فرمول یک ایرانفراری در طول تست های آغازین فصل 2020 فرمول یک به اندازه کافی سریع نبود و به نظر می‌رسید که توان رقابت با مرسدس و ردبول را نداشته باشند. با این وجود فراری قرار است با اپدیت های محدودی در گرندپری اتریش 2020 شرکت کند.

عملکرد فراری در طول تست های پیش فصل به قدری ضعیف بود که صحبت هایی در مورد سریع تر بودن ریسینگ پوینت نسبت به فراری مطرح شد.

اخباری که از مارنلو منتشر میشد حاکی از اپدیت های کلیدی برای بهبود ماشین فصل 2020 فراری بود و به نظر می‌رسید که این اپدیت ها قرار است فراری را به دور رقابت ها برگرداند. این اپدیت ها شامل موتور،گیربکس و بال جلو می‌شد.

اما حالا به نقل از یکی از افراد فراری، این تیم قرار است اپدیت های بسیار محدودی در اتریش داشته باشد چراکه این تیم سعی می‌کرد به درک بهتری نسبت به SF1000 برسد:

ما تغییرات بسیار کوچکی روی خودرو خواهیم داشت.

برای ما شناخت بهتر SF1000 اهمیت بیشتری داشت. در واقع ما قدم بسیار خوبی رو به جلو برداشتیم.

اسکودریا فراری SF1000

فراری SF1000

ردبول با خودروئی متفاوت در فرمول یک اتریش 2020

اما در طرف دیگر ردبول تقریبا تمام خودرو را تغییر داده است و به گفته هلموت مارکو قرار است شاهد رقابت خودروئی متفاوت در اتریش باشیم:

خودرویی که در اسپیلبرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد شباهتی به خودرو ملبورن نخواهد داشت.

ما اپدیتی را برای خودرو لحاظ کردیم که قرار بود در پنجمین گرندپری یعنی بارسلونا مورد استفاده قرار گیرد و برای خودرو دوم هم الان در اسپیلبرگ [طبق برنامه اپدیت می‌شود.]

همه چیز بر اساس CFD و تونل باد است. موارد غیر قابل پیش بینی وجود خواهد داشت. شما در حالی وارد مرحله سوم شده‌اید که مراحل اول و دوم را تجربه نکرده‌اید.

ما مجبوریم که فرض را بر درست بودن اطلاعات بگیریم.

تیم فرمول یک مرسدس هم قرار است با تغییرات جدیدی فرمول یک 2020 را آغاز کند. جیمز الیسون اعلام کرده است که این تیم با اپدیت های تاثیرگذاری در اتریش حاضر خواهد شد.

اگر مرسدس اپدیت خود را آورده باشد و ردبول هم تاثیراتی که می‌خواهد را از اپدیت خودش بگیرد، فراری با بدترین کابوس خود مواجه خواهد شد و به جای رقابت بر سر قهرمانی باید حواسش به آینه هایش باشد.

42 دیدگاه

 1. SADEGH 16

  6

  0

  من که تجربه اینجا بودنم به کمتر از یک سال میرسه.خیلی دوس دارم که ریس ها هرچه زودتر شروع بشه و راستی آزمایی این مصاحبه ها رو پیش خودم انجام بدم.،

 2. ....kh:n....

  14

  0

  ردبول ومرسدس هم دارن خطو نشون میکشن برا هم.
  آی خدا بیادو فراری همه را انگشت به دهان بزاره چی میشه…..
  البته بعیده..وتل اگر میدونست فراری ماشین قوی داره هیچوقت تصمیم به ترک فراری نمیگرفت…..
  لعنتی امسال اینقدر حدس وگمان کردیم که دیگه دارم دیوونه میشم شروع شو لعنتی…
  خداکنه امسال حداقل ۱۲گردنپری داشته باشیم.

 3. BAHRAM

  5

  1

  حتی رنو هم قراره با کلی اپدیت بیاد اتریش واقعا نمیفهمم یعنی چی فراری با اپدیت محدود میاد؟ چهار ماه از زمان تست ها گذشته این حرکت اصلا قابل توجیه نیست

  • LASER

   5

   0

   اپدیت های فراری اتفاقا (ی متنی میخوندم) شاید محدود باشن ولی خیلی تاثیر گذار بود اگه تونستم لینکشو میذارم
   ی مقداری سیاست های فراری عجیبه ، البته که امیدوارانه هست حداقل تا قبل از اینکه فراری مصاحبه ای کنه خبر خاصی درباره اش نیست (فشار کمتر) به نفع تیمه

  • THE MINDBLOWER

   4

   1

   میگن(مشخص نیست طبیعتا) که اپدیت انجینشون 15تا اسب بخار میاره و گیربکس هم اپدیت داره.
   ولی واسه اپدیت اوردن الان یکم عجیبه کار ردبول(رنو که تکلیفش معلومه) چون مشخص نیست که همونجوری که میخان و انتظار دارن عمل میکنن یا نه.

