فرمول یک ایران – لیبرتی مدیا به طور رسمی تایید کرد که استفانو دومنیکالی، مدیر سابق تیم فراری از ژانویه 2021 به عنوان مدیر این ورزش، یک بازگشت غافلگیرانه به فرمول یک خواهد داشت.

دومنیکالی جای چیس کری را پر خواهد کرد و سمت کری نیز به مدیر غیراجرایی تبدیل می شود. دومنیکالی 55 ساله بواسطه حضورش در فراری با راس براون، مدیر ورزشی فرمول یک و ژان تاد، رئیس فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی ارتباط خوبی دارد.

دومنیکالی در ایمولا متولد شد و در دانشگاه بولونیا تحصیل کرد، در سال 1991 نیز به فراری پیوست. وی در سال 2007 مسئولیت مدیریت تیم را از تاد برعهده گرفت و سال بعد، طعم آخرین قهرمانی را با این تیم چشید، قبل از اینکه در 2014 از کار خود کنار رود.

در دسامبر همان سال، دومنیکالی به عنوان رئیس کمیسیون رقابت های تک صندلی فیا انتخاب شد. دو سال بعد او مدیرعامل لامبورگینی شد، که اکنون تصور می شود که شرکت مادرش یعنی آئودی، قصد فروش آنرا دارد.

زک براون مدیر کمپانی مکلارن می گوید:

استفانو فرد درست برای رهبری این ورزش در دوران جدید می باشد. او یک دید درست و تجربه گسترده دارد که به او این امکان را می دهد که بتواند باعث توسعه و رشد پایه و اساس قدرتمندی که چیس و تیمش ساختند شود. من مشتاقانه اماده کارکردن با او هستیم.

توتو ولف:

من برای استفانو خوش حالم. او یک فردیست که هم مسابقه دادن را بلد است و هم تجارت. بنابراین انتخاب خوبیست و فرمول یک را با شرافت زیادی رهبری خواهد کرد.

توتو ولف در مورد اینکه آیا با توجه به انتساب مدیر پیشین فراری به این سمت نگرانی دارد می گوید:

هیچ نگرانی وجود ندارد. استفانو انسان شریفی می باشد. او تلاش می کند که این ورزش را به بهترین شکل ممکن توسعه دهد که البته شامل کند کردن ما نیز می شود که این بخشی از این بازیست.

کریستین هورنر، مدیر تیم فرمول یک ردبول پیش از تایید شدن خبر استفانو دومینیکالی:

اخبار مرتبط به استفانو به نظر می رسد که خیلی شفاف باشد. اگر او این نقش را به عهده بگیرد فکر می کنم که خیلی برای ورزش عالی خواهد بود.

با توجه به اینکه با او وقتیکه در فراری بود رقابت کردیم باید بگویم که او یکی از خوبان است. او شرافت بالایی دارد، یک جنگنده و رقیب است و به خوبی این کار و تجارت را درک می کند. واضح است که او در چند سال گذشته در دنیای تجارت خارج از فرمول یک کار کرده است.

وی در لامبورگینی فوق العاده کار کرده است و فکر می کنم که سرمایه بزرگی برای فرمول یک خواهد بود.

با توجه به اینکه خیلی از مدیران بالا رده فرمول یک را مدیران پیشین فراری تشکیل می دهند، هورنر هیچ دلیلی برای جانبداری احتمالی نمی بیند و می گوید:

شما به افراد بالا رده ورزش نگاه کنید، ژان تاد، راس براون و استفانو و شبیه به فراری دهه 90 و 2000 به نظر می رسد. اما من فکر نمی کنم که این موضوع هیچ جانبداری یا علاقه خاصی را به سمت فراری از طرف هیچ کدام از این افراد جاری کند.

من مطمئنم که اگر استفانو این شغل را قبول کند در نقشش کاملا بدون جانب داری رفتار می کند. فکر می کنم که او یک کاندید خوب برای این کار است.

او فرد فوق العاده ای می باشد و ما باهم شاخ به شاخ در فصل 2010 و 2012 مسابقه دادیم و او همیشه یک میزان شرافت وحشتناک بالایی را داشت. یک جنتلمن واقعی که به واقع سرمایه بزرگی برای این ورزش و لیبرتی خواهد بود. او این درک را دارد و من فکر می کنم که با رشد ورزش او چیزهای زیادی را به آن وارد خواهد کرد.

آندرس سیدل مدیر تیم فرمول یک مک‌لارن نیز پیش از تایید خبر استفانو بیان کرد:

در هر صورتی که چیس قادر به ادامه دادن نباشد یا تصمیم بگیرد که دیگر برای ادامه کافیست، فکر می کنم که استفانو گزینه فوق العاده ای می باشد و شخصی می باشد که ما کاملا برای رسیدن به این موقعیت از او پشتیبانی و حمایت می کنیم.

من خودم شخصا با استفانو در دورانم در پورشه روی یک پروژه مخصوص کار کردم. استفانو در آن پروژه با توجه به تجربه ای که داشت خیلی به من کمک کرد. من جایگاه او را بسیار بالا می دانم و این فقط به خاطر تجربه اش در کارهای مختلف نیست بلکه من او را از لحاظ شخصیتی، کاریزما و علاقمند به موتوراسپورت در جایگاه بالایی قرار می دهم.

