فرمول یک ایران – مدیر تیم فرمول یک آلفارومئو، فردریک واسر امیدوار است که بروزرسانی های جدید آلفارومئو قابلیت رقابت با مک لارن را به آنها بدهد.

فردریک واسر بعد از عملکرد خوب آلفارومئو در گرندپری اتریش گفته است که:

من فکر می کنم که ما در طی دو سه مسابقه اخیر، عملکرد خوب و رو به جلویی را داشتیم، نیاز داریم که به سرعت بیشتری دست یابیم تا بتوانیم با مکلارنی ها رقابت کنیم. این هدف بعدی ماست.

اگر شما به مسابقات اخیر نگاه کنید متوجه می شوید که آنها جلوتر از ما هستند ولی ما بروزرسانی هایی را داریم که امیدواریم مفید واقع شوند و به ما قدرت و سرعت بیشتری را دهند. ما بروزرسانی هایی را برای سیلورستون، آلمان و مجارستان داریم ولی باید واقع بین باشیم که دیگران نیز بروزرسانی هایی را میاورند و قدرتمند ظاهر می شوند.

فردریک واسر – اسپانیا 2019

او همچنین در مورد عملکرد آنتونیو جیوویناتزی و کسب امتیاز توسط او بیان کرد:

آنتونیو فعلا در حال کسب امتیاز برای تیم می باشد و این برای ما خوب است. او به این موفقیت نیاز داشت در واقع او در چند مسابقه اخیر و در مرحله تعیین خط بسیار قوی بود و در حد کیمی ظاهر شد. اما در مسابقه او شرایط سخت تری را متحمل شد ولی اینکه توانست بالاخره به موفقیت کسب امتیاز برسد واقعا امری مهم بود.

حداقل او دیگر با این سوال خبرنگاران مواجه نخواهد شد که کی قرار است اولین امتیاز خود را بدست آورد، خودرو سرعت کافی داشت و او عملکرد قدرتمندی را نیز از خود نشان داد و موفق به کسب امتیاز شد. این قدم مهمی در این فصل برایش بود.

16 دیدگاه

 1. Ferrari7

  16

  2

  دلم واقعا برای کیمی تنگ شده خیلی سخت قهرمان مورد علاقت تو یک تیم متوسط فقط برای کسب امتیاز مبارزه کنه
  البته شاید خودش از رانندگی و مسابقه دادن بدور از جنجالهای مختلف لذت ببره که البته همین رو هم گفته بود
  موفق وسلامت باشی کیمی

 2. ....kh:n....

  2

  11

  کیمی همون راننده ایه که مونزا ۲۰۱۸ بالاستیک نو نتونست از ولتری رد بشه ومسابقه را به همیلتون باخت.
  اگر وتل لیدر اون مسابقه بود صددرصد برد مال فراری بود کیمی هیچوقت اندازه سب سریع نبود.

  • Mekaeel

   12

   2

   انگیزه ای که سب برای رقابت در ۲۰۱۸ داشت خیلی زیاد بود من خودم طرفدار سبم ولی به نظرم کیمی چیزی از سب و همیلتون کم نداره

  • saeidkimi7

   7

   10

   فتل هم همون راننده ایه که با دستور تیمی که به کیمی دادن رفت اول شد به خاطر یذره بارون اسپین شد در هوکنهایم رینگ لطفا حرف الکی نگین اقای ***** فن متعب

   • Seb the great

    6

    0

    البته من میگم دستور تیمی تو هوکنهایم درست بود چون فتل با التراسافت نو داشت جلو کیمی با سافت کهنه تایم از دست میداد

