موتوجی‌پی ایرانولنتینو روسی پس از مسابقات موتوجی‌پی اتریش در مصاحبه خود اظهار کرد که مدیریت حداکثر سرعت پایین موتور یاماها نسبت به رقبا به امری پیچیده تبدیل شده است.

پس از برگزاری مسابقات موتوجی‌پی اتریش، شاهد عملکرد ضعیف تیم های یاماها در پیست ردبول رینگ بودیم. این عملکرد از ضعف موتور یاماها در حداکثر سرعت نسبت به رقبا نشات می‌گیرد.

ولنتینو روسی که در بین موتورسواران تیم های یاماها بهترین عملکرد را در دو مسابقه اخیر داشته، ضعف موتور یاماها را مشکلی پیچیده در طول فصل های اخیر توصیف کرد.

وی در این باره گفت:

ما می‌دانستیم که مسابقه در این پیست برای ما آسان نخواهد بود زیرا این پیستی است که نیاز به حداکثر سرعت بالا دارد و موتورهای ما از این نظر تفاوت فاحشی با رقبا دارد. باید بگویم که مدیریت این اختلاف بسیار دشوار شده است.

این مشکلی بود که ما در فصل قبل با آن رو به رو بودیم و تمام تلاش خود را کردیم تا وضعیت را بهبود ببخشیم. اما در آخر شاهد آن بودیم که شرایطی مشابه با فصل قبل برایمان اتفاق افتاد.

برای من شخصا مسابقه اول نتیجه بهتری داشت زیرا با چند تصادف تعداد موتورسواران کم شد و من به رتبه پنجم رسیدم. اما در مسابقه دوم اکثر تیم ها به مشکلات خود رسیدگی کردند و در مسیر مسابقه بهتر ظاهر شدند. این باعث افت رتبه من شد.

این مشکل به قضیه ای پیچیده تبدیل شده چرا که کم و بیش با همان مشکلات فصل قبل درگیر هستیم.

فابیو کوارتارارو و ولنتینو روسی

فابیو کوارتارارو و ولنتینو روسی

ولنتینو روسی: مشکل حداکثر سرعت مربوط به آرایش انجین یاماها نیست

برخی از کارشناسان این ضعف موتور یاماها را ناشی از آرایش خطی سیلندر ها می‌دانند. با نتایج حاصل از آزمایش مدل های مختلف انجین موتورهای موتوجی‌پی، این قضیه ثابت شده که انجین های خطی در مقایسه با انجین هایی با آرایش V شکل دارای حداکثر سرعت پایین تری می‌باشند. از طرفی موتور های سوزوکی از انجین خطی بهره برده و در دو مسابقه آخر شاهد عملکرد خوب آن ها بودیم.

بیشتر بخوانید؛ انواع انجین های موتوجی‌پی

ولنتینو روسی معتقد است که با توجه به عملکرد خوب موتور های تیم سوزوکی، این مشکل ناشی از آرایش سیلندر ها نمی‌باشد. وی در این باره گفت:

عملکرد سوزوکی در دو مسابقه اخیر چشم گیر بود و ما شاهد آن بودیم که مسیر تلاش شان درست است. پس این مشکل ارتباطی با انجین های خطی ندارد.

موتور های سوزوکی دارای چسبندگی زیادی در شتاب گرفتن خود هستند و البته حداکثر سرعت بالاتری نیز دارند. در مسابقه هنگامی که پشت الکس رینز قرار داشتم، شتاب بالای موتور او را نسبت به موتور خودم حس می‌کردم.

بنابراین متوجه آن می‌شویم که سوزوکی در مسیر درستی گام برداشته. ما نیز امیدواریم تا این مشکل حل شود.

6 دیدگاه

 1. Dr!fter

  3

  0

  و موتورسواران یاماها چه نیروی فوق‌العاده‌ای برای جبران این ضعف (تفاوت حداکثر سرعت با رقبا) در پیست‌های دارای مستقیمی طولانی باید صرف کنن

 2. ALEX-ALBON

  3

  3

  ولنتینو چند سال از وقت باارزشش و تو یاماها سوزوند..دوسدارم قبل از خداحافظی یبار دیکه تو یک تیم رقابتی ببینمش مثل دوکاتی .واقعا باتوجه ب قدرت وفق پذیری بالاش مطمعنم با حداکثر سرعت نهایی بالایی ک دوکاتیا دارن میتونه قهرمانی 10 همش روهم مسجل کنه این اسطوره. ماجزو خوش شانسترین طرفداران مموتوراسپرت بودیم ک تونستیم قهرمانیای این موتور سوارو ببینیم. گرنده روسی.

 3. ALEX-ALBON

  2

  1

  یاماها شده مثل فراری مدیریتش
  ضعف موتور و ول کردن بجاش موتور سوار سریع وگرون قیمت میارن.. فابیو و مارویک و ولنتینو موتور سریع میخوان وگرنه همینطوری یاماها توی جدول افت فاحش خواهد داشت.

دیدگاه خود را بیان کنید