فرمول یک ایراننیکو روزبرگ راننده تیم مرسدس اذعان کرد که او و لوئیس همیلتون احترام زیادی برای یکدیگر قائل هستند اما ایجاد رابطه بین دوستی بین این دو تقریبا غیر ممکن است.

دوراننده مرسدس در یک جنگ سخت برای رسیدن به قهرمانی فصل با یکدیگر به شدت گلاویز شده‌اند, با گذشت 9 مسابقه از فصل 2016 روزبرگ آلمانی با اختلاف تنها یک امتیاز از هم‌تیمی خود در جایگاه اول جدول رده‌بندی قرار گرفته است.

با شروع فصل نیکو روزبرگ آلمانی 4 گرندپری متوالی را برد و با اقتدار به سوی قهرمانی پیش می‌رفت که گرندپری اسپانیا فرار رسید, یکشنبه ای نحس برای کل تیم مرسدس و البته استفاده بهینه مکس ورشتپن از این موقعیت و کسب اولین پیروزی و اولین سکو در سن 18 سالگی. از گرندپری موناکو به بعد این لوئیس همیلتون,مدافع عنوان قرمانی, بوده است که 4 گرندپری متوالی را پیروز شده و عرصه را بر روزبرگ تنگ کرده است.

تصادف نیکو روزبرگ و لوئیس همیلتون در اسپانیا

تصادف نیکو روزبرگ و لوئیس همیلتون در اسپانیا

این دو چندین برخورد در حین مسابقه داشته اند که آخرین آن در گرندپری اتریش بود جایی که دفاع روزبرگ از ردۀ خود باعث شد به راحتی بال جلو خود و حتی سکو را هم از دست بدهد. این برخورد ها باعث شده رابطه بین این دو هم تیمی که از زمان کودکی در کنار هم مسابقه می‌دادند حسابی شکرآب شود.

در آخرین مصاحبه روزبرگ با روزنامه گاردین وی رابطه فعلی خود با هم تیمی اش را چنین توصیف کرده است:

شکست دادن لوئیس یکی از بهترین لذت های دنیاست چونکه او از بهترین رقبای من هم بهتر است. او سه قهرمانی جهان را در کارنامه خود دارد پس باید بهترین باشد و شکست دادنش هم لذت بسیار زیادی داشته باشد.

احترام بسیار زیادی برای او قائلم اما در حال حاضر رفیق نیستیم, این یکی از قسمت های سخت رابطه ما است. ما هر دو برای رسیدن به قهرمانی حریص هستیم, و رسیدن به قهرمانی هم کار دشواری است, پس این کار را سخت می‌کند که بتوانیم رابطه دوستانه ای با هم داشته باشیم.

روح رقابتی بین این دو از زمان کودکی وجود داشت، زمانی که هر دو آرزوی حضور در قلۀ موتوراسپورت را داشتند.

این موضوع مانند گذشته است. چند پیتزا می توانیم بخوریم؟ چه کسی می تواند سریع تر از آسانسور به اتاق هتل برسد؟ این ها همه می تواند راه های رقابت باشد اما این ها هیچ تاثیری روی محیط تیم یا رسانه و پول ندارد. این مسئله را دشوار تر می کند.

من از موفقیت های او آگاهم. او کارهای بزرگی انجام داده و او دفعات زیادی مرا شکست داده است حال من مجبورم بیشتر رقابت کنم و این یک چالش فوق العاده خواهد بود.

با این حال روزبرگ اذعان کرد که حرکت کردن به سمت حریف خود شامل قوانینی می شود:

رقابت کردن قانون های خاص خود را دارد. من از 2014 با لوئیس رقابت دارم. ما همیشه با یکدیگر درگیر بوده ایم. این عجیب است اما این درگیری باید پایان یابد.

اما، بله مسابقه دادن در جایی مانند سیلوراستون دشوار است . جایگاه دوم؟ می توانستم با این زندگی کنم اما از دست دادن امتیاز و سوم شدن ؟ سخت است!

باور کنید یا نه بسیاری معتقد هستند یا الآن یا هیچوقت برای رسیدن نیکو روزبرگ به قهرمانی صدق می کند اما راننده ی آلمانی هیچ ناامیدی برای بدست آوردن این عنوان ندارد:

مبارزه برای قهرمانی بسیار فشرده است.رانندگی ما تغییری نکرده است اما شرایط سخت تر شده است است زیرا شما با یکدیگر مسابقه می دهید و یک تیم هستید و در عین حال علیه هم هستید,این یک چالش منحصر به فرد است.

رویای من این است که قهرمان شوم و برای این مهم خواهم جنگید. من برای این موضوع هر بهایی را خواهم پرداخت.

