موتوراسپورت ایران – در رقابت 6 ساعته ی wec نوربرگ رینگ سه راننده ی #1 پورشه؛ مارک وبر، تیمو برنهارد و برندان هارتلی در نبردی پایاپای با تیم آئودی پیروز شدند و برتری پورشه را بیش از پیش ثابت کردند.

این اولین پیروزی #1 بعد از رقابت سنگاپور سال پیش بود آن ها این پیروزی را با برتری 53.7 ثانیه ای نسبت به #8 آئودی با رانندگی لوکاس دی گراسی، اولیور جارویس و لویک دووال به دست آوردند.

تیم #1 پورشه

تیم خواهر #8، #7 آئودی نیز موفق به کسب سکو شدند و هر دو تیم آئودی به سکو راه یافتند. در حالیکه در اکثر اوقات رقابت پورشه و آئودی سرعت یکسانی داشتند اما آئودی در انتهای رقابت سنگین 6 ساعته ی نوربرگ رینگ سرعت خود را از دست داد تا پورشه خط پایان را سریعتر از آن ها لمس کند.

فاتح رقابت قبلی سری wec در لمانز فرانسه، تیم #2 پورشه نیز پشت سر دو آئودی چهارم شد و از کسب سکو بازماند. عملکرد بد تویوتا نیز همراه با مشکلات فراوان برای خودروهایشان بود و پشت سر دو رقیب آلمانی خود پنجم و ششم شدند تیم #12 ربلیون نیز آخرین تیمی از سری LMP1 شد که از خط پایان گذشت و دیگر تیم ها نیز تسلیم مشکلات موتور خود شدند.

رقابت کلاس LMP2 در WEC نوربرگ رینگ را نیز تیم #36 سیگناتک آلپاین با رانندگی نیکولاس لاپیر، گوستاوو منزس و استفانه ریکلمی پشت سر گذاشتند. دو تیم لیژیه یعنی #9 و #10 رده های دوم و سوم این کلاس را به دست آوردند.

در کلاس GTE PRO نیز فراری 1-2 کسب کرد و تیم #51 موفق به کسب پیروزی در این رقابت شد و پشت سر آن ها #71 قرار گرفت. پیروز کلاس GTE Am نیز تیم استون مارتین با رانندی پدرو لامی، پائول دالالانا و ماتیاس لائودا بود و #83 فراری پشت سر آن ها رده ی دوم کلاس را کسب کرد.

حالا تیم پورشه با 164 امتیاز صدرنشین جدول است و آئودی و تویوتا نیز تیم آلمانی را دنبال می کنند.

سکوی رقابت 6 ساعته نوربورگرینگ

#1 پورشه

مقصد بعدی سری wec، مکزیک است.