحال است و ابراز کرد که می داند این تیم از لحاظ فنی چقدر فاصله برای رسیدن به پیروزی دارد.

توتو وولف احساس می کند که مرسدس برای رقابت با ردبول و فراری تنها به دو الی سه دهم دیگر نیاز دارد. این تیم در مرحله تعیین خط فرمول یک اتریش، سرعت خوبی از خود نشان داد اما به دلیل تصادف جفت راننده هایش نتوانست نتیجه ای که شایسته آن بود را به دست آورد اما با این حال، یک نتیجه سومی و چهارمی دستاورد بزرگی برای این تیم بود.

ولف بیان کرد که از نتیجه به دست آمده راضی است اما هنوز فرصت پیشرفت زیادی وجود دارد:

ما هنوز نیاز به جبران دو الی سه دهم در عملکرد خودرو داریم. به طور کلی، خودرو در روز یکشنبه بسیار سریعتر بود اما آنقدری هم سریع نبود که راننده های(فراری و ردبول) را به چالش بکشد.

در حال حاضر مرسدس پورپویزینگ را حل کرده و حال تنها مسائل فنی دیگر مد نظر هستند. مدیر این تیم توضیح داد:

به نظر من، حال موضوع فقط مرتبط به عملکرد است. فکر کنم که مسئله پورپویزینگ را کامل تحت کنترل داریم. معتقدم که الان اگر به گذشته برگردیم و در مسابقات باکو و موناکو حاضر شویم، عملکرد خوبی از خودمان نشان نمی دهیم اما مطمئنا مشکلاتی را که چند هفته پیش دیده بودیم را دیگر در آنجا نخواهیم داشت.

اتریش هرگز برای مرسدس “پیست خوبی” نبود

از نظر عملکرد موتوری مرسدس، ولف بیان می کند که تیم باید درک بیشتری از مشکل جزئی که در ردبول رینگ با آن مواجه شد را به دست بیاورد.

وی افزود:

به نظر می رسد که ما در اینجا از لحاظ قدرت موتوری کمی کم آورده بودیم که باید علت آن را ارزیابی کنیم، حتی اگر به خاطر سطح ارتفاع این پیست باشد. به طور کلی، این پیست، هرگر پیست خوبی برای ما در اتریش نبوده است.

در هشت سال گذشته که در مسابقات قهرمانی جهان موفق بودیم، این پیست تنها پیستی بود که ما در آن به مشکل بر می خوردیم. در روز شنبه ما واقعا در ناکجاآباد بودیم و فکر می کنم که در روز یکشنبه به خاطر رده ای که مسابقه را از آن شروع کرده بودیم در ناکجا بودیم، اما حداقل زمان دورهای ثبت شده رقابتی بودند.

23 دیدگاه

 1. mehdi shafiei44

  9

  0

  دو مسابقه گذشته یه حس و حال خوبی از مرسدس داشتم
  و فکر میکنم مرسدس بتونه برگرده

 2. mehdi shafiei44

  8

  0

  بازگشت مرسدس یعنی باز گشت هیجان
  رقابت بین لویس مکس و شارل
  تصورش برام هیجان انگیزه

  • mrz_ir

   11

   2

   جورج رو جا نداختی ، واقعا راننده جنگ جوییه .

  • a Ferrari lover

   12

   17

   البته هیجان برای شما طرفدار های مرسدس وگرنه ما داریم از در صدر نبودن مرسدس لذت می بریم و مسابقه هم برامون هیجان انگیزه

   • mrz_ir

    10

    1

    یعنی میگی یه فصل مثل 2010 ببینیم بده ؟
    میانگین صد امتیاز جلو هستید و سه تا مسابقه باید جفت ردبول و فراری دابل دی ان اف بدن و مرسدس یک دو کنه که برسه بهتون ، گپ واقعا بزرگی افتاده

   • Former-Amirali

    8

    9

    من نمیدونم این چه اخلاق مزخرفیه که همه عادت کردن خودشون رو با دوتا رفیقاشون جمع ببندن و جوری بگن ما که انگار کل فن های فرمول یک تو گروه اینان.
    اگر با موفق ترین تیم تاریخ فرمول یک از نظر نسبت سالهای قهرمانی به حضور(براون رو فاکتور بگیرید انصافا) مشکلی داری این مشکل خودته نه فن های مرسدس.

   • Former-Amirali

    4

    4

    از دید بعضی ها:
    من+رفیقم=ما به معنای کل آدم های دنیا

   • mercedes fan

    2

    5

    a FERRARI LOVER
    دوست عزیز فعلا خوش باشید . شک نکن اگر امسال مرسدس خودشو نرسونه سال بعد جبران می‌کنه . فعلا خوش باشید 😅

 3. mrz_ir

  10

  0

  اگه مرسدس فن بودنمو بزارم کنار باز هم نزدیک شدن و درگیری مرسدس واقعا فصلو جذاب میکنه ،
  قدرتمندترین لایناپ امسال برای مرسدسه و چه بهتر که این ترکیب رو درگیر با مکس و چارلز برای برد ببینیم.

