Register

5 + 17 =

A password will be e-mailed to you.

الپین معتقد است که به نقطه ای رسیده است که حال می تواند اثر پورپویزینگ خودروی 2022 خودش را فعال و غیرفعال کند و آن را تحت کنترل خودش بگیرد.

خودروهای نسل جدید فرمول یک از اثر ایرودینامیکی جدیدی رنج می برند و راننده های زیادی نسبت به این موضوع ابراز نگرانی کرده اند اما تیم آلپین ظاهرا به یک راه حلی برای این موضوع رسیده است.

حال مدیر ورزشی این تیم الن پرمن می گوید:

اثر پورپویزینگ و آن پرش هایی که اتفاق افتاد را در تیم صحبت کردیم، حال می توانیم این اثر را فعال و غیرفعال کنیم. می دانیم که چه چیزی باعث این اتفاق می شود و می توانیم با داشتن این آگاهی، از رخ دادن این پدیده جلوگیری کنیم.

بنابراین فکر می کنم که اگر به خودروهای دیگر نگاهی کنید، به عنوان مثال فراری واقعا در برخی از نقاط به شدت در حال لرزش بود. ما کنترل به مراتب بهتری روی این موضوع داریم. ما تمام جزییات مرتبط را بررسی کردیم. ما در دو روز آخر به مراتب آماده تر از چیزی بودیم که در بارسلونا بودیم.

از دید آلپین این موضوع فقط مرتبط به یک چیز نمی شود:

روی خودروی ما فاکتورهای مختلفی هستند که در این مورد تاثیر گذارند. فقط موضوع ارتفاع مناسب نیست، موضوعات مختلفی برای تنظیم کردن وجود دارند.

ما دو یا سه چیز را پیدا کردیم که سبب بهبود اوضاع شد البته نحوه پیدا کردن این راه حل نیز این گونه بود که تنظیمات اشتباهی را انجام دادیم و اوضاع بدتر شد بنابراین به سمتی رفتیم که معکوس این تغییرات را اعمال کنیم و دیدیم که نتیجه گرفتیم از این کار.

فرمول یک و پدیده آیرودینامیکی PORPOISING یا موج سواری

وی در مورد دو روز آخر تست پیش فصل در بحرین گفت:

ما این کار را برای دو یا سه بار انجام دادیم و این پدیده را فعال و غیرفعال کردیم. با اینکه هنوز در حال آزمایش و یادگیری هستیم، مطمئن نیستم که می توانیم یک جا بشینیم و بگوییم که “اگر این تغییر را داشته باشیم سریعتر یا کندتر خواهیم شد”، اما در حال درک بیشتر و بهتر این موضوع هستیم.

فرناندو هنوز خیلی خوشحال نیست، او می خواهد که سریعتر براند ولی هنوز مشکلاتی را در خودرو پیدا می کند. اما او نسبت به قبل به مراتب خوشحال تر است.

17 دیدگاه

 1. mmd CL16

  4

  1

  اوکی خب غیرفعالش میکنن آفرین
  خب چرا باید این قابلیت رو داشته باشن بتونن فعال کنن ک چی:/

  • (1)AmirFrog33

   6

   1

   خب اگر بخوان کنترلش کنن یه سری چیزای دیگه رو از دست میدن

   • Sebmm

    1

    1

    ب نکته اصلی اشاره کردی

   • mrz_ir

    2

    0

    دقیقا
    همه این کارو میتونن انجام بدن اما اینکه چقدر رفع کردن این موضوع پرفورمنس ماشینو تحت تاثیر قرار میده اصل موضوع هست.

  • TeamLH44

   4

   0

   مهندسای تیم های دیگه گفتن با سیستم تعلیق کاملا کنترل میشه کرد اما عملکرد کند میشه! باید اون نقطه بهینه رو پیدا کنن که فکر نکنم به این زودی ها باشه!

 2. Siamak

  7

  0

  ادمین عزیز و گرامی ، جناب آقای حسینی ، باسلام .
  خواهشا دستور فرمائید حسب روال سال قبل گاهشمار روزهای تمرین ، رده بندی و مسابقات این فصل در صفحه اول سایت جهت استفاده اعضاء درج گردد .
  قبلا از دستور مساعد صادره تشکر میکنم . ارادتمندم .

 3. مکس مارکز⚡😺🧡

  5

  0

  بچه ها انگار تست فتل مثبت شده وهالک جانشین شده برای مسابقه بحرین.

 4. Mojtaba 44

  5

  0

  سلام دوستان ساعت تمرینانت ریس‌ چنده؟؟؟

  • Mojtabakurd4493

   4

   0

   سلام
   هردوروز ۱۵.۳ و ۱۸.۳۰
   مسابقه هم ۱۸.۳۰

 5. ali..Ferrari

  4

  3

  سلام به همگی
  با گفته کاربر گرامی ایرن کاملا موافقم که این آیینه ها ممکنه مقدار منفعتی که برای مرسدس داره برای دیگران نداشته باشه که بخان برن دنبال کپی کاریش.
  وقتی صحبت از پکیج ایرودینامیکی میشه یعنی تمامی قطعات مثل یک پازل کنار هم چیده میشن تا معنی پیدا کنه کل سیستم ایرو.حالا این نگهدارنده‌های آیینه مرسدس در جهت پکیج ایرودینامیکی طراحی شده که کل اون پکیج با بقیه گریدکامل فرق داره.پس نمیشه فکر کرد که کپی برداری برای دیگران سود خاصی داشته باشه چون این قطعه از پازل به درد پازل های دیگه نمیخوره و در اون قالب نمیگنجه.
  فقط صحبت از رعایت قانون هست که طبق متن قانون فیا درباره آیینه ها اون رو نادیده گرفتن.
  کسی که میگه اگر غیر قانونی بود فیا ممنوعش میکرد اول قانونی ۳.۲.۲ فیا رو در این مورد بخونه.بعد هم اگر اون دوست عزیز میگه فیا موضوعات غیر قانونی رو قانونی اعلام نمیکنه بهتره نگاهی به شکایتهای تیم خودشون از ردبول در مسابقه آخر نگاهی بندازن.اگه کارهای غیرقانونی دیگه در فیا رو در ده سال گذشته ندید احتمالا این یه مسابقه رو دیدید که وقتی فیا بخاد چشمشو روی قانون ببنده چه در قطعات چه در ریس و بقیه موضوعات باشه،حتما قانون خودشو رو هم زیر پا میذاره.آنلپ شدن خودروها به شکل غیر قانونی،خروج سیفتی کار بصورت غیر قانونی در امارات.زمین و زمان رو بهم دوختن مرسدسا که قانون انجام نشده حالا از فیا حمایت میکنید چون در جهت منفعت شماس این بار؟

 6. ali..Ferrari

  3

  3

  این که میتونن یدفعه فعالش کنن برای وقتی هست که پدیوم گرفتن تا توی دور سرد کردن با فعال کردن اون،یه موج مکزیکی به ماشین بدن به نشونه خوشحالی.

 7. ali..Ferrari

  4

  0

  بینپتو چند روز پیش گفته بود وقتی الان با تغییراتی که دادیم از پشت به کف خودرو نگاه میکنم متوجه میشم که چه اشتباهات ساده ای رو در طراحی انجام دادیم که باعث مشکلات خودرو در تستهای پیش فصل شدن.

 8. ali..Ferrari

  1

  0

  با عذرخواهی بخاطر اشتباه نوشتن بینوتو

 9. ali..Ferrari

  2

  4

  اگر در مسابقه بحرین سه نفری که روی سکو میرن،چارلز و لوییس و مکس باشن(نمیتونم حدس بزنم کدومشون اول و دوم و سوم میشن)
  با احترام به بقیه راننده ها،فصل جالبی شروع میشه.این سه نفر رو دوس دارم روی پدیوم ببینم بیشتر از بقیه.

 10. ali..Ferrari

  4

  0

  دو راه حل فراری برای از بین بردن پدیده حرکت موجی شکل:
  اولین راه حل که ساده ترین هست اما دانفورس خودرو رو کاهش میده،بالاتر بردن کف خودرو هست.
  دومین راه،با قدرت بسیار زیاد محکم کردن قسمت عقب کف خودرو هست تا خودرو در اون قسمت انعطاف کمتری داشته باشه و به این شکل حرکت موجی شکل مهار بشه.
  طبق گفته های بینوتو بعد از تست بارسلونا فراری روی راه حل دوم تمرکز کرده و اون اظهار کرده که نتایج مثبتی هم داشته و اونو در حرکت خودرو میشه دید اما هنوز کاملا این مشکل حل نشده
  تنها خودرویی که از ابتدا مشکلش در این قسمت نسبت به بقیه خیلی کمتر و در حد صفر بود،مکلارن هست.همچنین مکلارن با مشکل کم فرمانی هم کمتر مواجه بوده.
  در قسمت وزن هم که با داشتن ۷۹۸ کیلوگرم،اعتراضی به وزن اضافه نداشتن.
  مکلارن اصلاحا چراغ خاموش و بدون سر وصدا با داشتن خودرویی که مشکلات بقیه رو نداشت،میتونه همین هفته اول همه رو غافلگیر کنه‌.

 11. ali..Ferrari

  4

  0

  بله فعال و غیر فعال کردن حرکت موجی شکل توسط آلپین در تمرین اول رونمایی شد.
  با غیرفعال کردنش خودرو پودر میشه.