فرمول یک ایران :  فصل ۲۰۱۵ مسابقات فرمول یک با یکه تازی بی چون و چرای مرسدس و دو راننده اش , لوویس همیلتون و نیکو روزبرگ چند ماهی است که به پایان رسیده است. عده ای بر این باورند که این ماشین مرسدس بود که قهرمان فصل ۲۰۱۵ شد نه لوویس همیلتون، بر اساس این عقیده ماشین فصل قبل مرسدس یک سر و گردن از تمام ماشین های دیگر تیم ها بهتر بود و پر قدرت تر ظاهر می شد . تیم هوندا هم در فصل پیش در ساخت موتور افتضاحی به بار آورد که این خود منجر شد که در فصل ۲۰۱۵ این تیم در جایگاه نهم قرار گیرد . در فرمول یک تیم ها قبل از شروع هر فصل توان حداکثری خود را بر روی ساخت موتور های هیبریدی با توان بیش از ۷۵۰ اسب بخار می گذارند و هیچ تیمی از این قاعده مثتسنی نیست .

حال می خواهیم مروری داشته باشیم بر تمام ماشین های معرفی شده از سوی تیم ها برای فصل ۲۰۱۶

5. ماشین ردبول – تگ هویر RB12

تیم ردبول که در فصل گذشته با کسب 187 امتیاز در جایگاه چهارم قرار گرفت این فصل هم موتور ماشین های خود را از تیم رنو تامین می کند , برخلاف تورو روسو برادر تیم ردبول این تیم استراتژی خود را برای تامین موتور تغییر نداده . ردبول این فصل هم از دنیل ریکیاردو و دنیل کیوات بعنوان راننده استفاده می کند .

RB12 از لحاظ ظاهری تغییر چندانی نداشته فقط لولگوی اینفینیتی را امسال بر بدنه خود ندارد البته در باره مشخصات فنی این ماشین نمی توان اظهار نظر کرد.

4. ماشین ویلیامز – مرسدس FW38

تیم ویلیامز فصل گذشته عملکرد قابل قبولی داشت این تیم با تامین موتور از مرسدس فصل گذشته در جایگاه سوم پس از فراری و مرسدس قرار گرفت . به نظر می رسد موتور های مرسدس با روحیات ویلیامز سازگاری داشته چون امسال هم تصمیم بر این گرفتند که موتور ماشین های خود را بار دیگر از مرسدس تامین کنند . البته که این ماشین هم مثل تمام ماشین هایی که تا کنون بررسی کردیم تغییر ظاهری چندانی نداشته . راجع به مشخصات فنی هنوز نمی توان اظهار نظر نمود .

3. ماشین مکلارن – هوندا MP4-31

تیم مکلارن فصل پیش با افتضاحی که هوندا در ساخت موتور به بار آورد در جایگاه نهم یا به عبارت دیگر جایگاه دوم از آخر قرار گرفت حتی با این وجود که دو سوپر استار فرمول یک یعنی جنسوم باتن و فرناندو آلونسو را در اختیار داشت . سران تیم مکلارن این فصل قول داده اند که فصل گ2015 دیگر اتفاق نخواهد افتاد . به گفته یکی از مدیران این تیم ماشین MP4-31 حدود 200 اسب بخار قدرت بیشتری نسبت به ماشین قبلی این تیم دارد حال باید دید که این ماشین در پیست مسابقه چه عملکردی از خود به جا می گذارد .

2.ماشین فراری SF16-H

تیم فراری که فصل پیش کل کل های زیادی با مرسدس داشت و یکی از قدیمی ترین و پر افتخار ترین تیم های فرمول یک محسوب می شود این فصل با SF16-H قصد دارد که یکه تازی مرسدس را از بین ببرد . ماشین سال قبل تیم فراری کاملا رنگ قرمز بر تن داشت اما این فصل از یک قسمت سفید نیز تشکیل شده که بر زیبایی ماشین می افزاید این رنگ سفید را بعد از دو دهه بار دیگر می توان بر اندام ماشین فراری مشاهده نمود. تغییراتی را می توان در سیستم فنر بندی و تعلیق این ماشین مشاهده نمود که می تواند باعث افزایش چسبندگی ماشین سر پیچ ها شود و این تیم را چند دهم ثانیه جلو بیاندازد .

1.ماشین مرسدس W07

تیم مرسدس با مهندسان سخت کوش و نابغه خود سال گذشته در ساخت موتور شاهکار کرد به طوری که می توان گفت از همان چند مسابقه اول مشخص بود امسال هم مرسدس قهرمان فصل 2015 می شود . یکه تازی بی چون و چرای مرسدس در فصل 2015 باعث شد عده ای از منتقدان بر این عقیده باشند که  لوییر همیلتون نراننده چندان خوبی نیست و در واقع این ماشین مرسدس بود که قهرمان شد نه لوییز همیلتون . حال باید دید که آیا در فصل 2016 هم مرسدس به پیشتاز بودن خود ادامه می دهم یا فراری جلوی این تیم می ایستد ؟ یا حتی مکلارن ؟

دیدگاه خود را بیان کنید