فرمول یک ایران – دکتر هلموت مارکو، مشاور تیم فرمول یک ردبول ریسینگ بیان کرد که پیوستن پیر گسلی به تیم ردبول یک شکست تمام عیار بود ولی ریکاوری و بازگشت وی (پس از پیوستن به تورو روسو) فوق العاده بود.

پیر گسلی که در ابتدای فصل 2019 فرمول یک با امیدهای زیادی به تیم ردبول آمده بود نتوانست عملکرد خوبی را از خودش نشان دهد و در میانه فصل جای خودش را به الکس آلبون تایلندی بدهد. دکتر مارکو، مشاور تیم ردبول این انتقال گسلی به ردبول را یک شکست تمام عیار می داند و در این مورد نظرهایی را دارد که باهم مطالعه می کنیم:

به نظر من، پیر باید کمی از تقصیر ها را به گردن بگیرد. او به ردبول آمد و تنها یک هدف در جلوی خودش می دید و آن هم ورشتپن بود، نه هیچ کس دیگر. او اگر در ابتدا قبول می کرد که مکس از او سریعتر است و باید در طولانی مدت فاصله خودش را با او کم کند(برایش اوضاع بهتر می شد) ولی او سعی کرد که سبک رانندگی خودش را عوض کند و از راههای دیگری فاصله خودش با ورشتپن را کاهش دهد و چیزی را تغییر دهد و به شدت هرچه بیشتر تهاجمی تر شود. که این موضوع برایش یک شکست تمام عیار را به ارمغان آورد.

به هر حال، بازگشت او به تورو روسو فوق العاده بود. در این لحظات شما می توانید بفهمید که چقدر روح و روان یک راننده در فرمول یک مهم است. اگر بخواهم بگویم که چنین بازگشتی از وی انتظار داشتم باید بگویم که دارم دروغ می گویم. اما برخلاف کویات(انتقال از ردبول به تورو روسو در 2016) که کاملا شکسته شده بود گسلی شکوفا شد. که هم برای ما و هم برای خود پیر یک اتفاق خوشایند است. پیر به تورو روسو بازگشت و دوباره همان گسلی شد که ما برای پیوستنش به ردبول از او درخواست کرده بودیم. من فکر می کنم که او درسهایش را آموخته و از حضور شش ماهه خودش در ردبول به جمع بندی و نتیجه خوبی رسیده است، باور دارم که در آینده او می تواند به چیز های زیادی دست یابد.

پیر گسلی

پیر گسلی

مارکو این ایده که انتقال گسلی از ردبول به تورو روسو یا همان آلفاتوری، یک تنزیل رتبه بود را رد کرده است و گفته که:

ما داریم در مورد فرمول یک صحبت می کنیم! می دانید که چندهزار راننده در رویای رسیدن به یک صندلی در اینجا به سر می برند؟ او هنوز درآمد زیادی را دارد و در بهترین جام قهرمانی جهان رقابت می کند. من در این مورد(انتقال وی) می گویم که این یک شانس و فرصت جدیدی بود که به او روی آورد و یک تنزیل رتبه نبود.

مشاور تیم ردبول در مورد در دسترس بودن صندلی ردبول برای دنیل کویات نیز صحبت کرد و می خواهد که او به راننده ای با پیوستگی عملکردی بیشتری تبدیل شود اگر که می خواهد به ردبول بپیوندد:

 بله، هنوز باور دارم(که کویات می تواند به ردبول بپیوندد). او هنوز باید پیوستگی عملکرد را در خودش ایجاد کند اما البته او یک مسابقه بسیار قدرتمند را در ابوظبی داشت. سکوی وی در پیست هوکنهایم نیز عالی بود ولی اگر بخواهیم در مورد زمان دورهای ثبت شده و چگونگی مدیریت تایر وی صحبت کنیم باید بگوییم که بهترین مسابقه او از این لحاظ، ابوظبی بود.

6 دیدگاه

 1. 33🦁Ali

  4

  2

  أمیدوارم بر خلاف گسلی که سریع نبود 2020آلبون قوی ظاهر بشه برای ردبول حتی رقابت نزدیکی داشته باشه با مکس چند تا سکو هم بگیره جذابیت بیاره تو پیست که ماندگار بشه .. پارسال حقش بود حداقل گرندپری برزیل سکو بگیره که خراب شد مسابقش..23?

 2. H.farahani

  3

  0

  جناب مارکو سال قبل بعد از هر نمایش ضعیف ردبول میگفت مشکلات ما ناشی از یه روز تست پیش فصل که از دست دادیم میشه.(همون روزی که گسلی تصادف کرد).کلا زندگی تو ردبولی که راننده اولش مکس باشه خیلی سخته.یا باید قبول کنی در رکاب مکس باشی یا خودت.تو حالت دوم به اندازه مکس توقع دارن.کلا سیستم ردبول خیلی متفاوته.اگه ماشین برد داشته باشی و برنده نشی بازخواست میشی.

 3. Ali seb

  2

  1

  از گسلی خوشم میاد و بنظرم راننده با استعدادیه
  و توانایی شو نباید بخاطر عملکرد بدش تو ردبول نادیده گرفت باز خوبه برگشت به توروروسو دوباره شد همون گسلی
  امیدوارم دوباره بتونه خودشو ثابت کنه و برگرده ردبول تا سرنوشت کویات براش تکرار نشه

 4. ALEX-ALBON

  1

  0

  گسلی راننده ایه که دوست داره درجه1 باشه..مثل لکلرک وبقیه رو واداربه قبول کردن خودش بکنه ..اما به گفته دکتر..همین اخلاق باعث ازبین رفتن تمرکزش شد
  باتوجه به عملکردش..وجاه طلبیش ..تورو روسو بهترین گزینس براش چون چندساله براشون رانندگی میکنه وبا فضای تیم وخودماشین کاملا آشناست وهمینم باعث شد برگشتش به تیم سابق اونقدرموفقیت آمیز باشه..
  اما باتوجه به عملکرد آلبون در ردبول مطمعنا بازگشت کویات وگسلی به تیم ردبول کمی سخت به نظر میرسه
  من متوجه نمیشم چرا کسی استعداد فوق العاده ی آلبون رو جدی نمیگیره..مارکو حتما یه چیزی دراین راننده مشاهده کرده که قرارداش رو تمدید کردن..
  با توجه به سختگیری ردبول در انتخاب راننده هاشون آلبون مطمعنا لیاقت این صندلی رو داشته واین وتو همون نیم فصل ثابت کرده ودر ادامه خواهدکرد
  یادتون نره آلبون ازهمون ابتدا در تورو روسو کویات وبدجوری به چالش کشید وخیلی هم سریع بود
  یادتون نره توی تعیین خطهای چندتا گرنپری- تایم هایی درحد دومی و سومی میزد با ردبول..تویکیشونم که باید از خط آخر شروع میکرد مسابقه رو تایم1 وزد تویq2

دیدگاه خود را بیان کنید