فکر می کنم که با تمام تجربیاتی که او دارد، مدیریت پیست موجلو، انجام کار های مختلف در فراری، رسیدن به مدیریت فراری و مدیر لامبورگینی شدن، او شخص فوق العاده ای برای این کار می باشد.

 

11 دیدگاه

 1. |ZXE-LECLERC16|

  3

  0

  😍😍😍😍😍😍😍😍
  😍😍😍😍😍😍😍😍
  😍😍😍😍😍😍😍😍

 2. Amir Bagheri 4️⃣4️⃣

  7

  1

  اوخ اوخ
  دیگه مرد شد!
  این دفعه واقعا مرد شد!
  در آمدی بر دو کامنت قبلیم، در رابطه با مقاله‌های استفانو دومنیکالی!

 3. behrang 1350

  3

  0

  از دوستان کسی دلیل این جابجایی رو میدونه ؟ آیا مجبور به استعفا شده یا عملکرد ضعیفی داشته ….. کاشکی بیشتر در مورد دلیل رفتن چیس کری صحبت بشه . بنده خدا تازه برنامه داشت گرندپری های آمریکا رو به 2 یا حتی 3 تا در سال برسونه و فرمول یک رو در آمریکا بیشتر مطرح کنه

  • siamak

   3

   1

   سلام آقای بهرنگ .
   عزل چیس کری از سمت مدیر اجرائی و واگذاری مسئولیتی غیر اجرائی به او تلویحآ نشان از تنبیه او دارد ! چرائی اش را متآسفانه هنوز نمیدانم ، ولی منهم چون شما بسیار علاقه مندم تا از علت این جابجائی و عزل و نصب مطلع شوم !

   • Mehryar Salehi

    3

    0

    بنظر نمیاد تنبیهی درکار باشه.
    از روز اول این گروه سه نفره کری/بران/برچز هدفشون رو تحول فرمولا وان قرار دادن از لحاظ فنی، مالی و قرارداد تیمها.
    سال قبل برچز بعد از تکمیل جنبه مالی (کاست کپ) کنار رفت، امسال هم چیس کری بعد از قرارداد کنکورد جدید که به گفته خودش هدف اصلیش بوده، کناره گیری کرد…این درخواست رو از یکسال پیش هم میگفت البته.

    شرایط سنیش هم طوریه که شاید زمان کناره گیریش باشه.همه نمیتونن مثل برنی تا ۹۰ سالگی اونطور فعال باشن.

   • siamak

    3

    0

    مرسی باباجون ، ممنون .
    فقط عیب کارت اینه که گاهآ با تآخیر و قطره چکانی اطلاعات میدی ! میگذاری تصور و ذهنیت اشتباه درمن بوجود بیآد ، بعد میآی تصحیحش میکنی !
    از روی ظاهر قضییه و اونچه که سالها در محیط شغلی دیده و تجربه کرده بودم ، تصورم این بود که گرفتن شغل اجرائی از کری و سپردن کار غیر اجرائی به او میتونه نتیجه عدم رضایت از کارش باشه !! غافل از اینکه شاید این روند و سیستم مختص کشور ما یا منطقه خاورمیانه است ، بدون توجه به اینکه این تصمیم در ینگه دنیا ! گرفته شده !
    بهرحال مرسی از اطلاعاتی که دادی و کسب خبر درست و صحیح ات .

 4. siamak

  3

  3

  نظرات مثبت و اعتقادیکه تمامی مدیران تیمها به درستی و شرافت حرفه ای استفانو دومینیکالی اظهار میکنند ، پاسخ کافی و اطمینان خاطری است برای آندسته از دوستان عزیز که نگران تصمیمات و اعمال نفوذ این شخص در جهت حمایت از تیم قبلیش فراری بودند . واضحآ مشخص شد که مافیائی درکار نیست و این انتخاب تنها براساس شایسته سالاری صورت گرفته .

  • #1

   0

   2

   مثل شایسته سالاری انتخاب بینوتو!

   • siamak

    4

    0

    دقیقآ ، زمان اثبات کننده خیلی چیزهاست . مثل همین دومینیکالی که هرچی ما از قابلیتهاش میگفتیم ، برخی دوستان تکذیب میکردند ، ولی حالا میبینیم که کل مدیران تیمها که به نوعی بعضآ خودشونو هم مدعی میدونستند قبولش دارند و از شایستگی هاش میگن .

  • Mehryar Salehi

   4

   0

   دقیقا!!! از همه طرف گرید فقط حمایت هست و کوچکترین صدای مخالفتی یا اشاره ایی به جانبداری و … نبوده.
   لیست حمایت از اسامی توی متن هم طولانی تره.

   اما خب پدر جان، همیشه افرادی هستن که از پای لپ تاپ و گوشی، بهتر از امثال هورنر و سیدل و همیلتون، در جریان دستهای پشت پرده و مافیا هستن…نگاه نکن که اونا رئیس تیم و افرادی هستن که توی دل ماجرا هستن، چیزی زیاد نمیفهمن بنده خداها.