موتوجی پی ایران – مارک مارکز اشاره کرد که با انتخاب این استراتژی که در آلمان داشت ریسک بزرگی کرده است و از سد ده نفر برتر گذشته و در این جایزه بزرگ به پیروزی رسیده است.

مارکز از رده اول شروع کرد ولی در شرایط خیس به بیرون لیز خورده و در پیچ هشتم به روی سنگ ریزه های کنار پیست رفت و به جایگاه نهم رفت.

مارکز اولین موتور سواری بود که لاستیک های اسلیک(خشکی) را در شرایطی که پیست خشک شده بود برگزید و نمایشی از دور های فوق سریع را به روی پرده ی پیست برد و به صدر رسید در حالیکه رقیبانش به پیت استاپ رفته بودند.

مارکز در پایان با نزدیک ده ثانیه برتری از نزدیک ترین رقیبش کال کرچلو به برتری رسید. وی گفت:

در ابتدای مسابقه من لاستیک های اشتباه را برای جلو انتخاب کردم

ولنتینو ، خورخه و دنی لاستیک های اکسترا سافت(فوق نرم) را داشتند و من در آخرین لحظه لاستیک هایم را به اکسترا سافت(فوق نرم) تغییر دادم که برای سبک موتور سواری من انتخاب درستی نبود.

این دلیل مشکلات فراوان من با جلوی موتور بود و من اشتباه بزرگی در پیچ هشت انجام دادم و بسیار عقب افتادم.

بعد من دیدم که پیست در حال خشک تر و خشک تر شدن است و من گفتم پله به پله جلو خواهم رفت ولی بهترین فرصت است که موتورم را عوض کنم. این موضوع همیشه بزرگ ترین علامت سوال برای هر موتور سواری است.

اما من ریسک را پذیرفتم چون از جایگاه اول دور بودم ، از سکو دور بودم.

پیروزی مارکز اختلاف 48 امتیازی با موتور سوار تیم یاماها خورخه لورنزو ایجاد کرد. لورنزو نیز با جایگاه نازل 15 مسابقه را تمام کرد تا با سقوط روسی به رده هشتم اختلاف امتیازاتش با روسی به ده برسد. مارکز در ادامه افزود:

من امتیازات زیادی را بدست اوردم . اگر صادقانه بگویم من احتمالا سریع ترین مرد پیست نبودم ولی من مصمم ترین مرد پیست بودم که به طور کامل بر عکس سال گذشته ام است.

2 دیدگاه

 1. hamze

  0

  0

  شايد طرفداراش توي ايران کم باشن
  اما واقعا يه ديوانه يا بهتر بگم، يه اعجوبه توي موتور سراريه،
  هنوز تو کف، تعويض موتورشم.
  تعويض موتورشو مقايسه کنيد با روسي و ديگران.

دیدگاه خود را بیان کنید