فرمول یک ایران – دایملر همچنان متعهد است که در فرمول یک بماند اما همانند دیگر شرکت های خودرو سازی، این شرکت می‌خواهد اثر خود روی محیط زیست را کاهش دهد و همچنین هزینه ها هم باید کاهش یابد.

مدیر دایملر، اولا کالینیوس در مورد تیم فرمول یک مرسدس گفت:

ما به اندازه ای دلیل برای رفتن از فرمول یک داریم که بایرن مونیخ برای رفتن از فوتبال بهانه کمی دارد.

تیم فرمول یک مرسدس بنز با به اینجای کار شش قهرمانی پشت سر هم به دست آورده است که با رکورد فراری برابر است و حالا به نظر می‌رسد که این رکورد قرار است شکسته شود.

این شرکت خودرو سازی برنامه هایی را دنبال می‌کند که بتواند تاثیر تیم فرمول یک بر محیط زیست را کاهش دهد. یکی از این کار ها استفاده از سوخت های جایگزین است که قرار است هزینه های موتور ریسینگ را هم کاهش دهد:

هزینه ها قرار است تا سه سال آینده نصف شود. ما اهدافی برای کاهش هزینه ها در فرمول یک داریم که از تمام برنامه های شرکت سر سختانه‌تر است.

تمامی تیم های حاضر در فرمول یک قراردادی تحت عنوان کنکورد را امضا کرده اند که آن ها را متعهد می‌کند که حداقل تا 2025 در رقابت ها بمانند.

در نهایت کالینیوس روی این موضوع تاکید کرد که شرکت دایملر با رسیدن به اهداف سبز و کاهش CO2 فاصله بسیار کمی دارد و به زودی دراروپا به اعداد و ارقام برنامه ریزی شده خواهد رسید.

او گفت که فروش خودروهای برقی و هایبرید این شرکت در سه فصل اخیر امسال افزایش یافته است و در ادامه هم قرار است شرایط مشابهی داشته باشند.

رنو هم یکی دیگر از شرکت هایی است که در فرمول یک حاضر است و از فصل آینده نامش به آلپاین تغییر خواهد کرد تا بخش اسپورت این شرکت خودرو سازی را نمایندگی کند.

8 دیدگاه

 1. Sina

  1

  3

  منظور از تا سه سال آینده کاهش هزینه ها یعنی میخوان با لوئیس قرارداد سه ببندند و بعدش باهاش تمدید نکنند؟؟؟

 2. farshad

  2

  0

  با سلام به همگی . بنظر با توجه به شرایط و مقررات فعلی هرگونه پیشرفت و توسعه مساویست با هزینه های سنگین و دور از توجیه اقتصادی که بعد از هوندا و رد بول صدای مرسدس هم درآمد .

 3. محمدحسین

  4

  0

  از وقتی‌که تکنولوژی جای مهارت راننده هارو گرفت ،فرمول یک جذابیتشو از دست داد..
  .
  الانم انقدر مرسدس قوی ظاهر شده که تو روز بدش هم اول میشن.

  • tr7

   0

   0

   نه توی روز بد مرسدس راننده هاش به هم میخورن مثل فراری توی گرندپری اتریش ۲ همین امسال

 4. Wwe.f1.77

  1

  6

  خودشون هم فهمیدن پایان دوران شون خیلی نزدیک به نظر حالا همیلتون داره لحضه شماری می کنه مدیر ردبول تماس بگیره باهاش فهمیده که دیگه سلطه ردبول شروع شده

  • Mahmood.ghaedi

   0

   0

   ای کاش شما نظرات و تحلیل هاتون بیشتر در اختیار ما میگذاشتین
   ولی ب زبان ساده تر ک متوجه بشیم