Register

20 − هفده =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران – پیرلی لاستیک های انتخابی راننده ها برای گرندپری مجارستان را اعلام کرد.

در ۲۰۱۶، هر راننده در هر گرندپری ۱۳ ست لاستیک برای هوای خشک دریافت می کند. و پیرلی دو ست را برای مسابقه( فقط آن هایی که بیشتر استفاده می شوند) و یک مجموعه نرم ترین لاستیک برای استفاده در Q3 را انتخاب می کند.

راننده ها برای انتخاب بقیه لاستیک ها آزاد هستند.

لاستیک های انتخابی برای مجارستان به شرح زیر است:

لاستیک های انتخابی برای گرندپری مجارستان

لاستیک های انتخابی برای گرندپری مجارستان

4 دیدگاه

 1. سلمان

  0

  0

  دوتا سوال داشتم
  1- اگه فرض کنیم در روز مسابقه باران شدید ببارد، با توجه به اینکه لاستیک های دور آبی در لیست وجود ندارد تکلیف چی میشه ؟؟؟
  2- با اینکه این همه لاستیک به راننده ها میدن و با توجه به اینکه شاهد بیشتر از دو پیت استاپ در یک مسابقه نیستیم، پس چرا در مواردی شاهد هستیم که راننده ها از لاستیک هایی که در روز تعیین خط استفاده کردند در مسابقه استفاده می کنند ؟؟؟ ( مثلا در همین مسابقه قبلی به همیلتون در تمرین بود یا تعیین خط یادم نیست ولی گفتن از لاستیک هات مراقبت کن که اینها لاستیک های مسابقت هستند!)

  • سامان پورصفر

   0

   0

   با سلام

   1- در هر مسابقه چهار دست لاستیک اینترمدیت و سه دست لاستیک وت در اختیار تیم ها هست
   2- طبق قانون کسانی که به Q3 ورود پیدا می کنند مسابقه رو باید با لاستیکی شروع کنند که باهاش بهترین زمان رو در Q2 به ثبت رسوندند.

 2. سجاد

  0

  0

  بله کاملا درسته یعنی علاوه بر این لاستیک ها سه دست wetو چهار دست intermediateهم میگیرن که لزومی نداره اونهارو هم بگن چون تو همه مسابقات مشترکه.10 راننده که به Q3راه پیدا میکنند باید با لاستیک Q2شروع کنن پس همیشه در شرایط عادی شاهد لاستیکای استفاده شده برای 10 راننده برتر هستیم مگه اینکه بارون بیاد.حالا سوالات زیادی مطرح میشه
  1- تیم ها لاستیک هایی که براشون میمونه رو از قبل چیکار میکنن؟آیا میتونن از اونها تو مسابقات بعد استفاده کنند یا فقط از لاستیکای که پیرلی تو همون گرندپری میده حق استفاده دارند؟
  2- طبق قانون امسال اونطور که من فهمیدم پیرلی در کل سه ست لاستیک در سه نوع مختلف میده.پس هر سه نوع رو پیرلی انتخاب میکنه که یه نوعش حتما نرم ترین هستش و لاستیکای Q3رو هم میگیره بعد از تعیین خط؟درسته؟در حقیقت راننده ها نمیتونن نوع لاستیک رو انتخاب کنن فقط تو اون سه نوع میتونن تعداد مختلفی بردارن؟درسته؟
  3- تیم ها لاستیک انتخاب میکنن در حین مسابقه و پیت استاپ یا راننده ها؟من فکر میکنم راننده ها هم دخالت دارن که با کدوم بهتر مسابقه میتونن بدن.

  • -

   0

   0

   با سلام

   1- معمولا لاستیک نویی براشون باقی نمی مونه و اگر بمونه تحویل پیرلی باید داده بشه
   2- حق انتخاب تیم ها برای راننده 10 ست هست
   3- استراتژیت های تیم