موتوجی‌پی ایرانپول اسپارگارو پس از مسابقه موتوجی‌پی استیریا اعلام کرد که جدال سنگین بین او و جک میلر، پیروزی را تقدیم میگل اولیویرا کرده است.

مسابقه موتوجی‌پی استیریا با برد موتورسوار تیم کی‌تی‌ام تک 3 یعنی میگل اولیویرا به پیان رسید. نتیجه ای که شاید برای اکثر طرفداران این رشته غیر قابل پیش بینی بود.

پول اسپارگارو موتورسواری بود که پول پوزیشن را در مرحله تعیین خط بدست آورده بود و با توجه به روند خوبی که در مدت اخیر داشته، جزو بخت های پیروزی این مسابقه به شمار می‌رفت. اسپارگارو در شروع مجدد مسابقه بعد از پرچم قرمز توانست خود را به جایگاه اول برساند. در اواخر مسابقه، جک میلر از تیم پرامک دوکاتی با کم کردن فاصله خود با این موتورسوار فشار را بر اسپارگارو آغاز کرد و توانست به رده اول برسد. اسپارگارو نیز دست از تلاش بر نداشت و در حالی که این دو موتورسوار در حال جدال بر سر کسب مقام اول بودند، میگل اولیویرا در آخرین لحظات با سبقتی هوشمندانه پیروز این مسابقه شد.

پول اسپارگارو در رابطه با مسابقه گفت:

موتور دوکاتی دارای شتاب و ترمز های خوبی است و تلاش من این بود که با مسدود کردن میلر در پیچ، مانع سبقت او شوم. با توجه به شرایط این پیچ، سرعت موتورسواران بالاست و بنابراین احتمال برخورد نیز زیاد است. تلاش من در مسدود کردن میلر باعث شد هر دوی ما به سمت بیرون پیچ رانده شویم. من سرعت را کم کردم و مشخصا بیش از حد بود زیرا در پایان هیچ یک از ما پیروز مسابقه نشدیم و آن را به میگل اولیویرا تقدیم کردیم.

در پایان چیزی که اهمیت دارد آن است که مسابقه خوبی را پشت سر گذاشتیم و از آن لذت زیادی بردیم.

موتوجی‌پی اتریش، 2020

موتوجی‌پی استیریا 2020

بازگشت پول اسپارگارو و میگل اولیویرا در نیمه دوم مسابقه

پول اسپارگارو که مسابقه را در رده اول آغاز کرده بود در ابتدا مسابقه چند رتبه عقب افتاد و در جایگاه چهارم قرار گرفت. میگل اولیویرا نیز در ابتدا رتبه خوبی نداشت اما این دو موتورسوار در بازگشت به پیست پس از پرچم قرمز عملکرد متفاوتی داشتند و به رتبه های برتر دست یافتند.

پول اسپارگارو در این رابطه گفت:

در مدت توقف ما تغییری صورت نگرفت. اما نمی‌دانم چرا پس از آن خیلی سریع تر شدم. در قسمت اول سرعت خوبی نداشتم و در پیچ ها هم مشکل داشتم اما پس از توقف همه چی خیلی سریع و راحت بود. ما باید داده ها را بررسی کنیم تا علت تفاوت عملکردمان را قبل و بعد از توقف توجیح کنیم. من بسیار کنجکاو هستم زیرا موتور و تایر ها تغییری پیدا نکرده بودند.

دیدگاه خود را بیان کنید