مجله خودرو ایران – خطوط تولید و تکمیل کاری گروه صنعتی ایران خودرو در مرداد ماه امسال موفق شده تا 31 هزار و 468 دستگاه خودرو تولید کرده و برای شهریور ماه 99، 41 هزار و 387 دستگاه خودرو را تکمیل کرده و روانه بازار کند.

با اینکه در تعطیلات تابستانی قرار داریم اما ایران خودرو با همراهی تامین کنندگان، موفق شدند در همین ماه بیش از 41 هزار دستگاه خودرو را تجاری سازی و وارد بازار کنند که با این آمار، ‌رکورد تجاری سازی هفتگی خودرو در دو سال اخیر شکسته شد.

کارگران خطوط تولید ایران خودرو در هفته های پایانی مرداد با وجود تعطیلات، با حضور یافتن در محل کار خود و همچنین تکمیل خودروهایی که با کسری قطعه مواجه بودند، تعداد زیادی از این خودروها را تکمیل کرده و به مرحله تجاری سازی رساندند.

مدیرعامل ایران خودرو : احتکار خودرو توسط خودرو ساز صحت ندارد

فرشاد مقیمی، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت:

طی دو سال گذشته، برخی به ویژه در فضای مجازی احتکار خودرو توسط خودرو ساز را مطرح کرده اند که صحت ندارد. دو سالی که تحریم های ظالمانه علیه صنعت خودرو اعمال شده، برای جلوگیری از هدر رفت ظرفیت های تولید و توان نیروی انسانی، با وجود کسری برخی قطعات، تولید را متوقف نکرده ایم.

برخی از قطعات های تک و الکترونیکی به دلیل مشکلات ارزی با تاخیر از گمرک ترخیص شد و دراین مقطع برای استفاده حداکثری از ظرفیت های تولید و زمان، ناچاریم خودروها را با وجود کسری قطعات تولید کنیم.

این اقدام موجب می شود تا سرعت تجاری سازی و تکمیل خودروها نیز افزایش یافته و متعاقب آن تیراژ تولید حفظ شده و تعهداتمان در قبال مشتریان هرچه بهتر و سریع تر محقق شود. زیرا اگر تولید خودرو تا زمان تامین قطعات متوقف شود، روند تولید محصولات به شکل قابل توجهی کاهش می یابد.

اگر خودرویی با تاخیر به دست مشتریان برسد، خودروساز بابت تاخیر در تحقق معوقات خود، جریمه تاخیر نیز می پردازد. بنابراین زیان نگهداری خودرو در وهله اول متوجه خودروساز است.

خودروهای ایرانخودرو چنده ستاره دریافت کردند؟

بر اساس آخرین ارزشیابی کیفی انجام شده توسط اداره کل صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت در تیر 99، خودروی پژو 2008 به عنوان تنها محصول پنج ستاره تولید داخل، بهترین امتیاز کیفی را ازآن خود کرد.

خودروهای هایما S7 اتوماتیک ایران خودرو خراسان، تندر 90 پلاس اتوماتیک، دنا پلاس، پژو 207 اتوماتیک، پژو 207SD اتوماتیک، پژو 207SD و پژو 207 نیز هر کدام چهار ستاره کیفی به دست آوردند.

رانا، پژو 206SD، پژو 206 و اچ.30 کراس و دنا سه ستاره را به خود اختصاص دادند و خودرو‌ی پژو پارس اتوماتیک نیز سه ستاره‌ دریافت کرد. سورن ایران خودرو، پژو پارس، سمند و هایما S5 همگی سه ستاره کیفی را از آن خود کردند. ارتقای کیفیت 405 اس.ال.ایکس و وانت آریسان به سطح سه ستاره کیفیت نیز در دستور کار ایران ‌خودرو قرار دارد.

3 دیدگاه

 1. Mahmood.gh

  1

  1

  مما با کره تقریبا تو ی دوره شروع ب خودرو سازی کردیم
  اونا کجان و ما کجا
  جوک سال اینه ک میگن ماشینهاشون 3 ستاره داره سادترین چیز ممکنه یعنی ایمنی ماشیناشون نداره تتفاوت ماشینهاشونم اینه چند نفر میشینن میگن طراحی جدید کنیم میان صندق عقب ب ماشین اضافه میکنن یا تهش فرم چراغ عوض میکنن

  • Saeedreza

   1

   1

   وانت بار یادت رفت
   از هر سدان يه وانت طراحی و روانه باز میشه
   احتمالا مدیر عامل ایرانخودرو قبلا گوجه فروش بوده اینقدر به وانت علاقه داره

 2. AHMADREZA_F1

  1

  1

  واقعا برا خودمون متاسفم!
  داریم موتور جت جنگنده پیشرفته رو ۱۰۰% خودمون درست میکنیم (فقط ۸ کشور دارن)اونوقت تو ساختن یک اتومبیل شهری(نه اسپورت) هم موندیم.

دیدگاه خود را بیان کنید