فرمول یک ایران – مدیر تیم فرمول یک آلفاتائوری، فرانتس توست بیان کرده است که آینده یوکی سونودا در فرمول یک، نامشخص است. اخیرا، ردبول تایید کرده است که پیر گسلی در سال آینده در تیم دوم یعنی آلفاتائوری باقی خواهد ماند، اما تا به الان هیچ ضمانتی برای حضور یوکی سونودا داده نشده است.

دکتر هلموت مارکو در هفته گذشته از یوکی سونودا به عنوان “کودک مشکل دار” یاد کرد که برایش روانشناس گرفته تا در طول یک مسابقه گرندپری بتواند بر احساسات خود کنترل پیدا کند.

فرانتس توست، مدیر تیم آلفاتائوری بیان کرده است که:

من بچه‌های مشکل‌دار را دوست دارم، زیرا این‌ها همان‌هایی هستند که می‌توانید از آنها راننده بسازید. من بچه های خوب را دوست ندارم.

توست در ادامه بیان کرد که سونودا همچنان در رانندگی مرتکب اشتباه می شود که یک امر عادی است زیرا وی هنوز در “فاز یادگیری” قرار دارد. با این حال، خبر خوب برای این تیم این است که یوکی راننده ای “سریع” است. توست در مورد آینده سونودا بیان کرد:

اگر او همانطوری که پیشتر در فصل رانندگی کرد، رانندگی کند و دیگر تصادفی نداشته باشد، فکر می کنم که او شانس خوبی برای ادامه کار با ما دارد. این مسئله به او بستگی دارد. اگر عملکرد خوبی از خودش نشان دهد، با ما می‌ماند. اگر عملکرد خوبی از خود نشان ندهد، راهش از ما جدا می شود. یک مسئله کاملا ساده ایست!

9 دیدگاه

 1. mehdi shafiei44

  3

  3

  هر دو راننده الفاتائوری در فصل گذشته نمایش بهتری از خودشون داشتن
  اما این فصل نمایش چشم گیری نداشتن
  با اینکه ماشین بسیار سری در اختیار دارن
  مشکل کجاست….؟؟؟؟؟؟

 2. محمد امین _👊

  1

  4

  یوکی این فصل عالی بوده ، چه حرفا میزنه این بشر واقعآ…..الان از گسلی به هر حال سریع تره و امتیاز های خوبی گرفته

  • مکس مارکز⚡😺🧡

   5

   0

   این فصل از گسلی یکمی بهتر بوده ولی کلا به نظرم راننده های خیلی بهتراز اون برای الفاتائوری هس

  • Former-Amirali

   8

   1

   گسلی افتضاح بوده این فصل.
   اولین رکن نه تنها یک راننده بلکه یک انسان درست اینه که از اشتباهش درس بگیره، گسلی دو بار اون اشتباه استارت رو تکرار کرده تو همین دو مسابقه. باز با یکی دیگه هم مجددا برخورد داشت.
   گسلی 2020 و 2021 خیلی بهتر از این حرفا بود.

 3. mrz_ir

  4

  2

  ردبول چهارتا راننده درست حسابی تو اکادمیش نداره ؟

  • Former-Amirali

   3

   3

   خیلی عجیبه که رنو فردی مثل پیاستری رو شکار میکنه، فراری هم چندتا استعداد تاپ داره ولی ردبول سالهاست راننده خوبی رو نتونسته بیاره تو فرمول یک. (منتظرم مکس فن ها بگن همینکه بهترین آدم کل دنیا رو آورده به فرمول یک کافیه) خود استعداد اصولا باید دنبال رفتن به تیم برتر باشه، نمیدونم چرا از اینا گیرش نمیاد:))

 4. Mehriar Salehi

  9

  1

  بنظر بیشتر لفاظیه برای کنترل این چند اشتباه اخیرش وگرنه کسیو ندارن بزارن جاش! راننده های فرمولا ۲ آکادمیشون شاید یه پله با فاجعه اختلاف داشته باشن! خوبشون لاوسن هست که با ۲ سال تجربه جلوی سرجنت هم تیمیش که روکی هم هست داره له میشه.
  خارج از درایور آکادمیشونم که خیلی بعیده کسیو بیارن.همینکه برای تیم اصلیشون، با وجود این همه سرمایه گذاری مجبور شدن از جای دیگه دنبال راننده بگردن کافی بوده، برای صندلی هایی که حکم تعلیمی رو داره اگر اینکارو بکنن خب کلا در درایور آکادمیشونو ببندن.
  میمونه یه آلبون، که اونم ۳-۴ فصلی تو دستشون بود، اگر برنامه ایی براش داشتن همین امسال انجام میدادن و همچینم بهتر از سنودا عمل نکرده امسال.
  و البته که هنوز موتورهاشون برچسب HRC رو داره.

 5. Erfan.5

  5

  1

  ردبول لعنتی تو آکادمیش یه راننده درست و حسابی نداره چه وضعشه

 6. aston007

  4

  0

  یه نظری دارم مبنی بر اینکه به گمانم مشخصات فنی ای که فیا برای خودروهای F2 و F3 در نظر گرفته چندان درست نیست و به خوبی راننده های رده پایه رو برای سطوح بالاتر آماده نمیکنه. طبیعتا سنم اجازه نمیده که نسل های گذشته رو درک کرده باشم ولی حدس میزنم که قبلا یه راننده تازه وارد، خیلی بهتر و سریعتر میتونست خودش رو با ماشین فرمولاوان وفق بده و نه نثل امروزه که گاهی سه یا چهار فصل طول میکشه تا تیم اصلی بفهمن راننده آکادمیشون بدرد رقابت در این سطح نمیخوره !!!