فرمول یک ایران – مدیر تیم ردبول ریسینگ کریستین هورنر می گوید که یک تعویض دیگر رانندگان در میانه فصل بین الکس آلبون و پیر گسلی اصلا منطقی نیست.

در پیست موجلو، هورنر از عملکرد گسلی در مونزا رضایت داشت اما به پشتیبانی خودش از آلبون ادامه داد و اصرار داشت که بگوید تعویض مجدد رانندگان در میانه فصل اصلا منطقی نیست:

پیر کار فوق العاده ای را انجام داد. از موقعی که آن عقب گرد را به تورو روسو پیشین و آلفاتاوری کنونی انجام داد، دوباره اعتماد به نفسش را به دست آورد و به طرز خارق العاده ای خوب رانندگی می کند. آلفاتاوری هم دارد کارش را به نحو احسن با او انجام می دهد.

واقعا خوب است که می بینیم این موضوع برای او مفید واقع شده است. من فکر می کنم تا آنجایی که صندلی های ردبول ریسینگ تایید شده است ما روی الکس البون متمرکز هستیم و می خواهیم به او بهترین فرصت ممکن را دهیم تا بتواند صندلی خودش را حفظ کند. ما یک سری مشکلاتی داریم و در حال کار روی خودرو هستیم. فکر می کنم که تعویض مجدد رانندگان اصلا منطقی نیست.

برخورد لوئیس همیلتون و مکس ورشتپن - بحرین 2018

برخورد لوئیس همیلتون و مکس ورشتپن

مرسدس دارای برتری مطلق است

هورنر همین طور گفته که مرسدس به مانند اولین سال دوران هایبرید دارای برتری مطلق در پیست هستند:

در اولین سال، آنها فوق العاده ابر قدرت بودند. اما آنها تمام پتانسیل و ظرفیت خودشان را نشان ندادند به این خاطر که برتری قدرتی خیلی زیادی را داشتند.

فکر می کنم که به طور کل، هم از لحاظ پاوریونیت و هم شاسی آنها در حال حاضر خیلی خیلی قدرتمند هستند. اما ما در سیلورستون نشان دادیم که آنها شکست پذیر هستند.

این چیزی است که ما باید روی آن تمرکز کنیم، روی نقاط قدرتمان کار کنیم و بتوانیم قدرت بیشتری را از خودرو استخراج کنیم تا بتوانیم به طور پیوسته تری با آنها مبارزه کنیم.

کریستین در مورد فرصت های از دست رفته مونزا نیز گفت:

خودرو در تنظیمات خیلی داونفورس پایین، خوب نبود. قرار گرفتن در پنجمی برای مکس یعنی که ما یک شانسی در مسابقه داشتیم. بهترین دور اول را نداشتیم، ما عملکرد خیلی زیادی را در لحظه شروع مسابقه از دست دادیم به خاطر اینکه خودرو دچار بیش گرمایش شده بود و درست در شروع دوم مسابقه نیز همین اتفاق افتاد.

پس از آن متاسفانه یکی از رانندگان ما از مسابقه کنار رفت و در روزی که مرسدس برای یک بار قدرت مطلق نبود موفق نشدیم که از فرصت استفاده کنیم که باعث بسی ناراحتیست.

در رویدادی که ما موفق به انجام کار نشدیم، عالی بود دیدیم که آلفاتاوری، فرانتز و پیر موفق به کسب پیروزی شدند. اما مونزا برای ما به مانند یک فرصت از دسته رفته است.

10 دیدگاه

 1. Amir Bagheri

  13

  5

  سلام.

  آقای گسلی. آدم از یک سوراخ، دوبار گزیده نمیشه. بچسب به الفاتائوری. مخصوصا الان که دارن پیشرفت میکنن. بعید نیست همین آلفاتائوری، جزو مدعیان قهرمانی بشه از ۲۰۲۲ به بعد.
  خود دانی! از ما گفتن بود!🧐

  یه چیز دیگه. آقوی [همان آقای، اما با لهجه‌ی شیرازی] هورنر. مرسدس واقعا شکست‌ناپذیره! باید میگفتی: اما ما در سیلورستون نشان دادیم که آنها گاهی اشتباه میکنند و ما نهایت استفاده را از اشتباهات آنان میبریم.😁

