فرمول یک ایران – در آستانه آغاز فصل جدید، قصد داریم به حوادث فرمول یک 2019 بپردازیم. در طول هفته‌های گذشته ما در شبکه‌های اجتماعی پربحث‎‌ترین و جنجالی ترین برخورد های فصل 2019 را قرار دادیم و از شما خواستیم که نظر خود را در رابطه با برخورد و رای داوران مطرح نمایید. حالا می‌خواهیم نتیجه نظرسنجی ها را به شما اعلام کنیم.

پس از مدت‌ها انتظار، بالاخره فصل 2020 فرمول یک آغاز شد هرچند که هنوز هم تحت تاثیر ویروس کرونا است و شرایط خاصی برای برگزاری رقابت‌ها در نظر گرفته شده است. به هر صورت با آغاز فصل، دوباره شاهد رقابت سرسختانه رانندگان با یکدیگر خواهیم بود و دانستن اینکه کدام یک از راننده‌ها در طول فرمول یک 2019 در حوادث کمتری حاضر بوده است، می‌تواند معیار مناسبی برای پیش‌بینی عملکرد آن‌ها در طول فصل جدید باشد.

در طول این متن به جنجالی‌ترین برخورد فصل 2019 فرمول یک و بیشترین پنالتی دریافتی می‌پردازیم. در ادامه به پربحث ترین حوادث فرمول یک 2019 می‌رسیم و نتیجه نظرسنجی هفته‌های گذشته را اعلام می‌کنیم.

جنجالی‌ترین حادثه از سری حوادث فرمول یک 2019

سباستین فتل و لوئیس همیلتون - کانادا 2019

سباستین فتل و لوئیس همیلتون – کانادا 2019

در میان حوادث فرمول یک 2019 احتمالا جریمه سباستین فتل در کانادا هیچوقت فراموش نمی‌شود. فتل کنترل ماشنیش را از دست می‌دهد و با بازگشتش به پیست مسیر لوییس همیلتون را مسدود می‌کند. کمی بعد داوران تصمیم می‌گیرند که فتل را 5 ثانیه جریمه کنند. پس از این اتفاق چندین موضوع دیگر پیش آمد. یکی از این موارد این بود که فتل تابلو جایگاه اول که مقابل خودرو همیلتون قرار داشت را برداشت و جایگاه دوم را جایگزین آن کرد. طبق نظرسنجی 31% شما با تصمیم داوران موافق بودید.

این اتفاق جنجالی‌ترین حادثه فرمول یک 2019 بود. در ادامه شما می‌توانید ویدیو خلاصه گرندپری و تحلیل کامل آن را مشاهده کنید.

سباستین فتل بیشتر از هر راننده دیگری در فرمول یک 2019 جریمه شد

سباستین فتل - روز اول تست فرمول یک 2019

سباستین فتل – روز اول تست فرمول یک 2019

از زمانی که قوانین معرفی شدند، هیچ راننده‌ای به اندازه سباستین فتل جریمه نشده است. پیش از این مکس ورشتپن و گروژان بیشترین تعداد پنالتی را در سوپر لایسنس خود داشتند اما فتل در طول فصل 2019 بیشترین تعداد پنالتی ها را دریافت کرد و در چهار تا از نظرسنجی‌های حوادث فرمول یک 2019 ما هم یکی از طرفین برخورد بود. با توجه به قوانین موتور اسپرت اگر راننده‌ای 12 پنالتی دریافت کند، از شرکت در رقابت بعدی خود منع می‌شود. اتفاقی که برای ماهاویر راگونفن در فرمول دو افتاد. فتل فقط سه پوینت دیگر با منع شدن از شرکت در رقابت بعدی خود فاصله داشت.

پر بحث ترین حوادث فرمول یک 2019

در ادامه به دیگر حوادث فرمول یک 2019 می‌پردازیم که در شبکه‌های اجتماعی فرمول یک ایران قرار گرفت. این موارد از برخورد دو فراری در برزیل تا استفاده از پرچم مشکی و سفید برای اولین بار در ایتالیا، اصلی‌ترین حوادث فرمول یک 2019 بودند.

