فرمول یک ایران – تیم فرمول یک رنو توانست مسابقه فوق العاده ای را در پیست اسپا و گرندپری بلژیک داشته باشد و 23 امتیاز را به خاطر رده چهارمی دنیل ریکاردو به همراه سریعترین دور و رده پنجمی استبان اکون به دست بیاورد.

فرمول یک بلژیک، مسابقه ای بود که تیم رنو بیشترین امتیاز را در طول بازگشت خودش به فرمول یک از فصل 2016 در یک آخر هفته مسابقه ای به دست آورد.

دنیل ریکاردو، رده چهارمی به همراه سریعترین دور:

چه مسابقه ای بود و مطمئنا یک نتیجه فوق العاده برای تیم به دست آمد. ما در روز مسابقه سرعت بالایی را داشتیم و چهارم شدن یک نتیجه عالی بود. مدتی بود که از دورانی که من سریعترین دور مسابقه را می زدم گذشته بود و بنابراین، این واقعا خوب بود.

مهندسم به من گفت که سریعترین زمان فعلی چه بود و من پیش خودم گفتم که می توانم این رکورد را بزنم. یک دور خیلی خفنی بود و من از تمام پیست استفاده کردم و به سراغ این کار رفتم. شاید بهتر از دور تعیین خطم بود. در سال گذشته، این پیست خوبی برای ما بود و مونزا هم هنوز بهتر بود. باید ببینیم که چه می شود اما ما می توانیم با اعتماد بالایی به آنجا برویم.

دنیل ریکاردو در مورد پیمانی که با سیریل ابیتبول برای تتو زدن بسته بود نیز بیان کرد:

سیریل خیلی استرس دارد. من به او گفتم که در طول هفت روز آینده آماده باشد.

ریکاردو و ابیتبول باهم پیمان بسته بودند که اگر دنیل سکو کسب کند، سیریل تتو می کند و طرح آن را دنیل انتخاب می کند.

استبان آکون، شروع از رده ششم و پایان مسابقه در رده پنجم:

رده پنجمی امروز برای ما بود و من از اینکه این رده را در دور آخر کسب کردم خیلی خوشحالم. این برای تیم فوق العاده است که رده چهارمی و پنجمی مسابقه را کسب کرده است. ما در کل آخر هفته سریع بودیم و با خودروهای برتر در حال مسابقه بودیم.

مسابقه خیلی خوبی را داشتیم و از آلبون در شروع مسابقه سبقت گرفتیم و در پیت استاپ این رده را از دست دادیم. بچه های تیم کار فوق العاده ای را در پیت استاپ انجام دادند و بنابراین باید بررسی کنیم که چه چیزی را در آنجا از قلم انداخته بودیم.

از آنجا به بعد، ما باید سخت کار می کردیم و فاصله را جبران می نمودیم و در آخر کار برای سبقت چاره ای می اندیشیدیم. اینکه خودرو در این پیست ها خوب عمل می کند امری مثبت است و بنابراین ما به مونزا می توانیم با روحیه ای آماده برویم.

دنیل ریکاردو ، رنو - فرمول یک بریتانیا 2020

دنیل ریکاردو ، رنو

سیریل ابیتبول، مدیر تیم:

نتیجه مسابقه به آنتوان هوبرت تقدیم شد، کسی که در کل این آخر هفته خاص به او فکر می کردیم. ما می دانستیم که اسپا با پکیج ما خوب کنار می آید و امتیازات زیادی در دسترس بودند. ما برنامه خودمان را در طول کل آخر هفته اجرا کردیم.

با اینکه ما از نتیجه خودمان راضی هستیم ولی باید متمرکز بمانیم. این همان خودروییست که در مسابقه بارسلونا نتوانست در ده رده اول قرار بگیرد و این نشان از عدم پیوستگی در رقابتی بودن ما دارد که بهبود این وضعیت در اولویت ما قرار دارد.

علاوه بر پایان قدرتمندی که ما را به تیم های دیگر قهرمانی جهان نزدیک تر کرد، سریعترین دور دنیل خیلی ظاهر شیکی به پایان کار داد و این را به عنوان پاداشی برای تمام کسانی که در طی چندین سال گذشته سخت کار کرده بودند تا به پیچیدگی های پاوریونیت برسند در نظر می گیریم.

ما کمی این پایان را جشن می گیریم تا انرژی برای حمله به چیزی که در قدم بعدی انتظارمان را می کشد را کسب کنیم، اما هدف ما همین الان روی مونزا می باشد و با توجه به تغییر مود تعیین خطی، ما باید با بالاترین دقت ممکن آماده شویم.

7 دیدگاه

 1. etehad

  0

  0

  شما فقط فکرکنید که اگر آلونسو توی این مسابقه تو ماشین رنو بو ، چی میشد؟؟؟!!

  مطمئنم که حتما روی سکوبود،شک نکنید
  من به این ماشین برای سال دیگه که آلونسو داخلشه خیلی امیدوار شدم و نگران بودم که آلونسو سوار ماشین خوبی نباشه که فعلا سیگنالهای خوبی داره میاد
  فقط منتظر دیدن آلونسو توی فرمول یکم

دیدگاه خود را بیان کنید