11 دیدگاه

 1. هومن

  1

  0

  از اونجایی که همیلتون زود تر گفت با هم رفیقیم الان روزبرگ گفته نه اینطور نیست این همیلتون رو خیلی با انگیزه تر میکنه تا شکستش بده ولی یک نکته رو نباید فراموش کنیم بیش تر از یک نیم فصل باقی مانده و همیلتون یک موتور بیشتر نداره این هم کار رو سخت وهم هیجان انگیز البته این نظر بندس

  • محمد

   0

   0

   زنده باد حرف حساب!
   یه عده هم هستن کلا گریه کن رزبرگ هستند. فقط میان کامنت طرفدارای همیلتون رو دیسلایک می کنن. عیب نداره فعلا که سه ساله رزبرگ داره گرد همیلتون رو میخوره. به سلامتی طرفدارای رزبرگ.

 2. محمد

  0

  0

  خیلی جالبه کاملا از لحن اخبارتون مشخصه که کلا با همیلتون سر لج ورداشتید. فقط دنبال این هستید که با حواشی و اخبار ضد و نقیض همیلتون رو خراب کنید. ولی با اینکه رزبرگ از نظر همه داوران تو اتریش مقصر شناخته شد و بخاطرش جریمه هم شد، ولی باز شما میگید “بخاطر دفاع از جایگاهش”! اسم اون کار دفاع نیست. اسمش خطاست. و پنالتی هم داره.
  حالا اگر همیلتون بود عالم و آدم رو سرش خراب میشد. الان که با اون همه بدبیاری های اول فصلش خودش رو به اینجا رسونده همه زورشون گرفته. هیچکس نمیبینه و نمیخواد قبول کنه هنوز به نیمه فصل نرسیدیم از بدشانسیش سه تا موتور از دست داده و الان موتور چهارمش رو داره استفاده میکنه.
  ولی مهم اینه که همیلتون واقعا از رزبرگ بالاتره و امیدوارم که قهرمانی چهارمش رو هم بدست بیاره.

   • محمد

    0

    0

    من نگفتم اخبار دروغ پخش میکنید! بلکه گفتم اینقدر که دنبال حاشیه نسبت به همیلتون میرید، از رزبرگ یا فتل خبر نمیگذارید. درسته متن خبر رو ترجمه کردید. ولی در لحن اخبارتون سعی میکنید از جملاتی استفاده کنید که رزبرگ رو مظلوم جلوه بدید. انگار همیلتون آدم بده این داستانه. مثل اون خبری که در مورد خرابکاری اتاق همیلتون گذاشتید ولی لایودا تکذیبش کرد. شما بلافاصله رفتید دنبال اخبار جنجالی منفی. حالا رزبرگ اینقدر توی مصاحبه هاش از کلمات توهین آمیز و بی ادبانه استفاده میکنه و اسکای سانسور کرده شما هیچ پوشش خبری نمیدید. چون براتون مهم نیست. یا تو پیچ سوم سیلوراستون فتل راه مسا رو بست و از پیست انداختش بیرون هیچ صحبتی راجع بهش نمیکنید. ولی همیلتون آب بخوره شما ازش حاشیه میسازید و خبرای مختلف میگذارید. اگر بره با لباس محلی تو چین عکس بگیره، واسه خنده هم که شده بنام شوخی عکساش رو سوژه میکنید و میگید همیلتون با شلوار کردی! بعد میگید شوخی کردیم طرفداراش ناراحت نشن! ما که ناراحت نمیشیم ولی کاملا مشخص هست یه جورایی حس خوبی نسبت به همیلتون ندارید و دارید این رو بروز میدید. نمیتونید انکار کنید چون ذاتا توی لحن اخبارتون منتقل میشه. کوچکترین خبر مسئله داری از رزبرگ پخش نمیکنید تا مظلومیتش خدشه دار نشه.
    با تمام این تفاسیر بگم همیلتون داداش من نیست که بخاطرش حرص بخورم. ناراحتی من از سبک انتشار اخبارتونه.

  • Sina j.v.n

   0

   0

   آقا محمد من همین اخبار زودتر از اینجا خوندم توی سایت فرمول 1 آذربایجان که به همین معنی بود. اصلا فرقی نمیکنه.

 3. Ali n

  0

  0

  اولا باید از زحمات تک تک نویسندگان و زحمت کشان این سایت بابت تلاششون برای روشن نگه داشتن چراغ موتور اسپورت تو ایران تشکر کرد ، خدا قوت
  دوما نویسنده که خودشو طرفدار روزبرگ معرفی کرده بود پس گله ای نباید باشه
  سوما اتفاقا بر عکس نظر دوستان به نظرم در مجموع و برآیند نویسندگان این وبسایت همیلتونی هستن فقط به تیترها توجه کنین ” آتش بازی همیلتون ” “غرش همیلتون ” و …

دیدگاه خود را بیان کنید