سال ۲۰۱۷ شاهد یکی از بزرگترین تغییرات از آغاز عصر موتورهای هیبریدی در سال ۲۰۱۴ خواهیم بود. این‌بار بدنه و لاستیک‌ها کانون تغییرات می‌باشند که هر دو به منظور دست‌یابی به داون‌فورس و چسبندگی بیشتر، عریض‌تر شده‌اند و درنتیجه خودروها سریع‌تر و راندن آن‌ها از لحاظ فیزیکی دشوارتر شده‌است. در واقع انتظار می‌رود خودروها در هر دور پیست سه تا پنج ثانیه سریع‌تر شوند.

لاستیک‌ها

لاستیک پیرلی فرمول یک 2017

لاستیک‌ها نسبت به سال ۲۰۱۶ حدود ۲۵ درصد عریض‌تر خواهندشد؛ عرض لاستیک‌های عقب از ۳۲۵ به ۴۰۵ و لاستیک‌های جلو از ۲۴۵ به ۳۰۵ میلی‌متر افزایش خواهدیافت. قطر لاستیک‌ها به مقدار بسیار کمی ‌افزایش خواهدداشت هرچند اندازه رینگ چرخ‌ها همان ۱۳ اینچ بدون تغییر باقی می‌ماند.

بدنه

باله جلو

طول باله جلو از ۱۶۵۰ به ۱۸۰۰ میلی‌متر افزایش می‌ یابد و در ضمن عرض کلی خودرو به ۲۰۰۰ میلی‌ متر می‌ رسد که در مقایسه با ۱۸۰۰ میلی‌متر در سال ۲۰۱۶، ۲۰ سانتی‌متر افزایش خواهد داشت.

باله جلو

باله جلو

باله و دیفیوزر عقب

ارتفاع مجاز باله عقب می‌تواند نهایتاً ۸۰۰ میلی‌متر باشد درحالی که سال قبل این عدد ۹۵۰ تعیین شده‌بود. هم‌چنین دیفیوزر عقب به علت افزایش ارتفاع از ۱۲۵ به ۱۷۵ میلی‌متر و افزایش عرض از ۱۰۰۰ میلی‌متر به ۱۰۵۰، قدرتمندتر شده‌است.

باله و دیفیوزر عقب

باله و دیفیوزر عقب

باله و دیفیوزر عقب

سایدپادها و وزن

بدنه خودرو با افزایش حداکثر عرض از ۱۴۰۰ به ۱۶۰۰ میلی‌متر، پهن تر شده است. همچنین ماکزیمم وزن خودرو شامل لاستیک‌ها از ۷۰۲ به ۷۲۲ کیلوگرم افزایش یافته‌است.

سایدپادها و وزن

سایدپادها و وزن

 

پاور یونیت

قانون به نحوی تغییر کرده تا مانع از ذخیره قطعات یدکی پاوریونیت توسط راننده شود. در هر رویداد آخر هفته اگر راننده بیشتر از یک قطعه از پاوریونیت را که منجر به دریافت پنالتی می‌شود به کار گیرد، تنها آخرین قطعه نصب شده، برای رویداد بعدی می‌تواند استفاده شود بدون اینکه جریمه‌ای اعمال شود.

چندین تغییر نیز با هدف کاهش هزینه پاوریونیت، ضمانت تامین برای تیم‌های مصرف‌کننده و کم‌کردن فاصله عملکردی موتورها اعمال شده‌است:

  • – قیمت پاوریونیت برای تیم‌های مصرف کننده، به اندازه یک میلیون یورو در فصل در مقایسه با سال ۲۰۱۶ کاهش پیدا کرده‌ است.
  • – سیستم سابق سهمیه (کوپن یا توکن) تیم‌ها برای توسعه پاوریونیت در طول فصل، اکنون برداشته شده‌ است.
  • – علاوه بر این محدودیت‌های در مورد وزن، ابعاد و مواد قسمت‌های مختلف پاوریونیت در حال معرفی برای فصل‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ می‌باشد.

سایر تغییرات

استارت مسابقه در شرایط بارانی

اگر با توجه به شرایط آب‌و‌هوایی در شروع مسابقه، خودروی ایمنی نیاز باشد، بر خلاف گذشته استارت عادی به محض اینکه شرایط پیست ایمن به نظر آید، اجرا خواهدشد.

خودروی ایمنی به پیست بازخواهدگشت و خودروها در جایگاه‌هایشان در خط شروع مسابقه قرار خواهند گرفت.

ظاهر کلاه ایمنی

رانندگان می‌بایست در تمام مسابقات فصل، به منظور راحت‌تر شدن تشخیصشان برای بینندگان، ضرورتاً از کلاه ایمنی با یک طرح ثابت استفاده کنند. با این حال به هر راننده اجازه داده می‌شود تا برای یک مسابقه به انتخاب خود – برای مثال مسابقه خانگی‌اش – از یک طرح مخصوص استفاده کند.

همچنین رانندگان مجازند در صورت تغییر تیم در طول فصل، طرح کلاه ایمنی خود را عوض کنند.