   • Mahmood.gh

    3

    3

    رنو? دوست عزیز ردبول موتور هندا استفاده میکنه

   • THE MINDBLOWER

    6

    0

    محمودجان منظورم از تکلیف رنو معلومه این بود که مشخصا ابیتبول فقط حرف میزنه و به هیچکجا هم نمیرسن نه اینکه به ردبول لینک بدم برادر

   • THE MINDBLOWER

    4

    0

    رنو هم احتمالا قراره تو 1404 قوی شه!!!

   • Mahmood.gh

    3

    1

    ?
    اها وقتی خوندم خودم ی لحظه موندم
    ?

 4. علیرضا

  3

  2

  هیچوقت آرامش یک تیم یا یک فرد رو دست نگیرید…وقتی مارکو و بروان میگن فراری ناشناخته ترین تیم رو داره یعنی یه خبرایی پشت پرده هست
  میگید نه؟؟؟؟
  وعده جمعه همین هفته ساعت ۱۳:۳۰

  • Mahmood.gh

   7

   5

   همه چیز تعیین خط مشخصس میشه
   پارسال تو تستها مرسدس بد بود
   ریس ک شروع شد همون اول همه چیزو تمام کرد
   الان از تست ها نمیشه گفت کی خوبه کی بده

 5. matiiiiin

  4

  0

  چند تا نکته وجود داره.اولین که با وجود اینکه تموم این پیش بینی ها که کدوم تیم دست بالاتر رو داره فقط توی پیست و توی این چند روز اینده مشخص میشه.اما من مصاحبه ها رو که میبینم به این نتیجه میرسم لوییس و والتری خیالشون از ماشینی که در اختیار دارن که راحته.در مورد فراری من هنوز به نتیجه ای نرسیدم چون ماشینشون اینقدری بد هست که سب دیگه نخواست باهاش ادامه بده یا انقدری خوب هست که سب شاید بخواد حتی با قهرمانی بازنشسته بشه.در مقابل ردبول هم کلا ذاتش اینه خودش رو بالاتر نشون بده فراموش نکنی که توی سالهای پیش میومد میگگفت ایکس ثانیه با مرسدس فاصله داریم ولی تو تعیین خط به مراتب بیشتر بود اما فکر میکنم رد بول مدعی باشه .هم به خاطر ماشینش هم به خاطر این چند تا ریس که ذاتا رد بولی هستن .در مورد ریسینگ پوینت هم امیدوارم تیم سوم جدول قهرمانی رو به چالش بکشه.در ضمن من خیلی دوست داشتم مکس رو توی یک مرسدس کنار لوییس ببینم واسه فصل بعد

  • Mahmood.gh

   5

   2

   متین تکلیف رانندهای مرسدس ک مشخصه
   اصولا چند ساله ک با ی خیال راحتی خاصی مشابقات شروع میکنن
   ردبول هم ماشین بدی نداره میمونه فراری. ک امیدوارم ک مثل مرسدس پارسال باشع ک تست ها بد بودن ولی تو کل سال خوب بودن
   چون رقابت لوییز با سب ک هیجان داره ن با مکس و والتری
   البته ک این نظر شخصی منه

 6. Amin

  6

  5

  باورش سخته که فراری اینقدر محدود آپدیت آورده و بعد ردبول سه مرحله آپدیتشو آورده رو ماشین
  فراری صفر و صدی خواهد شد
  یا همه چی رو از دست میدن و رسما تیم سوم میشن یا با یه حرکت کم میان و تو اتریش یک_دو میکنن

 7. |ZXE-LECLERC16|

  7

  0

  فراری کلا سکته دادن هواداراش رو دوست داره
  لا اله الا الله!
  خدایا به ما قلب و مغزی پرقدرت بده تا سکته نکنیم!
  و البته موجلو را هم به تقویم بیاور!
  آمین!