 4. BAHRAM

  7

  6

  مرسدس پیشرفت خوبی داشته و تونستن فاصله رو تا حد زیادی کم کنن و این موضوع برای من غیر منتظره بود.
  اما پیشرفت مرسدس بیشتر در تک دور ها و کوالیفاینگ قابل توجه بوده، این تیم هنوز هم در سرعت مسابقه ای فاصله زیادی با فراری و ردبول داره. مسابقه اتریش استینت اول و دوم مرسدس دوری حدودا یک ثانیه کندتر بود حتی استینت سوم که همیلتون از تایر مدیوم در مقابل تایر هارد رانندهای پیشتاز استفاده میکرد بازهم نسبت به کارلوس ساینز زمان ازدست میداد

  • Parsa ferrari

   6

   0

   بهرام خان استینت سوم ساینز اصلا نبود توی مسابقه ی من اشتباه میکنم؟

   • MSF11

    4

    1

    ساینز دو پیت داشت…مدیوم به هارد به هارد
    مکس و شارل ۳ پیت…
    همیلتون با دو پیت به فاصله ی بالای ۳۰ ثانیه پشت مکس سوم شد
    اختلاف سرعت کاملاً واضحه…

  • mrz_ir

   4

   1

   توی هفتاد دور لوییس 35 ثانیه عقب افتاد اونم تو پیستی که هیچوقت توش خوب نبودن بجز وقتی که قدرتمند ترین ماشین فرمول یک رو ساخته بودن.
   که میشه دوری نیم ثانیه ، پارسال هم که لوییس با مکس رقابت میکرد همین پیست هر دوبارش سی ثانیه از مکس عقب افتاد. چه نتیجه ای میشه گرفت از این ؟؟

  • Former-Amirali

   5

   0

   خوشحالم که بالاخره قبول کردی
   ولی بازم بیشتر ریس پیس پیشرفت داشته تا تک دور. این مسیله ای که میگی فقط در مورد اتریش صدق میکنه.

 5. A..Charles16

  1

  5

  سلام دوستان عزیز
  بنده کامنتهام موجودن وقتی ابتدای فصل گپ یک ثانیه ای بین ردبول و فراری با مرسدس وجود داشت بارها نوشتم مرسدس تیمی هست که تا آخرین لحظه تلاششو میکنه و این گپ رو حتما تا شروع نیم فصل دوم کم میکنه و کمتر از سه دهم میشه.هنوز نیم فصل دوم از راه نرسیده ولی اون گپ یک ثانیه ای به هفت دهم و حالا بین سه دهم تا نیم ثانیه شده.زیبایی ورزش و فرمول یک به غیرقابل پیشبینی بودنشه.مرسدس این گپ رو حتما کمتر میکنه ولی اینکه به فراری و ردبول برسه توی این فصل سخته.کاملترین پاوریونیت دوساله گذشته هونداس.قدرت مناسب که میبینم چه سرعتی دارن و ثبات عالی.چیزیکه نه پاوریونیت مرسدس داشت و نه فراری الان داره.مرسدس اما خرابی نداشته و این باعث شده امتیاز تیمی خوب جمع کنه و احساس میکنم فراری رو به خطر بندازه اما ردبول داریم میبینیم موتوره با دوامی داره و انتحاری بالا بردن مود فراری خطر زیادی داره و بقول دوست عزیزی چارلز دو ریس پاوریونیت از دست بده مکس دست یافتنی نیست دیگه خصوصا که چارلز هیچ پشتیبانی از طرف تیم نداره برعکسه مکس.

  • Former-Amirali

   8

   1

   من واقعا نمیدونم آخرش حرف دوستانی که پارسال به انجین مرسدس میگفتن موتور موشک رو باور کنم یا شمایی که میگی موتور پارسال مرسدس ضعیف تر از هوندا بود!!!
   مرسدس اگر میخواست براش مشکلی نداشت که با همون تعداد موتور تموم کنه، ولی به هرحال دوامش یکم کمتر بود و قدرتش خیلی بیشتر. این دوتارو جمع کنی برتری برای هوندا نمیشه.
   الان هم باید صبر کنیم، سوخت از طرف پتروناس باید حل بشه و هایبرید پارت جدید هم متصل بشه تا تازه بتونیم بین موتور ها قیاس کنیم.

   • mercedes fan

    5

    0

    امیر علی
    برای من جای سواله که مرسدس سال قبل قوی ترین موتور رو داشت چجوری اینقدر از لحاظ موتوری عقب افتاد امسال . البته خبر های امیدوار کننده ای از سیستم هیبرید جدید بعد از تعطیلات تابستانی وجود داره که امیدوارم این فاصله رو جبران کنه و همچنین پتروناس که داره روی سوخت کار می‌کنه

   • mrz_ir

    1

    0

    دمای هوای ورودی موتور سختگیرانه تر شد برای مرسدس و مثل اینکه پتروناس در تولید سوخت جدید ضعیف تر عمل کرده.

 6. A..Charles16

  0

  0

  ادمین عزیز سلام و خسته نباشید.
  لطفا تایید کامنت.بخونید مشکلی توش نیس.

 7. j_farzaneh

  1

  2

  بیخیال مرسدس
  تو خواب یه ندایی بهم گفت ناندو تو فرانسه سکو میگیره

 8. deltatoos

  1

  1

  سلام.
  فکر کنم نظر مدیر بنز با اطلاعاتی که داره موجه باشه و احتمالا راننده با تجربه ای مثل هامیلتون که می دونه شانسیبرای تعییر رده نداره فقط انقدر فشار به ماشین میاره که موقعیت خودش رو حفظ کنه.

  • Hossein 123

   1

   0

   خ دا خیرت نده خراسانی.