فرمول یک ایران – اعضای با سابقه تیم فرمول یک مرسدس از احساس ناراحتی و افسوس خود مبنی بر عدم کسب پیروزی با مایکل شوماخر صحبت کردند.

قهرمان هفت فصل فرمول یک پس از سه سال غیبت از زمان اعلام بازنشستگی خود، در سال 2010 با پیکان های نقره ای دوباره به فرمول یک بازگشت.

شوماخر پس از بازگشت دوباره، سه فصل را با تیم مرسدس گذراند اما فقط یک بار موفق به کسب رده (رده سومی گرندپری اروپا (والنسیا اسپانیا) 2012) شد. دو مسابقه قبل از آن، شوماخر خودروی آن زمان مرسدس یعنی W03 را به پول پوزیشن مسابقه موناکو رساند اما پنج رده جریمه ناشی از مسابقه قبلی باعث شد تا شانس کسب پیروزی توسط شوماخر از دست برود. این همان لحظه ایست که در یاد استراتژیست ارشد تیم مرسدس جیمز وولز، مدیر ارشد این تیم سیمون کول و مدیر مهندسی آندرو شاولین و مدیر ورزشی ران میدوز باقی مانده و این اعضای با سابقه طی مصاحبه ای به بررسی خاطرات خود از این راننده بزرگ پرداختند.

وولز گفت:

من [از دور شوماخر در مسابقه موناکو 2012] روی ابرها بودم و فکر می کنم این یکی از بهترین دور هایی بود که او در زندگی اش ثبت کرده بود. ولی من واقعا برای او ناراحت شدم چرا که او کسی بود که همه ی ما چه اعضای تیم و چه اعضای کارخانه، می خواستیم در یک مسابقه پیروز شود چرا که او شایسته آن بود و تلاش بسیاری برای تیم انجام داد و این [فرصت] ثمره زحمات او و فرصت او [برای کسب پیروزی] بود.

و من برای آن یک مسابقه خیلی ناراحت شدم چرا که او عقب افتاد. احساس کردم (هنوز هم احساس می کنم) که او بابت تلاش هایی که برای تیم کرده بود به آن چه که سزاوارش بود نرسید.

سپس میدوز نیز از احساس پشیمانی تیم بابت عدم کسب پیروزی با شوماخر صحبت کرد. او گفت:

با توجه اینکه چه کمک هایی به پیشرفت ما کرد، فکر می کنم قطعا بزرگترین افسوس من عدم کسب پیروزی با مایکل بود چرا که سطح رانندگی او در سطح متفاوتی از آن چه که ما تا آن زمان کار کرده بودیم قرار داشت. من معتقدم همه ما می خواستیم که او پیروز شود اما این اتفاق نیفتاد. چند سال بعد ما همواره در حال کسب پیروزی بودیم و دلیل این که ما امروز پیروز می شویم بسیاری از آن مربوط به اوست چرا که او ما را بهتر کرد.

19 دیدگاه

 1. 🏁🏎DR3🇦🇺FA14🇪🇸

  12

  0

  به نظر من دو جا شانس پیروزی داشت که بد شانس بود
  اون اتفاق تعویض لاستیک تو چین ۲۰۱۲ باعث شد حتی سکو نگیرد
  و دومی موناکو ۲۰۱۲ که پول رو گرفته بود اما به خاطر حرکتی که جلو سنا تو اسپانیا انجام داد پنالتی گرفت هرچند باز هم از دور خارج شد
  ولی همون مسابقه والنسیا ۲۰۱۲ با اینکه فقط سکو گرفت اما تو اون مسابقه از رانندگی الونسو و شوماخر خیلی حال کردم

  • علیرضا

   3

   4

   بخوایم منطقی فکر کنیم رزبرگ جاش تو مرسدس بود و شوماخر بازنشسته شدنش درست بود ولی احساسی کاش شومی و همیلتون همتیمی میشدن 🥺

 2. امیرعبّاس

  11

  16

  فعلاً از نبوغ سر لوئیس همیلتون لذت ببرید، چون این تجربه غیر قابل تکرار است.