  • ایرن

   6

   1

   اگر اشتباه نکنم مالکیت صد در صد تیم آلفاتاوری در اختیار ردبول هست. پس آلفاتاوری مثل تیم جوانان توی فوتبال برای ردبول عمل میکنه. یعنی راننده ها اونجا کارآزموده میشن برای پیوستن به تیم اصلی. یا اگه یه طراح یا مکانیک یا مهندس یا هر کسی مربوط به فرمول یک اونجا عملکرد سطح بالایی نشون بده در وهله ی بعد به تیم اصلی یعنی ردبول وارد میشه. پس انتظار نداشته باش که آلفاتاوری از ردبول بهتر بشه. مطمئن باش هدف گسلی از درخشش در تیمش اینه که دوباره صندلی ردبول رو به دست بیاره. اما اینکه هورنر گفت در وسط فصل وقت جابجایی نیست به نظرم درسته. به نفع خود گسلی هم هست که این اتفاق در انتهای فصل رخ بده.

   • Amir Bagheri

    4

    0

    سلام iren.
    تیم‌های میان جدولی، از جمله همین آلفاتائوری که میگید از ردبول بهتر نمیشه، خوب می‌دونن چطوری با بودجه‌‌های کم، دست و پنجه نرم‌ کنن.
    حالا شما فصل ۲۰۲۲ رو در نظر بگیرد. سقف بودجه، عملاً برای امثال آلفاتائوری فرقی نکرده. این یعنی حداقل از نظر بودجه، همه یکسان میشن.
    حالا. درسته که مالکیت تیم، به ردبول تعلق داره. اما آلفاتائوری از منظر علمی، مالی و … منابع خودش رو داره و اصلا، ریشه‌ی ایتالیایی داره. در حالی که ردبول اصلی، اتریشی هستش.
    از این بابت آلفاتائوری، رو خواهر کوچیکه‌ی ردبول میدونن، چون در ازای برخی امتیازاتی که از ردبول میگیره، از جمله استفاده از پاور‌یونیت مورد استفاده‌ی ردبول، مسلماً برای صرفه‌جویی مالی، اجازه میده که رانندگان آکادمی ردبول، شانس نشستن روی صندلی‌های یک ماشین فرمول‌یک رو داشته باشن. همونطور که گفتید.
    پس آلفاتائوری استقلال علمی و تا حدودی مالی داره.
    پس هیچ‌ بعید نیست که آلفاتائوری هم به جمع بزرگان بپیونده! در بدترین حالت و با توجه به اینکه هنوز معلوم نیست ۲۰۲۲ به بعد قراره چه اتفاقی بیوفته، میتونیم تصور کنیم دو تیم با هم سازش میکنن، یا به هم کمک میکنن.

   • ایرن

    2

    0

    بله درباره استقلال مالی و … درست میگی.
    اما همونجور که مثلا اگه گسلی بهتر از آۀبون باشه میره ردبول. هرکدوم از عوامل این تیم هم که فوق العاده عمل کنند میرن توی تیم ردبول. این یعنی همیشه تیم ردبول دارای عوامل و مهندسها و استراتژیست ها و مکانیک ها و راننده های بهتری نسبت بهاین تیم خواهد بود. پس انتظار اینکه ردبول همیشه بهتر باشه انتظار بیجایی نیست

 2. Mahmood.gh

  0

  1

  اتفاقا مونزا هم مرسدس قدرتمند بود
  و فقط بخاطر اشتباه خودشون بود ک برد نیاوردن اقای هورنر
  وگرنه اگه لوییز اون اشتباه نمیکرد با حداقل بیست ثانیه اختلاف برد میاورد بوتاسم ک از استارت تا پایان دور اولش اشتباهی نبود ک نکنه
  ولی نکته اصلی صحبتهای هورنر این بود ک ردبول هم همون مشکل مرسدس داشت گرمایی زیاد ماشین

 3. NavasaN

  1

  1

  عوض کردن آلبون و گسلی اون موقع منطقی بود الان نیس؟چه فرقی داره الان با اون موقع؟تازه الان گسلی یه پودیوم و یه برد داره اما آلبون پارسال هیچی نداشت.در ضمن اینم بگم خود همیلتون و فتل هم بیان ردبول بازم نتیجه همینه!این ماشین رو دارن متناسب با مکس توسعه میدن

 4. Gasly10

  0

  1

  ایشون پارسال گفتن تا اخر فصل با گسلی ادامه میدیم ولی با البون عوضش کردن حالا بااین حرف او شاید دوباره جای گسلی البون رو عوض کنند

دیدگاه خود را بیان کنید