فرمول یک ایرانپیر گسلی راننده فرانسوی تیم‌تورو روسو در پایان جایزه بزرگ بلژیک گفت قبل از مسابقه از چارلز لکلرک خواسته بود مسابقه را به خاطر آنتوان هوبرت ( راننده فرمول دو ‌که روز قبل در رقابت جان باخت ) ببرد.

رقابت قهرمانی جهان باعث نشد تا گسلی از هم وطن خود نخواهد مسابقه را برای آنتوان هوبرت ببرد و لکلرک نیز توانست به اولین برد خود در دوران حرفه ای خود در فرمول یک دست پیدا کند.

گسلی، هوبرت و لکلرک سه راننده فرانسوی از زمان کودکی با هم به رقابت می‌پرداختند و از همان سنین پایین به دوستان بسیار صمیمی تبدیل شده بودند.

گسلی در پایان مسابقه بلژیک در مصاحبه با خبرنگاران گفت:

شما هرگز نمی خواهید در ۲۲_۲۳ سالگی چنین چیزی را تجربه کنید و یکی از بهترین دوستان خود را از دست بدهید. من با آنتوان بزرگ شده ام. من از سن هفت سالگی و از زمان کارتینگ او را می شناسم. ما هم اتاقی بودیم، من و او شش سال در یک آپارتمان زندگی می کردیم. از سن ۱۳ سالگی تا ۱۹ سالگی ما با هم در یک مدرسه خصوصی بودیم. من شوکه شدم. من هنوز نمی دانم این اتفاق چقدر سریع رخ داد. من هنوز هم فکر می کنم که باید منتظر آنتوان برای رقابت باشم چون هنوز نمی توانم درک کنم که این اتفاق تلخ برای او رخ داده است. من قبل از مسابقه به چارلز گفتم خواهش می کنم مسابقه را به خاطر آنتوان ببر چون ما در یک سال با هم رقابت را شروع کردیم. من، چارلز و آنتوان و البته او توانست رقابت قهرمانی فرانسه را در سال ۲۰۱۵ ببرد. ما سال های زیادی را با هم گذراندیم و همدیگر را به خوبی می شناختیم. چند سال قبل و حادثه ژول بیانکی و الان هم از دست دادن آنتوان واقعا خبر بدی برای خانواده ورزشی فرانسه بود. ما دو راننده فوق العاده، حرفه ای و دو شخصیت بی نظیر را از دست دادیم و باور کردن این موضوع بسیار سخت است.

 آنتوان هوبرت

آنتوان هوبرت

در  پی حادثه فرمول دو لوئیس همیلتون نیز اعلام کرد بسیاری خطرات مسابقات را دست کم می گیرند و گسلی در ادامه اذعان داشت که خطرات این ورزش را به خوبی درک کرده است:

من در تعطیلات تابستانی با افرادی بیرون از فرمول یک در مورد ایمنی صحبت می کردم و همه معتقد بودند که فرمول یک بسیار با گذشته فرق کرده است و من هم چندان با نظر انجام ها مخالف نیستم. وقتی در خودرو می نشینید واقعا احساس امنیت می کنید. وقتی سرعت از ۲۰۰ کیلومتر در ساعت عبور می کند اوضاع کمی متفاوت است و خطر همیشه در کمین است و ما نیز به عنوان راننده این را پذیرفته ایم. اما وقتی این اتفاق افتاد من واقعا درک متفاوتی از خطر مسابقات را پیدا کردم و بسیار ناراحت هستم که این اتفاق برای یکی از بهترین دوستانم در مسابقه افتاد.

8 دیدگاه

 1. حميد

  5

  1

  من كليپ تصادف هوبرت رو ديدم. واضح نبود اما انگار ميخوره به ديواره كنار پيست و مياد وسط پيست و يه ماشين ديگه با سرعت بالاي دويست كيلومتر ميخوره وسطش و خورد ميكنه ماشينش رو.
  فك كنم همچين اتفاقي تو فرمول يك هم بيفته اون راننده زنده نمونه.

 2. حميد

  5

  1

  تصادف ژول پيانكي واقعا عجيب و غريب بود. اينكه از پيست خارج بشي و با سرعت بالا بري زير جرثقيل بيرون پيست و عليرغم داشتن كلاه ايمني سرت جوري ضربه بخوره كه 9 ماه هم تو كما باشي!
  البته اونجا خانواده ژول پيانكي كلي شكايت و شكايت كشي عليه اف1 و فيا و تيم و… راه انداختند اما اينجا مادر انتوني هوبرت اومد گفت مسابقات رو تعطيل نكنيد انتوني هوبرت به خاطر عشقش مرد ايمني و… رو بررسي كنيد قبل مسابقه اف1 هم رفت لكلرك رو بغل كرد و… .

  • Seb_Vettel_5

   3

   0

   اره بر منم سوال شد
   چطور وقتی لکلرک رو نشون میدن پرچم موناکو خخخخ ولی چطوری فرانسوی شد؟
   البته موناکو فرانسه دیگه موناکو ماله فرانسه هست ولی چطور پرچم فرانسه برای لکلرک نیست ؟

 3. AM PHD

  3

  0

  اقا یه سوالی، ریس مونزا رو از شبکه ورزش نشون میدن یا بازم پاتوق جانی واکره و خبری ازش نی و باید بسکتبال و موتو کراس ببینیم؟

دیدگاه خود را بیان کنید