فرمول یک ایرانفرناندو آلونسو هنوز مردد است در این امر که آیا دوباره به داکار باز خواهد گشت یا نه ولی اگر بخواهد چنین کاری کند حتما با قصد پیروزی به این مسابقات می پیوندد.

آلونسو که به عنوان یک تازه کار به رقابتهای داکار پیوست، توانست در یک رقابت دوهفته ای به همراه مارک کوما برای تیم تویوتا گازو ریسینگ رده سیزدهم را به دست بیاورد. آلونسو در مورد این ماجراجویی جدید خودش اینگونه نظر می دهد:

من در تمام روزها حس رقابتی بودن را داشتم. در مرحله آخر، ما یک پنچری داشتیم و سپس از یزید الرجیحی سبقت گرفتیم و توانستیم در رده چهارم مسابقه را تمام کنیم.

من باور دارم که(با توجه به عدم وجود پنچری) می توانستیم شانسی برای بردن (در آن استیج) داشته باشیم. اگر بخواهم که دوباره به داکار برگردم، با انتظارات بالا بر می گردم. الان نمی خواهم در مورد آن فکری کنم و از اینکه اینطور بر من گذشت خوشحالم.

اگر بخواهم منطقی بگویم، پس از اولین تجربه خودم و همینطور رقابتی بودنم، اگر بخواهم که در آینده مسابقه ای دهم، تلاش می کنم که برای بردن در مسابقه شرکت کنم و پیروزی مهمی را در کارنامه خودم ثبت کنم. اما هنوز برای این تصمیم گیری زمان باقیست، من باید آمادگی بهتر و دقیقتری به همراه بهترین تجیهزات ممکن را داشته باشم. اگر شما مسابقه دادن را دوست داشته باشید، گذراندن تعطیلات در خودرو یک انتخاب خوب است. در آینده خواهیم دید( که چه می شود).

9 دیدگاه

 1. 1

  2

  0

  دوستان رالی داکار دقیقاً چجوریه
  فقط میدونم بین یه صحرا تو فرانسه و سنگال هست
  اگه کسی اطلاعات داره لطفاً توضیح بده
  تشکر 🙂

  • ALO

   1

   0

   هر سال تو یه صحرا برگزار نمیشه و تغییر میکنه

 2. امید نورمحمدی

  5

  1

  خوب شد که این مطلب در اخبار مربوط به فرمول 1 منتشر شد تا از سایر تواناییهای آلونسو هم با خبر شویم. بلاخره هر جا آلونسو باشه به فرمول 1 مربوط میشه احتمالا. شنیدم در بیشتر رشته های اتومبیل سواری دستی بر آتش داره و قهرمانی هم میاره. من فقط مسابقات فرمولو دنبال میکنم و اطلاع زیادی از سایر رشته ها ندارم.
  توی اخبار داشتم میدیدم که با ماشین چند تا وارو و پشتک هم زد. احتمالا توی همین رالی داکار بود . چند روز پیش دیدم. توی شن های صحرا حرکات D ژیمناستیکو با ماشین انجام میداد…

 3. iman

  1

  2

  دیروز یاد فصل ۲۰۱۴ افتادم یه دفعه رفتم تو آرشیو نگاه کردم،واقعا یادآوریش برای دوست داران فتل درد آوره،قهرمان بدجوری له شد ۲۰۱۴ و ایضا ۲۰۱۹،با خودم گفتم اگر من هوادار این بودم اصلا روم نمیشد جایی بازگو کنم ولی خوب بعضیا عجیب…..

  • Sohrab

   2

   0

   یا خدا به حقه چیزای ندیده و نشنیده 😐
   این بحث فتل و ناندو تمومی نداره
   فقط یک مقایسه لازم امار خودش گویا همه چیز هست
   یک سوال ایمان
   میشه درباره تعیین خطایی که ماشین فتل ترکید یا ریس یا اشتباهات گاراژ یک مقایسه ای بزنی بد نیست گفتم یک موقعی شاید عده ای از عزیزان …..

   • iman

    1

    2

    Sohrab نظرت در مورد شاهکارهای شخص قهرمان که دو سال با اعصاب و روان ما بازی کرد چیه؟ نکنه فراموش کردی

   • Sohrab

    1

    0

    iman
    من خودمم از اخرین ریس 2006 طرفدار فرمول یک شدم
    ناندو و فتل هر دو رو جز تاپ ترین راننده های ( جزء ده تا ) نظر شخصی هست میدونم
    اتفاقا دلم خیلی برای ابراستار های ناندو تنگ شده امیدوارم نه تنها روزی به فرمول یک برگرده بلکه توی یک تیم رقابتی هم برای قهرمانی باشه
    ولی خدایی خیلی بی انصافی که از 2017 از فتل نفرت داشته باشی
    اول از همه ماشین مرسدس خوده فتل هم گفت از فراری قدرتش بیشتر بود
    ولی اگه یادت باشه همه ی بدبختی های فراری و سب و طرفداراشون (مثلا شما که طرفدار فراری هستی) از سنگاپور شروع ، مالزی و ژاپن که دیگه خودت میدونی چی شد؟
    اگه جناب 33 نبود فکر کنی خودتم قبول کنی حتی با اختلاف یک امتیاز قهرمان میشد و چی از این بهتر که ماشین که ماشین 2018 فراری طبق نظر فتل توسعه میدادن با اون قدرتی که داشت
    الان باز دوستان همیل فن میان میگن چجوری فتل 2017 قهرمان میشد اگه سنگاپور اون اتفاقش نمیوفتاد فتل به احتمال زیاد برد دستش بود از کجا معلوم اگه اندرکات مرسدس نمیتونست کنه همیل دوم میشد؟
    اگه اتفاق سنگاپور نبود ژاپن هم نمیبود چون با همون قطعات ماشین میرفت پایه مشکلات از سنگاپور شروع شد قهرمانی از چنگ فتل در آورد

   • iman

    1

    2

    Sohrab این که بخوایم همه چیز رو به ماشین ربط بدیم به نظر من بی انصافیه، اینو بگم که من به هیچ وجه از فتل نفرت ندارم و تا نیم فصل 2018 بیشترین کامنتا رو من در ستایش فتل گذاشتم و شاید بیش از هر کدام از دوستان برای موفقیتش جلوی تلوزیون حرص خوردم، ولی اعتقاد دارم که اشتباهات فردی فتل در این دو سال بیش از حد استاندارد بوده و از نظر من بیش از مشکل ماشین به مشکلات روحی فتل مربوطه، امیدوارم سال 2020 سال موفقیت اسکودریا و هر دو راننده باشه، شخصا با امیدواری به استقبال فصل جدید میرم

 4. sebastian

  2

  1

  فرناندو آلونسو فقط برای چپ کردن به داکار باز می گردد