  • THE MINDBLOWER

   6

   1

   چیزی که فصل رو خطری میکنه محدودیت توسعه واسه 2021 هستش، خراب کنن دوسال باید حرص بخوریم…. که البته بعدش قوانین جدید بیان باز امیدوار شیم و بعدش حرص بخوریم

 8. Amir5

  5

  3

  بنظر‌ک من که از سال ۲۰۱۴ دارم به طورکامل دنبال میکنم فرمول یکو فراری هر وقت که ضعیف میاد بشدت قویه فکم امسال بر خلاف نظر دوستان رقابت فراری و مرسدس هست تا ردبول و مرسدس

 9. Mehryar Salehi

  9

  0

  خیلی نوشته میشه که فراری امسال فاجعست اما ترکیب پیستها به شکلیه که شاید این اختلاف، حتی اگر فراری همونقدر که توی تست ها به نظر میرسید ضعیف باشه، خیلی خیلی کمتر باشه.

  یه جمله ایی هست که ماشینی که توی بارسلونا خوب باشه، همه جا (کلیت فصل)، خوبه اما این مربوط به فصل هایی هست با تقویم کامل.وجود پیستهایی که توانایی ایرو تیم و میزان دانفورس تولیدی توی اکثریت پیستها تست میشده.

  بین ۱۱ تا مسابقه ایی که تابحال تقریبا حتمی هستن (۸ تای رسمی و ۲ مسابقه بحرین و یکی توی ابوظبی) شما دو مسابقه اتریش رو دارید که تو زمره پیست های پاور سیرکویت به حساب میاد، یکی از مسابقات بحرین (فورمت جدید) و مونزا هم توی همین گروه هستن…۲ مسابقه توی سیلوراستون که نه نهایت دانفورس تولیدی بلکه Aero efficiency طرح و البته قدرت موتور، تاثیر بالایی تو موفقیت داره.پیست نرمال بحرین هم توی این گروه هست.

  اگر فرم پیش فصل فراری نزدیک به حقیقت باشه، باز هم توی این پیستها به نظرم شانس دارن برای رقابت نزدیکتر با مرسدس و ردبول…اگر توان تولیدی موتور فراری همچنان پیشتاز باشه و طراحی افیشنت داشته باشه، مشابه وضعیت ویلیامز سال ۲۰۱۴ میتونه توی این پیستها عملکرد فوق العاده ایی از خودشون نشون بدن حتی اگر مشکلات مکانیکال گریپ و میزان دانفورس نهایی اشون زیاد باشه.

  البته همه اینا صرفا حدس هست براساس چیزی که فراری تا سال قبل بوده اما حالا که بازار حدسیات بین طرفداران داغ هست، منم سهم خودم رو داشته باشم.به نظرم فراری توی اتریش خیلی بهتر از اون چیزی که خیلیها فکر میکنن ظاهر میشه و توی اسپانیا (اگر آپدیت درستی نیاره) خیلی بدتر از اون چیزی که انتظار میره.

 10. AM PHD

  5

  1

  بعد این همه وقت وقفه ، واقعا زیاد واسم مهم نیست فراری چی کار کرده (ولی واقعا امیدوارم ماشین خوبی داشته باشن) فقط کاشکی با همین چن تا ریسی که بدون پودیوم و تماشاگر هست، یه رقابت خوب ببینیم نه ۲-۱ های متوالی

 11. بیژن

  5

  0

  تا چند روز دیگه حدس و گمان هایی که زدیم کنار میره و بلاخره میتونیم ببینیم اوضاع چطوریه ولی اینجوری که مشخصه فصل جذابی در راهه

 12. Behrooz

  6

  2

  اون احیانا تقلبی که فراری تو فصل قبل روی موتورش انجام میداد رو این فصل دیگه نمیتونه انجام بده ، من بعید میدونم تو مستقیمی مثل پارسال سریع تر از همه باشه ، تو پیچ ها هم که از قدیم دانفورس ان چنان قوی نداشته . بنابراین زیاد به فراری نمیشه امید داشت مگر اینکه یه معجزه ای رخ بده !

  • LASER

   4

   1

   تست های پیش فصل
   فراری اون برتری مستقیمی رو نداشت چون دانفورس رو بیشتر کردن
   ولی حالا قدرت فراری
   ماشین الفارومئو و هاس (طراحی sf90) توی مستقیمی تاپ اسپید با موتور فراری بود

   • Amin

    3

    5

    فراری ها تو پیش فصل اصلا رو دنده هشت نرفتن!
    یه انبورد از لوییز و فتل تو تمرین پیش تو مستقیمی اصلی دوم اسپانیا که دی ار اس هم داره(انتهای سکتور دو و قبل از سکتور سه)
    اختلاف سرعت لوییز و فتل تقریبا ۱۰ کیلومتر به نفع لوییز بود!
    شک نکنید فراری چیزی داره که رو نکرده

   • LASER

    2

    2

    از کجا فهمیدی رو دنده هشت نرفتن؟
    ??

