فرمول یک ایران – مدیر ورزشی فراری لورنت مکیس، باور دارد که استفاده دائمی از ماسک ها بزرگترین چالش برای مکانیک های فرمول یک در طول یک گرندپری آن هم در این فصل تابستان می باشد.

فصل 2020 فرمول یک بالاخره در هفته بعد در پیست ردبول رینگ اتریش تحت تدابیر شدید ایمنی و بهداشتی برای عدم شیوع بیش از پیش ویروس کرونا برگزار می شود.

هر تیمی در فضایی محدود شده به خودش و جدا از تیم های دیگر فعالیت می کند و درون هر تیمی نیز محدودیت هایی وجود دارد و کارکنان باید از تجهیزات مراقبتی بسیاری استفاده کنند.
مکیس در این مورد می گوید:

ما دیگر الان تقریبا به این موضوع داریم عادت می کنیم و این بخشی از زندگی عادی ما شده است. اینجا در فراری این موضوع اجباری شده است. بنابراین ما در تمام زمان حضورمان در کارخانه از این ماسک ها استفاده می کنیم.

اما پوشیدن آنها در محیط اداری با محیط پیست که یک دمای 40 درجه ای دارد متفاوت است. ما داریم تلاش می کنیم که چند راه حل را از لحاظ نفس کشیدن و همینطور اجازه رهایی(از گذاشتن ماسک به صورت موقتی آن هم تحت نظارت) در نظر بگیریم، تا نفس کشیدن راحت تر شود و افراد از لحاظ بدنی در بهترین حالت ممکن باشند.

فراری

فراری

حباب فراری در پدوک فرمول یک

مکیس بیان کرد که فرمول یک اعلام کرده است که تست های کوید-19 به ازای هر 5 روز گرفته می شود و تیم ها نیز خودشان تحت قوانین تعیین شده فدراسیون بین لمللی اتومبیلرانی و سازمانی خودشان فعالیت می کنند:

پدوک فرمول یک قرار است که به مانند یک حباب باشد. اما از درون…شما برای هر تیم یک حباب دارید که بین این حباب ها هیچ یا حداقل تماسی شکل می گیرد.

بنابراین شما به مانند آنچه که قبلا عادت داشتید دیگر نمی بینید که اعضای تیم های متفاوت گردهم آیند و باهم صحبت کنند. در درون حباب تیمی که خودش در حباب فرمول یک است، ما باز حباب های دیگری را ایجاد می کنیم. بنابراین ما، احتمالا حباب خودروی شماره 16 (چارلز لکلرک) و خودروی شماره 5 ( سباستین فتل) را داریم و در درون آنها دوباره احتمالا حباب مهندس ها و مکانیک ها را داریم و …”

7 دیدگاه

 1. ....kh:n....

  3

  5

  اول اسم چارز رو آورده بعد اسم سباستین….
  این یعنی راننده اول ودوم مشخصه….


  الان دیگه مشکل فراری فقط زدن یا نزدن ماسکه…

   • LASER

    2

    1

    ی پیت دسته پر 25 ثانیه نهایتش 30 ثانیه
    راننده تنها 2.5 ثانیه ی پیت معمولی مکانیکا وقت میگیره
    (به نظرم بهتری بری فصل های قبل فرمول یک رو ی نگاه بزنی ؛ هر چی میشه فراری اینو نداشت ؛ فراری اونو نداشت
    راجب هاس که صحبت نمی کنیم تیمی که در تمام ادوار فرمول یک (به غیر دو دوره) حضور داشته
    یعنی چی مهندسی مشکل دارن؟؟)

  • Mohammad44

   4

   1

   آقا انصافا نمی دونم ماسک هایی که شما می زنین با مال ما فرق داره؟؟؟؟؟ اخه چه توجیهیه
   بنده دانش اموزم و امتحان نهایی میدم (شهر بابل و استان مازندران) هفت راه میفتم به سمت حوزه امتحان و ده بر می گردم و این بین تو رفت و برگشت حدود 2 کیلومتر پیاده روی هم می شه تقریبا که قطعا بیش از ده دقیقه میشه. میشه گفت تو این سه ساعت 20 ثانیه هم ماسک از صورتم در نمیاد. (البته اینو بگم حداکثر 30 ثانیه بعد شروع امتحان ماسک ها میاد پایین بعد امتحان هم بیشتر بچه ها میذارن تو جیبشون)
   انواع ماسک از جراحی و نانو و فیلتردار و حتی n95 رو هم زدم و مشکلی نداشت این توجیه اذیت شدن فقط واسه خوزستان قابل قبوله
   خدایی کاری به حکومت ندارم ولی چیزی که واضحه ملت اصلا جدی نمی گیرن. طرف ورودی مترو ماسک می زنه بعدش درمیاره بعد فکر می کنه شیطون رو درس داده
   تنها راهش اینه که زدن ماسک اجباری بشه و استفاده نکردنش جریمه داشته باشه تا بلکه ملت رعایت کنند

 2. HamidFTN

  4

  2

  همچین میگن توی دمای 40 درجه نمیتونن ماسک بزنن سوسول بازیه
  بابا تا چند روز پیش که ایران (مشهد) دمای بالای 43 درجه داشت ما هم از ماسک استفاده میکردیم
  الان مشهد وضعیتش از قرمز هم رد شده و احتمالا دوباره قرنطینه اجرا بشه

دیدگاه خود را بیان کنید