فرمول یک ایران – یوکی سونودا پس از اینکه اولین برد خودش را در مسابقه فرمول دو سیلورستون به دست آورد می گوید که می خواهد در فصل 2021 به صندلی تیم آلفاتاوری برسد.

سونودا که در مسابقات فرمول 4 ژاپن در فصل 2018 به قهرمانی رسیده است تنها از سال پیش حضور در مسابقات اروپایی را شروع کرده است و در فرمول 3 توانست در رده نهم قرار بگیرد.

این جوان 20 ساله هم توسط ردبول و هم توسط هوندا پشتیبانی می شود و در فرمول 2 با تیم کارلین مسابقه می دهد.

سونودا توانست در دومین مسابقه خودش در فرمول 2 یعنی اتریش، پول پوزیشن را بگیرد و برای اولین بار مسابقه را روی سکو تمام کند و در مسابقه سیلورستون نیز پس از برخورد دو همتیمی یعنی میک شوماخر و رابرت شوارتزمن توانست به اولین پیروزی خودش برسد.

یوکی سونودا فعلا به 46 امتیاز در رده ششم جدول قهرمانی جهان فرمول 2 قرار دارد. سونودا می گوید:

مطمئنا که من به برد نیاز دارم. من همین الان هم امتیازات زیادی را در ابتدای فصل از دست دادم. فکر می کنم که بزرگترین چیز این است که من به پیوستگی نیاز دارم.

در اتریش ما هیچ امتیازی را نگرفتیم، در دومین مسابقه سکو گرفتیم و دوباره بعد آن صفر امتیاز، حال برای اولین بار رده اولی را کسب کردیم. هنوز فرایند پیوسته ای نیست. فکر می کنم که برای آینده، این مسابقه خیلی خیلی برایم خوب بود، چیزای خوبی را یاد گرفتم و یک قدم خوبی برای کارلین بود.

من انتظار پیروزی های زیادی را در آینده دارم و همینطور انتظار داشتن امتیازات خوبی را در جدول قهرمانی رانندگان نیاز دارم و امیدوارم که در فصل 2021 یک صندلی در آلفاتاوری پیدا کنم.

سونودا موفق شد که چهار بار امسال بین ده نفر اول مسابقه را تمام کند اما سه تای این چهارتا جایگاهش روی سکو بود:

فکر می کنم که در ابتدای فصل من کار سختی را برای نگه داشتن بال جلوی خودم تا پایان مسابقه داشتم. برای اینکار من در هفته گذشته قدم بزرگی را برداشتم و من بال خودم (را در طول مسابقه) از دست ندادم.

سرعت مسابقه ای، مخصوصا از مسابقه فیچر هفته گذشته…ما واقعا یک خودروی خیلی خوبی را وقتیکه از رده نهم به رده سوم آمدیم در زمینه مدیریت تایر داشتیم. این هفته از دهم به ششم آمدیم و همیشه در حال به دست آوردن رده هستیم.

ما واقعا یک استراتژی خوب و خودروی خوبی را داریم. فکر می کنم که مطمئنا برای آینده (این نتایج) برای اعتماد به نفسم خوب است. ما نیاز داریم که سرعت مرحله تعیین خط خودمان را بهتر کنیم و تا مسابقات را برای خودمان آسان تر کنیم و سکو کسب کنیم. هنوز، چیزهای زیادی برای بهتر شدن وجود دارد اما یک قدم خوب برای من و کارلین به حساب می آید.

3 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید