فرمول یک ایران – تعیین خط گرندپری اسپانیا رأس ساعت 16:30 امروز آغاز و دقایقی پیش به پایان رسید و لوئیس همیلتون توانست بالاتر از هم تیمی خودش در جایگاه نخست قرار بگیرد و پول پوزیشن را برای خود کند.

لوئیس همیلتون با ثبت زمان 1:22.000 توانست در جایگاه نخست قرار بگیرد، نیکو روزبرگ دیگر راننده ی تیم مرسدس پس از او دوم شد.

عملکرد تیم ردبول در تعیین خط امروز تحسین برانگیز بود و این بار راننده های فراری نبودند که پس از مرسدسی ها قرار گرفتند بلکه راننده های ردبول، یعنی ریکاردو و ورشتپن بالاتر از آن ها سوم و چهارم شدند، رایکونن و فتل فردا کار خود را از جایگاه های پنجم و ششم آغاز خواهند کرد .

البته عملکرد ضعیف فراری هم در نوع خود هم باعث تعجب است و هم تاسف چرا که در تمرین سوم فراری زمان های بهتری به ثبت رساند و اینکه چرا زمان هایش در تایم گیری افت پیدا کرده جای بحث دارد و باید دید مدیران فراری در این باره چه حرفی برای گفتن دارند .

در بخش اول تعیین خط به ترتیب پالمر، مسا، اریکسن، نصر، ورلاین و هاریانتو کنار رفتند.

حذف مسا کمی عجیب بود و او بیان کرد که به دلیل زمان بندی اشتباه و شلوغی مسیر پیست نتوانسته است دور دیگری به ثبت برساند .

در Q2 نیز هالکنبرگ، باتن، کویات، گروژان، مگنوسن و گوتییرز کنار رفتند.

از نکات جالب این تعیین خط این بود که یکی از رانندگان مکلارن برای اولین بار پس از گرندپری ابوظبی سال 2014 به Q3 راه پیدا کرد که این خود میتواند برای طرفداران مکلارن امیدوار کننده باشد گرچه همگان میدانند مکلارن باید عملکرد بهتری داشته باشد تا دل هوادارانش را بدست آورد.

جدول پایانی تعیین خط:

IMG_20160514_174351

مسابقه اصلی گرندپری اسپانیا فردا رأس ساعت 16:30 به وقت ایران آغاز خواهد شد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

4 دیدگاه

  1. امیر حسین

    0

    0

    من نمیفهمم که چرا فراری از تمرین سوم کندتر بود!! چیزی که برای اولین بار توی فرمول یک دیدم و اینکه ورشتاپن واقا عالیه.اگه برای موتور کسی مشکلی پیش نیاد رقابت فوق العاده ای میبینیم.خصوصا ورشتاپن که انقد عطش سبقت گیری داره

دیدگاه خود را بیان کنید