Register

9 − شش =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایرانلوئیس همیلتون شانس خود را برای به چالش کشیدن مکس ورشتپن، وقتی پیشرفتی در سرعت ماشین مشاهده نکرد، از دست رفته می‌دانسته است.

لوئیس همیلتون که در تمرین صبح روز تعیین خط در صدر جدول زمانی قرار گرفته بود، امید به کسب پول پوزیشن گرندپری مجارستان 2019 داشت و در پی به چالش کشیدن ورشتپن در هانگارورینگ بود.

اما در نهایت این مکس ورشتپن بود که اولین پول پوزیشن دوران حرفه‌ای خود در فرمول یک را با اختلاف ناچیز 0.018 ثانیه‌ای با هم‌تیمی همیلتون، والتری بوتاس، کسب کرد. این در حالی بود که همیلتون تقریبا 0.2 ثانیه کندتر از این دو راننده بود.

لوئیس در مورد اتفاقاتی که در تعیین خط افتاد اینگونه اظهار نظر کرد:

برای من تعیین خط سختی بود. تمرین بسیار خوب پیش رفت. ما می‌دانستیم که ردبول سریع است، آن‌ها همیشه در اینجا سریع هستند، اما وقتی به تعیین خط رسیدیم ماشین به اندازه‌ی تمرین سوم سریع نبود.

در ابتدا کمی در سرعت مشکل داشتیم و در ادامه به نوعی این سرعت ثابت ماند و بهتر نشد. ما این مسئله را بررسی خواهیم کرد، اما با این وجود ما هنوز در رقابت [برای برد این مسابقه] هستیم. خوشبختانه سرعت مسابقه‌ای ما بهتر از سرعت تعیین خط است.

از دست دادن پول پوزیشن با چنین اختلاف کمی برای والتری بوتاس کمی ناراحت کننده بود. او دلیل این اختلاف را حضور کمتر در تمارین به دلیل مشکل موتوری ایجاد شده برای وی در تمرین اول می‌داند.

وی گفت:

تا به اینجا این راحت‌ترین آخر هفته‌ی ما نبوده است. ما کل تمرین اول را از دست دادیم و در تمرین دوم با محدودیت‌هایی به پیست آمدیم، پس پیدا کردن یک ریتم خوب در تمرین امروز صبح بسیار مهم بود و این ریتم در حال بهتر شدن بود.

من کم کم داشتم اعتماد کافی نسبت به ماشین را به دست می‌آوردم و خوشبختانه مشکل بزرگی در ستاپ نداشتیم. در تعیین خط داشتم بیشتر و بیشتر [ماشین و پیست را] درک می‌کردم، و در Q3 به احساس خوبی رسیدم.

مثل همیشه ناراحت کننده است که پول پوزیشن را با چنین اختلاف کمی از دست بدهید، اما به مکس تبریک می‌گویم. آن‌ها در کل این آخر هفته بسیار قوی بوده‌اند. با توجه به وضعیتی که در ابتدای این گرندپری رخ داده است از نتیجه راضیم اما با داشتن پول پوزیشن بسیار خوشحال‌تر می‌بودم.

10 دیدگاه

 1. McLaren F1

  17

  13

  باریکلا مکس
  با ماشین ردبول داره مرسدس اذیت میکنه اگه خودشم مرسدس داشت خیلی اوضاع جالبتر میشد

 2. Amir MH

  14

  7

  به امید رده اول در مسابقه امروز برای تیم و راننده محبوبم مرسدس و همیلتون و مهمتر از همه یه مسابقه جذاب برای همه طرفدارای تیم ها

 3. arash

  15

  3

  این اخرین مسابقه نیم فصل اول هست مرسدس نیم فصل دوم یک اپدیتی بزنه که قهرمان شدن تیمی جزء مرسدس تو خوابمون دنبال کنیم تازه اون پول پوزیشن مکس عالی بود و نباید غافل شد این یک تیم تاپ هست که هم راننده پیشرفت میکنه و هم تیم داره پیشرفت میکنه نه مثل فراری ماشین و تیم پسرفت میکنن
  البته تبریک به هواداری مکس و البته ردبول
  فقط یک سوال این ردبول داره چیکار میکنه هر مسابقه ورزشی باشه اسم ردبول هست توی موتور جی پی و فرمول یک و و و وو یعنی چی گندشو در اوردن همه جا ردبول چقدر اینا تبلیغات میکنن فکر کنن سر تا سر دنیا یک اسم هست اونم ردبوله کم مونده اسمشون رو توی خوده پیست هم ثبت کنن

 4. E46-M3

  14

  22

  این حرفها از کسی که قهرمانیها و بردهاشو به توانایی خودش ربط میده و قدرت ماشینو زیاد دخیل نمیدونه بعیده

 5. Amir5

  6

  3

  الان مرسدس ها میگن بریم حال بقیه رو بگیریم و در نیم فصل دوم مرسدس چنان میرکه ندیدیم وفراری و ردبول هم عقب‌می افتن به شدت مرسدس ها دیوونه‌ هستن پس اگر مرسدس با اختلاف رفت مکث مقصره?

 6. MERC

  13

  4

  الان وقتشه لوییز خودی نشون بده, تا الان رقیب نداشت بخاطر برتری ماشین مرسدس
  ولی الان که رقیب پیدا کرده, توقعات ازش خیلی بالا هستش (حداقل توقع من ازش بالاس)
  امسال و سال دیگه باید بهتر از همیشه رانندگی کنه, نه فقط امتیاز برای قهرمانی فصل جمع کنه, ما قهرمانی هر گرندپری رو میخوایم
  مکس داره با ماشین سوم گرید پل میگیره
  لوییز نباید با این ماشین جلو کسی کم بیاره

  • yas

   9

   2

   اتفاقا من فکر میکنم این کاشین مرسدس توانایی‌های لوییس رو کمتر کرده. چون بیشترین (نه همه) اتکا رانندگان مرسدس به ماشینه. لوییس مک لارن رو با لوییس مرسدس مقایسه کنید. اونجا با یه ماشین خوب بهترین عملکردشو نشون میداد ولی اینجا با یه ماشین برتر….
   ماشین مرسدس باعث افت لوییس شده. شک نکنید

 7. بهزاد زمانی

  0

  2

  جناب ابراهیمی نمیخوام آدم خرده گیری محسوب بشم اما قربان, تمارین جمع مکسر تمرین هست و خوشبختانه یا متاسفانه ما به زبان عربی نمینویسیم که از جمع مکسر که مخصوص زبان عربی است استفاده کنیم پارسی را پاس بداریم

  • امیر ابراهیمی

   2

   0

   با سلام
   کلمه تمرین خودش عربی هست و اشکالی نداره که جمع مکسر بسته بشه. تمارین هم کلمه‌ی بیگانه‌ای نیس و به صورت کلمه دخیل استفاده میشه. اگه قرار به پاس داشتن فارسیه باید عرض کنم که حدود ۵۰۰ کلمه‌ی فرانسوی در زبان فارسی هست که ما روزانه از اونها استفاده میکنیم. پس آیا باید از کلماتی مثل: تلویزیون، تلفن، آباژور، کودتا و … استفاده نکنیم چون فرانسوی هستند؟