   • Amin

    2

    3

    پسر خوب برو آنبورد دور های سریعی که فتل و لکلرک زدن رو نگا کن
    اونا نه تو دور مسابقه ای و نه تو تک دور سریع رو دنده هشت نمیرفتن
    هر موقع هم که رفتن رو هشت فقط تو همون کفی بوده و بعدش کل دور رو کند حرکت میکردن تا تایمشون مشخص نشه
    تایم فراری ها بدون دنده هشت بود

   • Mehryar Salehi

    6

    2

    Amin جان فکر کنم ۲-۳ بار دیگه هم این مطلب رو گفتی (یا شاید دیگران بودن) که فراری اصلا از دنده ۸ استفاده نکرده توی تمرینات پیش فصل یا توی لپ های سریعشون.

    خیر، اصلا اینطور نیست.توی تمامی لپ ها از دنده آخر هم استفاده کردن مگر اینکه Outlap یا Inlap بوده باشه یا لپ هایی که برای شارژ ERS استفاده میشه که همه تیم ها این کارو میکنن.احتمالا کیفیت چندتا ویدئویی که دیدید، پایین بوده.

    در ضمن این اصلا امکان پذیر نیست چون ضریب دنده ها الان ۶ سال هست که ثابتن و قبل از شروع فصل تعیین میشن و مثل قبل براساس پیست قابل تغییر نیستن.به این معنی که تیم از همون گیر راشیو که توی موناکو استفاده میکنه، برای مونزا هم همونه، امکان تغییر یکبار طی فصل داشت که اونم فکر کنم از سال ۲۰۱۶ برداشته شد.یکیه…با این محدودیت، اکثر تیمها ضرایب کوتاه تر که مناسب شتاب بهتر و پیستهایی با دانفورس بالا یا متوسط (۹۰٪ تقویم عادی) هست رو انتخاب میکنن برای فصلشون و این به این معنیه که توی پیستی مثل بارسلونا گیربکس حتی قبل از خط استارت فینیش روی دنده هشت هستش.امکان اینکه یه دوره تمرین ۵-۶ روزه و صدها لپ، اون مسیر رو با دنده ۷ به پایان برسونن نیست مگر اینکه یه چندتا گیربکس اضافه برای خورد کردن داشته باشن.

    البته تو اصل صحبتت فرقی بوجود نمیاره.تمام تیمها برگ های زیادی برای رو کردن دارن و فراری احتمالا چندتا بیشتر از رقباش.اما موضوع دنده و این صحبتها، اینطور نبوده.

   • LASER

    4

    2

    کاملا حق با شماست مهیارجان
    اصلا جای توجیهی نداره فراری رو دنده هشت نره
    مگه،به قول شما چند تا گیربکس اضافی داشته باشن
    تست های پیش فصل هم که کاملا معلومه اصلا دلیلی نداره از تمام قدرت استفاده بشه چون اصل این تستا یعنی درک بهتر خودرو!

   • THE MINDBLOWER

    5

    2

    مرسی از توضیحاتت مهیار جان نمیدونم چجوری میشه کل یه مستقیمی پدر موتور و گیربکس رو دراورد تو دنده 7 و کسی هم جز امین نفهمه.

   • THE MINDBLOWER

    2

    1

    منتظر جواب امین واسه دنده 8 هستم. چون من یه هیتر هستم و چیزی بلد نیستم دوس دارم یاد بگیرم

   • LASER

    0

    0

    The mind
    منتظر باش دنده های بیشتر فراری در راهه ??

   • Amin

    1

    2

    جناب صالحی فرمایش شما متینه!
    اما زمانی که شما سرعت رو نخوای بیشتر کنی دلیلی نداره که دنده بدی(البته نه با دنده مرده حرکت میکنی و نه اونقدر دور موتور رو بالا نگه میداری مگر تو موارد خاص)
    آنبورد های فراری ک نمایش داده میشد اکثرا با سرعت ۳۰۵ تو دنده هفت بودن(کفی اول)
    قطعا فراری ها برا جلوگیری از خرابی گیربکس رو دنده هشت هم رفتن و قطعا تو یک دور خاص با فشار بالا هم روندن
    ولی یا وسط همون دور یا انتهاش شل کردن
    عرض بنده تو حالت کلیه نه جزئی!
    به هرحال فراری ها یه دور صددرصدی با تمام توان تو مد های بالا نزدن!
    تایم فراری ها مطمعنن تو مد های پایین موتور بود!چرا که سرعت مستقیمیشون اصلا به اندازه دیگر موتور های فراری که از مرسدس هم پایین تر بود!گفته بودن فراری ممکنه تغییر رویه داده باشه نسبت به طراحی کلی ماشین!
    اما خب همه میدونیم این ماشین فلسفش ماشین پارساله!
    ب هرحال تا شنبه بعد از ظهر باید صبر کرد
    هرچند فراری برا اتریش آپدیت نیاورده به نظر
    ولی مرسدس و البته ردبول آپدیت های سنگینی داشتن

