فرمول یک ایرانالکساندر آلبون در گرندپری آستین سه بار به پیت آمد چراکه پیرلی یک “ترک سرد” در لاستیک او پیدا کرد و استفاده از آن را منع کرد.

الکساندر آلبون تنها راننده در میان ده راننده پیشتاز بود که سه بار در طول گرندپری آمریکا 2019 به پیت آمد اما این برنامه ریزی شده نبود. در شرایطی که اکثر رقبا با لاستیک های هارد و استراتژی های دو یا یک بار توقف در حال رقابت بودند، آلبون سه بار لاستیک هایش را تغییر داد.

با وجود چنین اوضاعی، الکساندر آلبون در طول رقابت از اکثر راننده ها دو یا حتی سه بار سبقت گرفت و این عملکرد او را به بهترین راننده از نظر طرفداران تبدیل کرد.

به نظر می‌رسد که پیرلی با بررسی لاستیک نصب شده الکساندر آلبون در روز شنبه، متوجه ترکی می‌شود که به خاطر هوای سرد به وجود می‌آید. پیرلی این موضوع را به فیا گزارش می‌کند و استفاده از آن لاستیک را در طول گرندپری خطرناک و در نتیجه ممنوع اعلام می‌کند. کریستین هورنر علت این پیت استاپ اضافی را توضیح داد:

متاسفانه ما نمی توانستیم از لاستیک هارد استفاده کنیم چراکه روز شنبه و در دوری که لاستیک نصب شد، مشکلی برایش پیش آمد که “ترک سرد” لقب گرفته است.

به همین دلیل پیرلی اجازه استفاده از آن را به ما نداد و از آن جایی که لاستیک نصب شده بود، امکان جایگزینی آن هم وجود نداشت. پس از لحاظ استراتژی هم انتخاب او نبود.

این ترک کمی غیر عادی است و تا زمانی که لاستیک نصب نشود، امکان تشخیص آن وجود ندارد و فکر می کنم به خاطر هوای سرد به وجود آمد.

الکساندر آلبون و کریستین هورنر - بلژیک 2019

الکساندر آلبون و کریستین هورنر

با وجود عملکرد خوب الکساندر آلبون در چنین شرایطی، هورنر نگفت که آیا او توانسته صندلی 2020 را به نام خودش ثبت کند یا نه:

ما از پیشرفت او خوشحالیم. یک روز مثبت دیگر برای او.

ما زمان لازم را صرف می کنیم و فکر نمی کنم بخواهیم تصمیم عجولانه ای بگیریم.

11 دیدگاه

  • سید علی حسینی

   8

   0

   ماشین ردبول ماشین فوق بدی برای ستاپ بوده و هست، بالانسش خیلی سخت بدست میاد… وقتیکه توی پیست های پر از کرب یا ناهموار قرار میگیره باید جلوی ماشین ارتفاعش تغییر بکنه که باعث میشه پیرگسلی با ماشین راحت نباشه… این مسئله ای بود که روی رانندگی گسلی خیلی تاثیر گذاشت و سبک رانندگیش همخونی نداشت ولی وقتیکه رفت تورو روسو دوباره نشون داد که چقدر سریعه، من خودم منتظر بودم که گسلی بیاد و قویترا رو بندازه گوشه رینگ که حیف داستان طوره دیگه ای براش رقم خورد

   • Amin

    2

    0

    بله سید حق با شماست
    گسلی تو آمریکا هم خیلی خوب بود آخر مسابقه نمی‌دونم چی شد رفت پیت و همه رده ها تا راسل رو از دست داد
    نمی‌دونم لاستیک تموم کرده بود یا…

  • سید علی حسینی

   3

   0

   گفته راننده شبیه ساز و توسعه هیچ تیمی نمیشم و دی تی ام رو هم دایورت کرده و فرمول ای هم که ترکیبش نهایی شده برای این فصل، احتمالش هست که بره ایندی کار ولی فعلا داوری یه مسابقه نینجا آلمان رو گرفته 🙂

   • |ZXE-LECLERC16|

    3

    0

    سلام سید جان
    گفتی فرمول ای،میشه توی این فصل لطفاً یک کم فرمول ای رو بیشتر پوشش بدین؟
    یه سؤال هم دارم:هارتلی رفته فرمول ای،هالک هم که گفته راننده تست هیچ تیمی نمی شم؛آیا فراری هارتلی رو به عنوان راننده تستش نگه می داره یا راننده دیگه ای،مثلاً میک شوماخر رو راننده تستش می کنه؟
    ممنون 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

   • سید علی حسینی

    4

    0

    سلام مرتضی جان، اره از این به بعد داخل پادکست ها فرمول ای رو جا میدیم بیشتر، این قسمت هم در مورد فرمول ای صحبت کردیم، راجب فراری مطمئن نیستم که هارتلی رو نگه میداره یا نه واقعا…

   • Amir5

    2

    0

    تشکر آقا سید

دیدگاه خود را بیان کنید