فرمول یک ایران – دکتر هلموت مارکو، مشاور تیم ردبول جریمه 50 هزار یورویی برای فراری را یک جوک خواند و تهدید کرد که فراری باید منتظر شکایت های ردبول در فصل 2020 فرمول یک باشد.

مدیر تیم ردبول، کریستین هورنر فکر می کرد که جریمه مناسب برای چارلز لکلرک، حذف از مسابقه می بود. ولی فدراسیون جهانی اتومبیلرانی، تیم فراری را با یک جریمه 50 هزار یورویی روبرو کرد و چارلز لکلرک هم نیز سکوی خودش را نگه داشت. هلموت مارکو بیان کرد:

قوانین واضح هستند. فیا با جریمه خودش خیلی با فراری مهربانانه رفتار کرد و بیشتر شبیه به یک جوک بود. این در مورد انصاف، پیروی از قوانین و رفتار برابر با همه تیم هاست.

موتور فراری در چندین نقطه مورد سوال قرار گرفته است که احتمالاً فراتر از هر نقطه مبهمی است، اما هیچ کاری برای اصلاح آن انجام نشد.

هلموت مارکو مشاور تیم فرمول یک ردبول و سباستین فتل راننده فراری

هلموت مارکو مشاور تیم فرمول یک ردبول و سباستین فتل راننده فراری

مارکو در مورد رفتار ردبول در فصل بعدی نیز اضافه کرد:

اگر گمان کنیم که هرگونه نقض قوانینی(توسط فراری) وجود دارد، ما قطعاً اعتراض خواهیم کرد و در این صورت فراری مجبور است همه چیز را فاش کند و فیا مطابق قوانین با آن برخورد کند.

22 دیدگاه

 1. Muhammad

  6

  8

  مارکو یعنی میگی فراری قوانین موتوری رو رعایت نکرده ؟ اگه فراری خارج از محدوده و چارچوب قوانین عمل کرده بود از همون اوایل فصل جریمه میشد یعنی توی فرمول یک فقط تو میدونی ؟

 2. Farid_Lambo

  7

  0

  دیروز یه مطلبی دیدم متوجه شدم که فراری تو 6 مسابقه آخر تقریبا هیچ آپدیتی(بجز یه آپدیت خیلی جزئی)نیاورده بود. این چه معنی میده؟ یعنی این ماشینو ول کرده بودن رو ماشین فصل بعد کار میکردن؟

 3. Amin

  5

  4

  هردم از این باغ(فراری)بری می‌رسد
  یکی از دوستان می‌گفت فراری ۱۰ یا ۲۰ اسب بیشتر داره؛داداش اون ۱۰ یا ۲۰ کیلومتر اختلاف سرعت بود فک کنما!

  • Arash

   5

   1

   موتور فراری فوق العاده قدرتمنده ولی شاسی و ایرو مانع قدرت اصلی این موتوره
   امیدوارم بینوتو این تعطیلات یک شاسی و ایرو و دانفورس کافی و سیستم تعلیق مناسب بزاره بعد قدرته کافی فراری دیده میشه انتظارات بالا که نرفت? 🙂 🙂 🙂 🙂
   البته دوستان این ماشین سیستم تعلیق و ایرو و شاسی و دانفورس فوق العاده افتضاحی داره ولی بازم موتور خوب جوابگو هست البته اگه قانونی بوده باشه

  • Arash

   4

   0

   سیستم تعلیق و دانفورس ماشین کمه در نتیجه لاستیک خوری زیاده این سرعت زیاد خوبه ولی واقعا توی ریس لاستیک خوری بزرگترین مانع هست
   در ضمن مرسدس پکیج فوق العاده ای داره و سرعت مسابقه ای مرسدس هم همچنین در اغلب ریس ها بیشتر هست

 4. THE MINDBLOWER

  4

  0

  سید سلام.
  سید جان میشه یه بررسی جدا برین واسه روند توسعه و عملکرد تیمهای میونه جدول از نیمفصل دوم چون مکلارن انگار اون برتری نیمفصل اول رو نداشت،رنو نزدیک شده بود و ریسینگ پوینتم خوب بود(علی الخصوص چکو) و الفا هم که خراب کرد و توروروسو خیلی خوب شده بود.
  البته اگه سرتون شلوغه میشه یه توضیح خلاصه واسم بدی چون نیمفصل دوم رو نتونستم مثل اول ببینم.
  ببخش ممنون.

  • سید علی حسینی

   2

   0

   سلام نیما،

   برنامه های زیادی داریم… واسه بروزرسانی های مهم و تاثیر گذار اکثر اوقات مقاله رفتیم، اگر وسط برنامه هایی که داریم جا باز بشه یه دو سه تا ویدیو هم از بروزرسانی ها و یه سری مسائل دیگه ای که اتفاق افتاد می گیریم حتما.
   ولی خب خلاصه برات اینجا بگم:

   ببین امسال فلسفه های ایرودینامیک راهکار های زیادی نداشت که تفاوت ایجاد می کرد، مکلارن توی نیم فصل اول استراتژی کارسازی رو داشت و تونست روش مانور بده و داون فورسش رو هی بیشتر کنه ولی رنو ماشینی داشت که درگ پایین تری داشت و داون فورس کمتری، توی مونزا تونست مکلارن رو دود کنه ولی قبل از نیم فصل و توی تعطیلات تابستونی تونست راهکارهایی رو برای بروزرسانی های بهتر و اضافه کردن داون فورس به ماشین پیدا کنه، بعد این فاصله ها کمتر و کمتر شد…ریسینگ پوینت هم بعد از نیم فصل یه ماشین جدید آورد تقریبا که قول امتیاز توی هر مسابقه ای رو میداد…چکو هم که تا جون مایه میزاشت و هرچی که ماشین داشت رو میکشید بیرون…

   این خلاصه بود حالا اگر بشه یه سری ویدیو هم میسازیم، قول نمیتونم بدم در این مورد چون یه سری برنامه هایی هست که باید زودتر بریم و قبل از شروع فصل تمومشون کنیم…

 5. EnzO

  6

  7

  این روز همه دارن درباره فراری حرف میزنن
  باز خوبه فراری فراری نه تیمی +راننده ها قهرمان نشده این هجمه علیه اش هست اگه قهرمان میشد چه میشد!!!!!!!!!!!!!!!!
  ردبول این همه درباره فراری تحقیق میکنه روتیم خودش تمرکز میکردن الان دوم بود شایدم قهرمان بود این فصل!!
  ماشین مرسدس بطور کلی تو همه فاکتورها عالی هست کسی نگفته فلان چیز غیر قانونی هست اگه مشکوم هم بوده هم درجا ولش کردن
  این از عظمت +بزرگی تیم فراری رو میرسونه
  فورزااااااااااااااا فراری

 6. Mahmood.gh

  2

  4

  قوانین واضح است …… فیا با فراری مهربانانه بخورد کرد
  اخه بچه ها خبر نداره مافیا مرسدس نذاشت با فراری برخورد بشه از بس ک مافیا مرسدس قویه ??

 7. Arash

  4

  0

  انقدر فرمول یک رو بی حساب کتاب کردن که هر موقع دلشون میخواد روزی صد بار که کمه روزی هزار بار شکایت پشته شکایت اونم ردبول عدالت باید برقرار باشه فرقی نداره طرف حساب کی باشه هر تیمی از تیمه دیگه ای شکایت کرد باید بررسی بشه فقط تعداد شکایات یک قوانین که باید داشته باشه ؟ یک تیم کلا از توسعه میندازن
  بینوتو داخل تیم که خوب میترکونی امیدوارم کار غیرقانونی نباشه

  • پویا اردلان

   0

   0

   فتل خودش مانع موفقیت خودش است.

   یک سال، دو سال، تقصیر تیم است، نه اینهمه مدت.

   فتل را بیش از اندازه بزرگ کردید.
   وگرنه فتل همین است. فتل واقعی همین است.
   ایکاش یکبار داستان اون 4 سال را میدانستید تا دیگه اینقدر تمام عالم را مقصر ندونید.
   کدام تیم حتی یکبار خواستار فتل شده؟
   مگر تقصیر فراری نیست؟ چرا هیچ تیمی نمیخوادش. حتی تورو روسو

   چرا واقعا هیچ تیمی نمیخوادش؟ چرا همه تیمها همیلتون را میخوان؟

 8. Mahmoud

  2

  0

  ببخشید سید جان یه سوال داشتم. میدونم به این پس مرتبط نیست ولی اگه شد جواب بدی ممنون میشم.
  اینکه چقدر احتمال داره فراری کلا فلسفه ماشینشو عوض کنه. شنیده بودم میخواد مثل ردبول کنه فاصله ی بین محور ها رو کم کنه و از اینجور چیزا. کلا تیما چقدر احتمال داره فلسفه بال جلو رو تغییر بدن؟

  • سید علی حسینی

   2

   0

   صحبت های زیادی مطرح میشه، مسئله ای که هست اینه که فراری نیاز داره بدون قمار کردن تصمیم بگیره، اگر یه دفعه بخواد تصمیم بگیره یه کار انقلابی کنه ممکنه یه قمار خیلی سنگین باشه، یه ماشین از چندین هزار قطعه تشکیل شده، یه تغییر کوچیک روی همه اونا تاثیر میزاره، فراری با این فلسفه فعلی خودش به یه درک درستی تقریبا رسیده و اگر بتونه بروز رسانی هایی درست حسابی داشته باشه میتونه همین فلسفه رو هم رووش مانور بده ولی فقط خودشون می دونن که چه طرحی برای ماشینشون بهتره، اینکه تمام تیم ها بخوان فلسفشون رو تغییر بدن احتمالش کمه خیلی کمه، همه سعی می کنن روی این طرحی که دارن مانور بدن چونکه این دوسال تغییر قوانین نداریم همه پی طرح خودشون ادامه میدن، چونکه خوب با نقاط ضعف و قوت طرحشون آشنان..

 9. Red horse

  2

  2

  برو بابا ? تو برو نوشابه سایت برسی از فرمول یک بهتره ما هم منتظریم شما دست از پا خطا کنید اون مسابقه اتریش هم برندش لکلرک بود منتهی ورشتپن با تقلب برنده شد?

 10. ALEX-ALBON

  1

  0

  آفرین هلموت مارکو..معلومه حسابی از قدرت آخرفصل فراری جاخوردی که اینجوری شمشیرو از رو بستی..اتفاقا این برای فراری خوبه چون معمولا توی محدودیتها و فشاره که پیشرفت بوجود میاد والبته برای ردبولم خوبه این ترس چون حتماسعی میکنن تامیتونن توسعه و پیشرفت داشته باشن که از رقیب عقب نیوفتن.. شدیدا بوی یک فصل حیجان انگیز میاد..
  کی موافقه؟

دیدگاه خود را بیان کنید