فرمول یک ایران – راننده تیم مرسدس، لوئیس همیلتون اظهار کرد که پس از بازنشستگی، علاقه مند به ماندن و فعالیت با برند مرسدس می باشد.

لوئیس همیلتون در حال حاضر صاحب شش عنوان قهرمانی در فرمول یک می باشد و هیچ نشانی از افت نیز در او دیده نمی شود. در واقع به نظر می رسد که هر چه سن او بالاتر می رود عملکردش بیش از پیش بهتر می شود.

آنتونی همیلتون، پدر همیلتون پیش بینی کرده که پسرش 5 تا 6 فصل دیگر نیز در فرمول یک باقی خواهد ماند اگرچه به نظر می رسد که همیلتون در آینده به صنعت مُد یا همان فَشِن روی خواهد آورد.

به هر حال، همیلتون به واسطه پیوستن به مرسدس و گروه دایملر از سال 2013 به یک برند مبدل شده و به ادامه دار بودن این پیوند پس از دوران حرفه ای اش نیز می اندیشد.

مکس ورشتپن ، لوئیس همیلتون ، دیتر تسچه و والتری بوتاس - سکو اسپانیا 2019

مکس ورشتپن ، لوئیس همیلتون ، دیتر تسچه و والتری بوتاس – سکو اسپانیا 2019

لوئیس همیلتون در این باره گفت:

هیچ غیر ممکنی وجود ندارد اما در حال حاضر از کاری که انجام می دهم لذت می برم و دلیلی برای توقف آن نمی بینم، چون عاشقش هستم.

هنگامی که چالشی همانند تغییر گسترده قوانین برای فصل 2021 وجود دارد، خود این مورد چالش بزرگی برای من محسوب می شود که به عنوان یک راننده بتوانم از مهارت ها و تجربه ای که در این سال ها آموخته ام استفاده کنم تا تیم را در مسیر صحیحی قرار دهم که به واسطه آن بتوانیم سریع ترین ماشین را توسعه دهیم و عملکردی قوی داشته باشیم.

خودم به شخصه فکر نمی کنم که جای دیگری بروم چرا که عاشق بودن در مرسدس هستم. عاشق این هستم که بخشی از این برند و تاریخ آن باشم.

ایده ماندن در مرسدس، (خب) من از 13 سالگی با مرسدس بوده ام و کار کردن با مرسدس و دایملر و کار هایی فراتر از این مورد قطعا جذاب خواهد بود. پس باید ببینیم که چه پیش می آید.

توتو وولف و لوئیس همیلتون

توتو ولف و لوئیس همیلتون

83 پیروزی برای لوئیس همیلتون، با اختلاف او را به موفق ترین راننده مرسدس مبدل کرده است. نیکو روزبرگ با 23 برد در جایگاه دوم قرار دارد.

مورد بالا موجب شده که همیلتون 34 ساله دارایی با ارزشی برای کمپانی مرسدس تلقی شود و مدیر تیم، توتو ولف نیز درباره جایگاه او در کمپانی بیان کرده است که همیلتون در قلب دایملر جا دارد:

لوئیس در تمام زندگی حرفه ای خود با مرسدس بوده است. ما هفت سال بسیار پر قدرت را با یکدیگر گذرانده ایم، نه تنها فقط در سطح حرفه ای بلکه روابط ما نیز با یکدیگر فوق العاده عالی است. به نوعی ما با یکدیگر رشد کرده ایم.

این مورد فراتر از رابطه با اعضای تیم است و تا هیئت مدیره گروه دایملر نیز پیش می رود.

مرسدس و همیلتون هر دو برند های بزرگ و با ارزشی هستند و اگر بتوانیم ماشین خوبی برای او فراهم کنیم، دلیلی نمی بینم که او جزو اولویت های اصلی ما نباشد. مطمئنا او در این چند سال حرکت رو به جلوی خوبی داشته است. بنابراین ما منتظریم تا ببینیم چه پیش می آید و مشخصا این مورد جزو یکی از هیجان انگیزترین ها تلقی می شود.

6 دیدگاه

 1. mohamad tomcat

  6

  0

  با اینکه فراری فنم اما به نظرم عاقلانه ترین کار رو کرده
  چون حتی برای علاقه اش به صنعت فشن و مد هم فشن شوهای مرسدس هست که بتونه باهاش خوش باشه و با این تصمیم تا آخر عمر خودشو تامین کرده. همچنین میراثی برای این کمپانی بزرگ خواهد بود
  همونطور که مایکل برای فراری

 2. Amin

  4

  0

  بهترین تیم(مرسدس) بهترین گاراژ(مهندس های لوییز) بهترین استراتژیست(جیمز)
  بهترین مدیر(توتو)بهترین راننده(لوییز)
  نتیجه میشه اینی که داریم میبینم!
  یکی از بالایی ها نباشه قصه خراب میشه

 3. Mahdi.s

  0

  0

  به نظر من هم این بهترین کاره چون از خیلی وقت پیش لوئیز ومرسدس درحال همکاری باهم اند وحتی بعد از بازنشستگی لوئیز میتونه کمک های زیادی به تیم انجام بده

دیدگاه خود را بیان کنید