  • Ferrari4ever

   8

   3

   اون ماشین دست 90 درصد راننده های دیگه باشه هم همین نتیجه میشه، نمونش فصل قبل با رانندگیه جورج راسل.

 3. SaeedFx

  6

  0

  حسرت برای هواداراش هم بود.

 4. Eliya

  5

  0

  sebvr
  اگه کاری نداشتی و مسابقه ی اول اکستریم E رو نگاه کردی و اگه علاقم داشتی خوشحال می شم تحلیل کنی.

  • @sebvr

   6

   0

   سلام ایلیا ممنون ازت ! ولی من به این مسابقات دسترسی ندارم و نمی دونم از کجا میشه دید ! ولی خب کلا اطلاعات خاصی در این باره ندارم ! احتمالا شما میتونید خیلی از من بهتر تحلیل کنید البته اگه ریس رو دیدید !خوشحالم میشم بخونم !

   • میلاد

    0

    0

    مسابقه اول که از کانال یوتیوب خود اکستریم ای استریم شد و ویدیو‌های مربوط به مراحل مختلف و مسابقه‌ی اصلی روی کانالش موجود هست. اگر کسی از دوستان علاقه‌مند باشن می‌تونن مسابقه و تعیین خط به اضافه‌ی تمام مخلفات رو نگاه کنن (چون مرحله‌ی اخر مسابقه کمتر از ۱۲ دقیقه انجام گرفت.) به شخصه برای من این مسابقات بدون تیم‌های رزبرگ و همیلتون هیچ جذابیتی نداشت. هرچند برخلاف فرمول ای گزارش خوبی روی مسابقه‌ی هر چند کوتاه انجام گرفت.

    چند سال پیش که مسابقه فرمول ای رو تماشا کردم واقعا توی ذوقم خرد درحالی که رادیو راننده داشت بخش میشد، گزارشگر هم داشت در مورد یک مسئله نامربوط صحبت می کرد به جای اینکه حواسش رو بده به صحبت راننده و تحلیلی از وضعیت مسابقه و مشکلات احتمالی ارائه بده.

 5. AmirAli

  9

  1

  چقدر دلمون برا مایکل تنگ شده….

 6. آرشا

  1

  11

  کسی از کاربر”مَمَّدو”خبری نداره نیستش.
  فکر میکنم بخاطر برخورد نامناسب بعضی از دوستان رنجیده خاطر شده.😔

  • @sebvr

   7

   0

   نه متاسفانه اکانتش به مدت یک هفته مسدود شد و بعد از این مدت به حالت قبلی برمیگرده

 7. @sebvr

  12

  0

  خبر فوری : مارک مارکز به مسابقه ی سوم فصل 2021 یعنی پروتیمائو میرسه و میتونه برونه !!

  • Zed pi

   8

   0

   خوش خبر باشی 🙌😍

 8. TRANS AM

  8

  7

  ” دلیل اینکه ما امروز پیروز میشویم بسیاری از آن مربوط به اوست چرا که او ( مایکل ) باعث شد که ما بهتر شویم “

 9. @sebvr

  2

  12

  راستی متوجه شدید چند وقتی هست که تفسیر عکس نداشتیم !! خب الان اگه کسی تفسیری داره حتما بگه تا دوباره این رسم باحال رو راه بندازیم !

  • محمد

   1

   9

   عکس سینا:شوماخر:حالا این خوبه،اون رو چیکار کنم!له میکنه منو!

   • @sebvr

    1

    11

    عکس سینا : شوماخر : الان باید چیکار کنم ؟ گریه کنم از خداحافظی از فرمول یک !؟ بخندم برای بهتر شدن عکس ها ؟! تعجب کنم از جثه ی بزرگه این مرده ؟!