فرمول یک ایران – مرسدس می گوید سعی دارد تا هرگونه ریسکی را از همیلتون دور کند تا اخطار دیگری را در تمرین های المان نگیرد تا باعث پنالتی گرفتن او شود.

همیلتون تا به این جای کار در این فصل دو اخطار دریافت کرده است اولی به علت عقب رفتن در پیت لین در بحرین و دیگری برخورد به مانعی در روسیه.

طبق قوانین فرمول یک هر راننده ای که ۳ اخطار دریافت کند پنالتی ۱۰ رده ای را دریافت خواهد کرد در حالیکه دو تا یا بیشتر اخطار ها از بابت رانندگی باشد.

در هوکنهایم در خروج پیچ ۱ محدودیت خروج از پیست وجود دارد و مرسدس سعی دارد به همیلتون کمک کند تا به مشکل بر نخورد.

همیلتون روز اول را با ۰/۴ ثانیه اختلاف پشت سر هم تیمی خود نیکو روزبرگ به پایان رساند با این حال مرسدس فاصله خوبی از رقبای خود داشت

پدی لاو مهندس مرسدس می گوید:

بعد از ظهر کمی نگرانی راجب محدودیت های پیست در پیچ ۱ داشتیم به طور خاص راجب لوییس که تا به حال ۲ اخطار به اسم او ثبت شده است و برنامه ای ترتیب دادیم تا مطمین شویم که او خطای سوم را نخواهد گرفت.

در این میان روزبرگ با وجود فاصله ی قابل توجه خود با فراری و ردبول عقیده دارد مرسدس باید کماکان مراقب باشد زیرا در هونگارورینگ رقبای او توانسته بودند به او نزدیک شوند.

در حالت عادی ماشین ما در این جا خوب کار کرد.

با این حال در مجارستان ما در جمعه خیلی سریع بودیم ولی در شنبه و یکشنبه همه خیلی نزدیک به ما بودند پس ما نباید راجب جمعه بیش از حد خوشحال باشیم.