برخورد دو فراری در گرندپری برزیل 2019

استراتژی فراری مبنی بر داشتن راننده شماره یک بار ها خبرساز شد و رقابت میان چارلز لکلرک و سباستین فتل همواره حساس بود. در این حادثه فتل قبل از تکمیل کردن سبقت خود با لکلرک برخورد کرد و هر دو از رقابت کناره گیری کردند. این برخورد جریمه‌ای به همراه نداشت. 50% رای دهندگان با این رای موافق بودند. در ادامه 10.7% شرکت کنندگان در نظرسنجی حوادث فرمول یک 2019 معتقد بودند که لکلرک مقصر بود و 39.3% هم معتقد بودند که فتل باید جریمه می‎‌شد.

متیا بینوتو، چارلز لکلرک و سباستین فتل - بلژیک 2019

متیا بینوتو، چارلز لکلرک و سباستین فتل – بلژیک 2019

پرچم سیاه و سفید چارلز لکلرک در فرمول یک ایتالیا 2019

گرندپری ایتالیا 2019 اولین رقابتی بود که پرچم سیاه و سفید به راننده‌ای داده شد. قبلا این پرچم از قوانین فرمول یک حذف شده بود اما در فصل 2019 تصمیم به استفاده دوباره از آن گرفته شد. چارلز لکلرک فضای کافی به همیلتون نداد و او را را وادار به خروج از پیست کرد. این حرکت جریمه‌ای به همراه نداشت اما راننده فراری پرچم سیاه و سفید را دریافت کرد.

پرچم سیاه و سفید در واقع به معنی یک هشدار جدی از طرف داوران است و زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که اتفاق پیش آمده به اندازه جریمه راننده جدی نباشد. این هشدار فقط یک بار داده می‌شود.

73% رای دهندگان در سری بررسی حوادث فرمول یک 2019 موافق این تصمیم بودند.

لوئیس همیلتون و چارلز لکلرک - ایتالیا 2019

لوئیس همیلتون و چارلز لکلرک – ایتالیا 2019

اسپین فتل و بازگشت خطرناکش به پیست در ایتالیا 2019

در میان حوادث فرمول یک 2019 این برخورد زنگ خطری برای فتل بود چراکه با وجود این اتفاق او 9 پنالتی در سوپر لایسنس خود داشت و این موضوع، شرایط سختی را برای چهار دوره قهرمان جهان به وجود آورد.

سباستین فتل کنترل ماشینش را از دست می‌دهد و اسپین می‌شود. سپس سعی می‌کند به پیست برگردد اما در مسیر لنس استرول قرار می‌گیرد و او را وادار به خروج از پیست می‌کند. این حرکت جریمه عبور از پیت لین و 10 ثانیه توقف و 3 پوینت منفی برای فتل و فراری به همراه داشت. فتل اشتباه خود را قبول کرد اما اعلام کرد که نمی‌توانست لنس را ببیند.

چند ثانیه بعد از این اتفاق استرول هم دقیقا کار مشابهی می‌کند و ماشین تورو روسو قربانی بازگشت خطرناک استرول به پیست می‌شود. البته این بار جریمه متفاوتی در نظر گرفته می‌شود که شامل عبور از پیت لین و 2 پوینت منفی برای استرول است.

64% رای دهدنگان موافق این جریمه بودند. می‌توانید ویدیو هر دو برخورد را در شبکه‌های اجتماعی فرمول یک ایران مشاهده کنید.

خداحافظی آلبون با سکو در فرمول یک برزیل 2019

اینترلاگوس 2019 یکی از هیجان انگیز ترین رقابت‌های فصل بود و دو تا از حوادث فرمول یک 2019 در گرندپری برزیل رخ داد. در این بخش از رقابت آلبون در نتیجه سبقت ناموفق لوییس اسپین شد و سکو را از دست داد. همیلتون پنج ثانیه جریمه شد و در جایگاه هفتم قرار گرفت. جای تعجبی ندارد که 93% رای دهندگان با این جریمه موافق بودند.