   • H.farahani

    4

    1

    Saeidkimi7
    تقریبا همه طرفداران فرمول یک کیمی رو دوست دارن و این یه استثناست.ممکنه مثل شما انتخاب اول بنده نباشه ولی بهش علاقه داریم.ولی این باعث نمیشه حقایق رو نادیده بگیریم.دوست گرامی دستور تیمی وقتی معنا داره که کیمی تو تایم گیری جلوتر باشه و یا سبقتی گرفته باشه و با دستور فدا بشه.کدوم یک از شرایط وجود داشت.مگه غیر از اینه که تو استینت اول کیمی به اندازه بوتاس و سب سریع نبود و فاصله لوییز با اون داشت زیر یه پیت میشد(برای همین اوردنش به پیت تا جلوی لوییز باشه.تنها کار درستی که فراری اون روز انجام داد.وقتی از پیت بیرون اومد یه ثانیه با لوییز فاصله داشت و یه دور دیرتر
    پیت میرفت پشت لوییز می افتاد و زمان از دست میداد.همون موقع هم اقای گزارشگر فریاد فدا شدن کیمی سر داد و گفت برای کند کردن لوییز اوردنش پیت!!!پس چرا کیمی پشت هم سریعترین تایم رو میزد و فاصله یه ثانیه ای رو کرد حدود هشت ثانیه.اگه قرار به کند کردن بود فاصله باز نمیکرد).
    وقتی دو هم تیمی که استراتژی متفاوت دارن و راننده جلویی بخاطر استراتژی تیم توسط هم تیمیش اندرکات میشه و دوازده دور طول میکشه تا کیمی به فتل راه بده(مقایسه کنید با امریکا و برزیل که فتل تو اولین تماس رادیویی راه میده.نه حرف اضافه ای و نه غر زدنی) اونی که ضرر کرد فتل بود.
    نمیخوام اسپین شدن فتل رو به چیزای عجیب مثل روغن ماشین سروتکین ربط بدم ولی بهتره بدونید که فتل به خاطر شرایط پیست وتایراش مجبور بود توی اون پیچ یه دنده بیشتر کم کنه تا بتونه حداکثر استفاده از ترمز موتوری رو داشته باشه و این مستلزم تغییراتی روی ماشین از روی فرمون بود که قبل از ترمز گیری انجام میداد.تو صحنه فراموش میکنه و اون معکوس برعکس کار میکنه.البته قبول دارم که کوچکی و بزرگی اشتباه مهم نیست .مهم تأثیر اونه.

  • H.farahani

   9

   1

   Kh.n
   مونزا 2018 از اون ریس هایی هست که کلی حرف نگفته داره.کاش ویدئوهای تحلیلی اون موقع هم بود تا خیلی چیزها مشخص بشه.از تلاش همه جانبه تیم برای اینکه کیمی پول رو بگیره و برنده بشه.(تیم از قبل میدونست که اخرین سال کیمی تو فراریه و میخواستن اون حداقل تایم یک باشه)مسئله دیگه اینکه تیم از کیمی میخواد که فشار زیاد به تایرها نیاره و اونا رو حفظ کنه چون به محض پیت همیلتون دیدن که اون چقدر سریعه و فاصله رو جبران میکنه و با توجه به قدرت فراری تنها عامل ضعف فراری تایر بود.ریس مونزا اولین تأثیرات اپدیت رو به عقب رو شاهد بودیم.یکی از دلایلی که اون
   رینگ های مرسدس اینقدر به چشم اومد عقبگرد فراری بود.
   اما یه نکته مهم رفتار متفاوت رسانه ها تو اون گرندپری بود.دفاعی که کیمی از سب کرد تو دور اول قانونی و حق اون بود ولی توجه دوستان رو به هجمه‌هایی که رسانه ها به فتل داشتن بخاطر دفاعی که نسبت به کیمی تو مسابقه چین داشت.این رفتار دوگانه امسال هم دیده میشه.
   البته عجول بودن فتل تو اون صحنه بازم به ضررش شد و اگه فتل میخواد دوباره قهرمان بشه باید رو این موضوع کار کنه.

  • Seb the great

   5

   1

   اولین چیز اینه که درسته کیمی حداقل تو فراری به پای سب نرسید ولی یه بار به کارنامه کیمی رایکونن نگاه کنید فوقالعاده هست عالیه هم از لحاظ شخصیتی هم رانندگی
   ضمنا تو امریکا جبران کرد
   و اگه با خاطر داشته باشید نو 2018 هر وقت کیمی مسابقه داد رو سکو بود در حالی که سب نتونست این کار رو کنه

   • Seb the great

    4

    0

    کیمی سوار یه گاریه که از یه گاری دیگه تبعیت می‌کنه

  • mohammad

   6

   2

   کیمی همونه که تو مونزا همیلتون سبقت گرفت
   همونه که تو استین 11 دور همیلتونرو در حالی که لاستیک نو تر داشت پشت خودش نگه داشته بود

  • Hassan Mohebbi

   5

   0

   دوست عزیز Kh.n آخه این چه حرفیه که میزنی؟ مگه گاراژ فراری رو داری نمیبینی؟ مونزای پارسال کیمی زود اومد پیت نسبت به رقبا بعد هم بادیگارد بوتاس مامور کند کردن کیمی بود بعدشم اصلا کیمی همین که دوم شد و به خط پایان رسید خودش کار بزرگی بود (میتونی عکس لاستیک ماشینش رو ببینی).
   در کل کیمی جزء نوابغ فرمول یکه و این حرف شما نمیتونه از خودت باشه و شرایط مسابقات امسال و اتفاقات سال قبل باعث شده شما این حرف رو بزنید.
   تا فراری تکونی به خود نده انتظار برد و قهرمانی از راننده‌هاش در کمال بی انصافیه.

 3. Ferrari7

  4

  0

  کیمی جزو نوابغ f1 هستش
  جناب فراهانی حرفهای جالبی زدن با بعضی هاش موافقم ولی با بعضی‌هاش نه
  ولی داستان مونزا کمی پیچیده است صحبت جایگزینی لکلرک پیش از اون مسابقه شروع شد و اینکه کیمی به اندازه کافی سریع نیست و همه اینها باعث شده بود که کیمی جواب این صحبت‌ها رو بخواهد با پیروزی تو این مسابقه بدهد و توانایی هاشو به منتقدانش تو تیم فرراری نشان بدهد که این کار رو هم کرد و رانندگی فوقالعاده ای داشت بعد از مدتها بی انگیزگی، تو اون مسابقه انگار کیمی دوباره برای قهرمان می‌جنگید ولی در واقع برای اعاده حیثیت می‌جنگید، که از نظر من موفق هم شد ولی این مبارزه منجر به پیروزی نشد که دلایل زیادی باعث شد که اون پیروزی بدست نیاد از فلت اسپات در استارت مسابقه تا از بین رفتن لاستیک‌ها پشت بوتاس، فرراری موتور به ظاهر قدرتمند امسال رو نداشت و از لحظ آیرودینامک مطمئنا از امسال خیلی بهتر بودن ولی در کل اتومبیل داشت پس رفت میکرد پکیج کلی اتومبیل برتری خاصی نسبت به مرسدس نداشت و بوتاس تو اون چند دور برای دفاع از کیمی از مود بالاتر موتور استفاده میکرد وسبقت تو اون شرایط واقعا غیر ممکن شده بود،ولی کیمی با اون رانندگی ثابت کرد که اگه انگیزه کافی بهش داده میشد و اعتماد کافی بهش میشد میتونست خیلی چیزها رو به خیلی کسا ثابت کنه، اون توقع داشت بعد از رفتن آلونسو اون به عنوان راننده شماره یک تیم تلقی بشه که اینطور نشد و این نقش مهمی در بی انگیزگی کیمی بازی کرد.انگیزه انگیزه انگیزه عامل بسیار مهمی در کسب موفقیت بشمار میره . بگذریم، کیمی دوست داشت بازم با فرراری باشه اریوابنه هم کاملآ ازش حمایت می‌کرد ولی نه اون پیروزی بدست اومد ونه حمایت اریوابنه کافی بود مدیران بالا دستی تصمیم خودشونو گرفته بودن
  ولی همه اینها باعث نمیشه افسانه کیمی فراموش بشه
  راجع به کیمی میشه تا صبح صحبت کرد
  ببخشید که طولانی شد

دیدگاه خود را بیان کنید