   • Jingooz

    2

    0

    آقا چرا فکر میکنید عجیبه دنده هشت نزدن فراری ها؟ اینکه فراریه ، ما یکی داشتیم تو فامیل با ب ام و تا قم با دنده ۳ رفت و برگشت هم خودش سالم موند هم ماشینش ولی میگفتن اعصاب بچه هاش یه مقدار اذیت شد…

   • Mehryar Salehi

    3

    0

    Amin، حقیقتش اینه که کل پست شما جواب داره و چیزایی که نوشتین هزار و یک دلیل دیگه میتونه داشته باشه اما از اونجایی که منم فکر نمیکنم فراری به اون افتضاحی که نشون داده باشه، حداقل اختلافش کمتر هست با مرسدس نسبت به تست های پیش فصل، بحث کردن درباره اش بیخوده بنظرم.مخصوصا اینکه تا ۲ روز دیگه اصل قضیه مشخص میشه تا حدودی.

  • Mehdi

   1

   1

   سلام
   والا طبق هر سال ما دیدیم که فراری تو تست ها قوی بود و تو مسابقات اونطوری که باید میبود نبود اما امسال متفاوت بوده تا اینجای کار و یه چیز دیگ که همه رو امیدوار میکنه به قهرمانی فراری
   فراری هر هشت سال یبار قهرمان فرمول یک شده امسال هم سال چهارم فک کنم و هشت سال گذشته و نکشته بعدی اینه که نباید فراموش کنیم ما تو تست ها مخصوصا فراری با موتور اصلی خودش نبوده و نخواسته تو حاشیه بره
   یه بازی هست که جدید ساختن من دارمش کسی خواست بگه بفرستم براش
   ماشین فرمول یک جدیده فراری رو نشون میده با بقیه ماشین ها و تیم های دیگ فراری تو مستقیمی ها اونقدر سریع نیست با رقبای خود ولی چیزی که اینجا مهمه تو سکتور ها و پیچ ها خیلی خیلی واقعا سریع

 13. امید نورمحمدی

  2

  1

  آپدیتهای محدود؟! آیا واقعا کسی هست که نتایج و اطلاعات بدست آمده از تستهای پیشفصل براش معتبر باشه؟ آیا فراری هرچه داشت و نداشت که هیچ حتی گوشه ای از توان ماشینشو توی اون تستها نشون داده؟!
  من یادمه بعداز تستهای پیشفصل فصل 2019 همه از برتری مطلق فراری صحبت میکردند! حتی گفته میشد مرسدس و بعد از اون ردبول از مسابقه چهارم و پنجم باید امید به رقابت با فراری داشته باشند!!! و همه دیدیم که 2-1 های پی در پی مرسدس در همون چند مسابقه اول سروصدای همه را بلند کرد و همه دیدیم که عملا فصل در نیمفصل اول تکلیفش بنفع مرسدس روشن شد!
  واقعا برای من جای تعجبه که چطور بعداز گذشت این همه سال عده ای هنوز بر اساس نتایج بی اساس تستهای پیشفصل تحلیل میکنند!
  بنظر من دو حالت بیشتر نداره : یا این تحلیل گران میدونن این نتایج بدرد نمیخوره ولی بخاطر گمراه کردن رقبا (بسته به گرایش هر رسانه) با بزرگنمایی و یا کوچکنمایی کارشونو انجام میدن و یا واقعا فکر میکنند اطلاعات بدست آمده از تستها قابل اتکاست که نشون میده خیلی خام و آماتور هستند!!!
  فرمول 1 در همه عرصه ها! جنس فیک دست مشتری میده! و همه ارکان این رشته در همه مقامهای کوچک و بزرگ در راستای اهداف تصمیمگیران مثل قطعات یک ماشین انجام وظیفه میکنند!
  بقول خودشون در فرمول 1 هر اتفاقی ممکنه بیوفته!!!

دیدگاه خود را بیان کنید