فرمول یک ایران – پس از اینکه هوندا اعلام کرد که فرمول یک را پس از 2021 ترک می کند، ردبول دارد به دنبال راهی برای تامین پاوریونیت خودش می گردد و گزینه هایی مطرح شده اند که البته ردبول اعلام کرده اولویتش ادامه با پروژه هوندا می باشد.

دکتر هلموت مارکو پیشنهاد می کند که کارخانه نزدیک به ردبول و به علاوه نزدیکی فوق العاده تجهیزات هوندا در بریتانیا به ردبول، موقعیت خوبی را ایجاد می کند:

موضوع خیلی پیچیده ایست. به همان اندازه ای که موتورها پیچیده اند این موضوع نیز پیچیده است. صحبت ها با هوندا مثبت بوده است و ما در مورد مالکیت اختصاصی حقوق موتور و همه چیزی که واجب است صحبت می کنیم تا بتوانیم این موتور ها را در همان میلتون کینز(مقر ردبول) آماده کنیم.

اما این تنها به شرطی امکان پذیر است که موتور ها از همان مسابقه اول فصل 2022 دیگر قابل به توسعه نباشند و توسعه آنها ممنوع شده باشد. ما امکان توسعه بیشتر نداریم، نه از لحاظ فنی و نه مالی. این یک پیش نیاز است.

هلموت مارکو و فرانتس تاست - استرالیا 2019

هلموت مارکو و فرانتس تاست

هوندا ، ترجیح اول ردبول

دکتر مارکو می گوید که ردبول ترجیح می دهد که به دنبال هوندا برود زیرا که شانسش با تیم های دیگر برای کسب قهرمانی جهان تحت تاثیر قرار می گیرد:

تمام سازنده ها تیم خودشان را دارند و این به آن معناست که آنها موتورشان را طبق شاسی خودشان توسعه می دهند. ما چیزی نصیبمان می شود که باید شاسی و ایده های خودمان را نسبت به آن وفق دهیم و راه حل های فنی سر راهمان قرار می گیرد که ما مجبور به قبول کردنشان می شویم. به همین دلیل است که هوندا، ترجیح ماست.

به هر حال، ما تمامی گزینه ها را بررسی می کنیم. طبق قوانین فیا، هر سازنده موتوری متعهد شده که تیم های دیگر را تامین کند. اگر چنین چیزی قرار باشد برایمان رخ دهد، باید در حالت کلی برایمان جوابگو باشد و باید ما را رقابتی کند. یک ازدواج اجباری و خوشحال کننده برایمان مسئله ای نیست.

3 دیدگاه

 1. behrang 1350

  2

  4

  واقعا غیرمنطقی است که تیمی با سابقه 4 قهرمانی متوالی و مهندسین درجه یک که حتی در پیت استاپ همیشه رکورددار بودند به این روز بیفته . کاشکی BMW و پورشه و حتی همین هوندا ساخت پاوریونیت در دستور کارشون بود و دست تیمها برای انتخاب موتور باز بود

  • a.r.m

   4

   1

   موتور های f1 خیلی پیچیدن و هزینه سرسام اوری برای تولید و توسعه میخواد برا همین این شرکتا این ریسک بزرگ رو قبول نمیکنن

 2. Mahmood.gh

  4

  2

  اینکه بتونن مالکیت موتور هوندا بگیرن خوبه ولی اینکه بتونن همه کارس خودشون بکنن ساده نیست
  و اینکه 3 تیم دیگه عمرا قبول کنن ک ابدیتی نباشه
  احتمال خیلی خیلی زیاد بازم با رنو همکاری میکنن
  ولی اونم جالبه بخصوص وقتی ب اون شکل همکاریشون بهم خورد

دیدگاه خود را بیان کنید