شما می‌توانید ویدیو این برخورد را در شبکه‌های اجتماعی ما مشاهده کنید.

برخورد فتل با ورشتپن در گرندپری بریتانیا 2019

در ادامه حوادث فرمول یک 2019 به برخورد فتل با ورشتپن می‌رسیم. سباستین سعی داشت جایگاهی که از دست داده بود را پس بگیرد اما مکس مسیر او را بست و فتل نتوانست به موقع ترمز بگیرد و با مکس برخورد کرد. داوران فتل را مقصر دانستند و او را 10 ثانیه جریمه و 2 امتیاز منفی برای او در نظر گرفتند. هر دو راننده یکدیگر را مقصر می‌دانستند و نتیجه نظرسنجی هم با 57.1% موافق و 42.9% مخالف بسیار نزدیک بود.

مکس ورشتپن و سباستین فتل - بریتانیا 2019

مکس ورشتپن و سباستین فتل – بریتانیا 2019

برخورد چارلز لکلرک و مکس ورشتپن بر سر پیروزی در اتریش 2019

رقابت جذاب رانندگان جوان فرمول یک در اتریش نهایتا به برخورد میان ردبول و فراری ختم شد. ناظران مسابقه این اتفاق را یک برخورد مسابقه‌ای قلمداد کردند که اعتراض لکلرک را به همراه داشت. 61% از افرادی که در نظرسنجی شرکت کردند هم معتقد بودند که ورشتپن باید جریمه می‌شد.

مکس ورشتپن و چارلز لکلرک - اتریش 2019

مکس ورشتپن و چارلز لکلرک – اتریش 2019

برخورد دنیل کویات با لندو نوریس در فرمول یک چین 2019

این برخورد در 1000مین گرندپری و در چین، احتمالا خطرناک‌ترین حادثه در میان حوادث فرمول یک 2019 بود. دنیل کویات دچار بیش فرمانی شد و با هر دو راننده مکلارن برخورد کرد. ناظران مسابقه حرکت کویات را خطرناک دانستند و جریمه عبور از پیت لین و دو امتیاز منفی برای او در نظر گرفته شد. اما 60% رای دهندگان این را یک برخورد مسابقه‌ای دانستند و با جریمه دنیل کویات مخالف بودند.

برخورد دنیل کویات و لندو نوریس در استارت مسابقه چین 2019

برخورد دنیل کویات و لندو نوریس در استارت مسابقه چین 2019

برخورد ورشتپن و همیلتون در دور 76 گرندپری موناکو 2019

در آخرین بررسی از سری حوادث فرمول یک 2019 به موناکو می‌رسیم. رقابتی که پایانی بسیار هیجان‌انگیز داشت و با برخورد ورشتپن و همیلتون به پایان رسید. ناظران مسابقه برای هیچکدام از راننده‌ها جریمه‌ای در نظر نگرفتند و یک برخورد مسابقه‌ای تلقی شد. این تصمیم از نظر 73% رای دهندگان درست بود.

لوئیس همیلتون و مکس ورشتپن - موناکو 2019

لوئیس همیلتون و مکس ورشتپن – موناکو 2019

2 دیدگاه

 1. Mjyz

  10

  6

  جالبه کانادا فتل لوییس رو غیر عمد از پیست خارج میکنه و جلوی راه‌ش رو میگیره داورها جریمه میکنن بعد ایتالیا چارلز به عمد لوییس رو از پیست خارج میکنن فقط پرچم میدن و به همین صحنه بین مکس و چارلز هم هیچ پنالتی نمیدن .
  بیچاره فقط ماله فتل خار داره ?‍♂️

 2. Mahmood.ghaedi

  2

  1

  دوست عزیز ی فرقم داشت اینکه سب از پیست خارج شد و برگشت ب پیست ولی لکلرک دفاع کرد