فرمول یک ایراننیکو هالکنبرگ با خنده چارلز لکلرک را یک خوش شانس لعنتی خطاب کرد چراکه این دو راننده مسیر مشابهی را طی کردند اما در فرمول یک با شرایط کاملا متفاوتی روبه‌رو شدند.

از زمانی که هالکنبرگ اعلام کرد که با تیم رنو به رقابت نمی پردازد، گزینه های مختلف به آرامی از روی میز برداشته شدند. هاس می توانست گزینه اصلی نیکو هالکنبرگ باشد اما این تیم قراردادش با رومن گروژان را تمدید کرد.

ردبول و تورو روسو هم این راننده را نا امید کردند و تنها صندلی موجود آلفا رومئو هم با تمدید قرارداد آنتونیو جیوناتزی پر شد. شخص نیکو هالکنبرگ هم اعلام کرد که علاقه ای به رفتن به تیم ویلیامز ندارد.

نیکو هالکنبرگ - گرندپری آلمان 2018

نیکو هالکنبرگ

با این اوصاف، راننده آلمانی در انتهای سال 2019 از فرمول یک جدا می شود. او در حال حاضر رکورد بیشترین رقابت بدون سکو را نگه داشته است (175) اما نیکو معتقد است که هیچ کار انجام نشده ای در این رقابت ها ندارد:

من احساس می کنم که هیچ کار ناتمامی ندارم چون کارم را انجام دادم.

من در طول این سال ها، همیشه عملکرد خوبی داشتم. در بسیاری از مواقع که در لبه پرتگاه بودم یا شخص دیگری پیشنهاد شده بود، باز هم من انتخاب شدم و پول گرفتم تا رانندگی کنم. این ارزش کار را نشان می دهد.

مشخصا من دوست داشتم که رکورد دیگری داشته باشم، امتیاز ها و سکو ها و پیروزی های بیشتری می گرفتم اما دلیلش را می دانم. احتمالا می دانم چرا این مسائل در مسیر درستی قرار نگرفتند.

من با خودم مشکلی ندارم. من شب ها با خیال راحت می خوابم. من دوست دارم رقابت را ادامه دهم اما اگر نشد، زندگی ادامه دارد.

چارلز لکلرک - تیم فراری

چارلز لکلرک – فراری

هالکنبرگ در دوره ای ممکن بود که با فراری قراردادی ببندد. همانند لکلرک که یک فصل را در سائوبر گذراند و حالا برای فراری رانندگی می کند. هالکنبرگ در دوره های آغازین حرفه اش پیروزی های متعددی را به دست آورده بود.

از هالکنبرگ سوال شد نظرش در مورد دوران حرفه ای چارلز چیست و او با خنده پاسخ داد:

فکر می کنم او یک خوش شانس لعنتی است!

5 دیدگاه

 1. امید نورمحمدی

  0

  0

  حیف شد. همونقدری که هالک لیاقت گرفتن و داشتن صندلی در فرمول یکو داره هستند کسانی که بدون لیاقت هستند و بواسطه بودن در یک تیم برتر و بخت و اقبال خودشون و لابی های پشت پرده الان روی صندلی هستند ولی لیاقت داشتن و نشستن روی صندلی در فرمول یکو ندارند…
  تا زمانیکه مهمترین معیار صندلی داشتن اسپانسر و آورده مالی باشه همینه که هست!!! من نمیگم یک راننده بدون اسپانسر باشه فقط دارم میگم ارزش اسپانسر داشتن خیلی خیلی بیشتر از لیاقت داشتنه و همینه که داره اثراتشو روی یک رشته ذاتا هیجان انگیز ولی قابل پیش بینی شده میزاره…
  اختلاف بین تیمه برتر با سایرین روزبروز بیشتر میشه و این نشون میده فرمول یک چقدر خالی از استعداد شده و رقابت برای کسب درآمد شده…

دیدگاه خود را بیان کنید