فرمول یک ایران – ژاک ویلنوو عقیده دارد که تعطیلات اجباری فرمول یک به دلیل همه‌گیری کرونا، برای برخی از رانندگان جوان می‌تواند مشکلاتی را بوجود آورد.
آخرین مسابقه فرمول یک برگزار شده، در دسامبر سال میلادی گذشته و در ابوظبی برگزار شد. با توجه به شیوع ویروس خطرناک کرونا در جهان، حداقل تا ماه ژوئن، شاهد مسابقه جدیدی نخواهیم بود. این بدان معناست که رانندگان وقت خالی زیادی خواهند داشت و ویلنوو انتظار دارد که در آن‌ها شک و تردید زیادی درباره آینده نامعلومشان ببیند.
اگر شرایط به نحوی پیش برود که یک برنامه فشرده برای نیمه دوم سال تدوین بشود، این هم می‌تواند مشکلات خودش را به همراه داشته باشد. ژاک ویلنوو در این رابطه گفت:

برای مهندسان این وقفه می‌تواند سودمند باشد درحالیکه آنها کارشان را در خانه ادامه می‌دهند؛ ولی از دید رانندگان چیز‌ زیادی تغییر نکرده. همه این رانندگان مرتب و منظم و با برنامه هستند؛ ولی این قضیه، همیشه به این بستگی دارد که حقوقشان را دریافت می‌کنند یا خیر. گرچه برای برخی از آن‌ها این تعطیلی‌ها بسیار مهم خواهد بود. زمانی که شما برای مدت زیادی در خانه تنها هستید، قطعا ذهنتان به هر سمتی می‌رود و بسیار بیشتر از همیشه درگیر افکارتان خواهید شد و شاید برخی از رانندگان، درباره آینده‌شان از خود سوال بپرسند.

قطعا تا شروع دوباره فصل، ما تغییراتی را خواهیم دید. آن زمان، هنگامیست که شما دیگر وقتی ندارید؛ زیرا شما، یکی پس از دیگری و در فاصله های کم، حتی در ماه آگوست که در حالت نرمال باید شاهد تعطیلات تابستانی می‌بودیم، به مسابقه دادن خواهید پرداخت.
این فاکتور دشواری است که نیاز به مدیریت دارد؛ مخصوصا برای رانندگان جوان تر؛ زیرا آنها ارزش کاری که انجام می‌دهند و شغلی که دارند را درک نمی‌کنند.

ویراستار » انسیه صفری

4 دیدگاه

 1. Arash

  4

  0

  بعید هست اصلا فصل 2020 آغاز بشه
  با توجه به شیوع ویروس کرونا در سرتاسر دنیا و افزایش اون توی اغلب کشور و هنوز نمیدونیم این اوج کرونا هست یا موج دیگه هم داره یا نه
  و تاییدیه دیگه ای برای لغو شدن مسابقات فرمول یک
  تعویق المپیک توکیو دیگه از این بالاتر هم داریم !!
  ولی جالبه (البته فوتبالی) خب با توجه به ویروس کرونا کسب و کارها کلا لغو شد یا به عبارتی کساد هست
  هیات مدیره بارسا به بازیکنا گفته با توجه به شرایط به وجود آمده دستمزد تون رو کمتر کنید همه ی بازیکنا اعتراض کردن
  ولی به نظرم این کرونا با تمام بدی هایی که داشت
  برای سب خوب میشه به موقع بود
  حالا فصل شروع بشه معلوم بشه

  • mahyar

   2

   0

   من تا امروز نا امید بودم به برگذاری مجدد . اما ظاهرا ی خبری دیدم با این موضوع که دولت چین پزشکان شهر وهان رو فرستاد خونشون . اینو اگه شروع اپیدمی رو توی وهان 3ماه در نظر بگیریم این بیماری توی هر شهری که بره اگه مثل وهان باهاش برخورد بشه توی 3 ماه کنترل میشه .
   شاید اولین گرندپری که برگذاریش توی حاله ای از ابهام بوده باشه . بشه اولین گرندپری سال 2020 البته اینا همش حدث و گمان و تفکرات فانتزی منه D:

   • mah63

    1

    0

    اره کلا ویروس 3 ماه هست تا دوماه قویه بعد ضعیف میشه که سیستم ایمنی بدن به راحتی میکشش . اولین گرند پری کانادا برگزار میشه فک میکنم.

 2. علیرضا

  3

  0

  به عقیده من فصل جدید از اواخر ماه می دوباره از سر گرفته میشه
  بعضی رویدادهای ورزشی مثل المپیک و یورو ۲۰۲۰ به علت اینکه مقدماتی داره به تعویق افتاده اما فرمول یک یا لیگ های باشگاهی به محض اینکه شرایط مساعد بشه دوباره برقرار میشه
  البته این یک نظر هست و بیشتر از نظر امیدواری

دیدگاه خود را بیان کنید