فرمول یک ایران – استافل وندورن می گوید که هیچ مشکل شخصی با فرناندو آلونسو ندارد اما معتقد است که مکلارن هرآنچه که او می خواست را در اختیارش می گذاشت.

وندورن در سال 2017 به یک چالش واقعی دعوت شد و در کنار فرناندو آلونسو در تیم مکلارن، به فرمول یک آمد و در فصل اول حضورش هم نشان داد که راننده با استعدادی است. او در این فصل 13 امتیاز به دست آورد که 4 امتیاز از هم تیمی اش کمتر بود.

اما فصل 2018 به خوبی پیش نرفت و مشکلات دوام موتور هوندا و شرایط مکلارن اجازه نداد که این دو راننده توان رقابت داشته باشند و در نهایت استافل وندورن و فرناندو آلونسو در انتهای فصل 2018 از تیم جدا شدند.

استافل در مورد آن دوران گفت:

من هرگز مشکلی با او نداشتم اما او همیشه چیزی که می خواست را در اختیار داشت.

همیشه دو یا سه نفر از افراد کلیدی تیم مطمئن می شدند که همه چیز همان طوری باشد که فرناندو می خواهد.

تیم تمام قدرت و پشتیبانی را در اختیارش گذاشت. هر راننده ای از امکانات بیشتری نسبت به هم تیمی خود بهره می برد تا عملکرد بهتری داشته باشد.

روی کاغذ، من هیچوقت سریع تر از فرناندو نبودم اما در میان تمام هم تیمی های او، من نزدیک ترین رقیبش بودم، حتی دقیقا پشت سر او بودم.

مکلارن هیچوقت به من نگفت که جلوی او از خط پایان رد نشوم اما تقریبا در تمام رقابت ها از من می خواستند که به او اجازه عبور بدهم.

فرناندو آلونسو - گرندپری استرالیا 2018

فرناندو آلونسو استافل وندورن

استافل وندورن در حال حاضر با تیم مرسدس در فرمولا E به رقابت می پردازد و در اولین رقابت هم توانست جایگاه سوم را کسب کند. استافل معتقد است که بر خلاف رقابت های “مصنوعی” و سیاسی فرمول یک، فرمولا E فضایی برای رقابت واقعی است:

این دنیای نسبتا مصنوعی است که همه با هم خوب هستند اما هرکدام سلایق خاص خود را دارند و از آن ها دفاع می کنند.

در فرمولا E، لمانز یا WEC رقابت واقعی را مشاهده می کنید. شما اینجایید که مسابقه دهید و بحث های سیاسی مطرح نیست.

استافل وندورن قبول دارد که فرمولا E هنوز در سطح فرمول یک نیست اما در طول زمان که شرکت های بهتری همانند تیم فعلی او به رقابت ها اضافه شوند، شرایط بهتر می شود:

فرمول یک همچنان بزرگترین رقابت است و فرمولا E پایین تر است.

این یکی از جدی ترین رقابت هایی است که تا به حال در آن حضور داشتم. راننده های زیادی تجربه حضور در فرمول یک را دارند و بقیه هم رکورد هایی را ثبت کرده اند که می تواند آن ها را به فرمول یک برساند.

این آینده است. به همین دلیل شرکت های خودرو سازی بیشتری به اینجا می آیند.

4 دیدگاه

 1. MERC

  3

  0

  اخبار فرمولE رو کدوم قسمت میزارین؟
  یه تب جداگانه واسش بسازین که دسترسی به اخبارش راحت تر باشه

 2. Saeed

  1

  0

  حالا اینک میگ هرچیزی میخاست در اختیارش میگذاشتن درست…

  بهرحال قهرمان دو دوره فرمول هست و قطعا خیلی بیشتر از ی تازه کاری مث وندورن میتونست مفید باشه

  ولی وقتی ی راننده ای توی تمام تعیین خط های ی فصل از همتیمیش شکست میخوره چطور میتونه ادعا کنه ک نزدیکترین رقیبشه؟!

  اونم با وجود همیلتونی ک توی اولین فصل حضورش مدافع دو دوره قهرمانی جهان آلونسو رو شکست داده؟!(البته از لحاظ امتیازی برابر بودن)

 3. Morteza

  2

  0

  البته فصل ۲۰۱۸ مشکلات دوام موتور ” رنو “

 4. Amir5

  0

  1

  وندورن جوری داره میگه که من هیچی نداشتم وحقم بود که بهم اهمیت میدادن نظر جالبی مکلارن دیگه راننده محور نیست ولی وندورن هم نیست