فرمول یک ایران – هوندا با تمدید قرارداد یک ساله با ردبول و تورو روسو، متعهد شده که حداقل تا پایان فصل 2021 فرمول یک در این ورزش بماند.

همینطور که پیش از این نیز گفته شده بود، هوندا برای اطمینان از آینده بلند مدتش در فرمول یک، باید هزینه های خود را کاهش دهد. به همین دلیل کمپانی ژاپنی برای تمدید قرارداد خود با دو تیم فرمول یک، منتظر تایید قوانین 2021 بوده تا به ارزیابی دقیقی از تغییرات قوانین و هزینه برای فصل های آتی برسد.

تعهد طولانی مدت هوندا به فرمول یک هنوز مشخص نشده اما تأیید کرده اند که همچنان در سال 2021 با ردبول و تیم خواهر آن یعنی تورو روسو همکاری خواهند کرد. دکتر هلموت مارکو، مشاور موتوراسپورت ردبول در مصاحبه ای با ServusTV، این تمدید قرارداد را “یک تسکین بزرگ برای خودشان” توصیف کرده است.

پس از سه فصل ضعیف هوندا با مک لارن، این کمپانی ژاپنی برای فصل 2018 تامین کننده پاور یونیت تیم تورو روسو شد تا پس از بررسی عملکرد به تامین کننده تیم اصلی ردبول تبدیل شود. حال در 2019 نیز تیم ردبول موفق به کسب سه برد و دو پول پوزیشن شده است که کمی در سال اول همکاری این تیم با کمپانی که این سالها در فرمول یک نتوانسته بود نامی خوش به جا بگذارد کمی دور از انتظار بود، اما این فرمول یک است و همه چیز امکان پذیر!

کریستین هورنر و ماساشی یاماموتو – ردبول و هوندا

ماساشی یاماموتو، مدیر بخش فرمول یک هوندا پس از پیروزی برزیل گفت:

کسب نتیجه های خوب گام مثبتی است اما مهم تر از آن برقراری توازن با هزینه هاست.

ما باید بودجه زیادی را برای تسریع توسعه خود و دستیابی به تیم های برتر فراهم کنیم. و اکنون ما در حال برنامه ریزی هستیم که چگونه شرایط فعلی را حفظ کنیم و همزمان هزینه را نیز کاهش دهیم.

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید