موتوجی پی ایرانماوریک وینالس می گوید که پس از کسب اولین پیروزی فصل یاماها در موتوجی پی هلند، بسیاری از فشارها از روی او برداشته شده است.

موتورسوار اسپانیایی، شروع سختی را در ابتدای فصل 2019 داشته است که به آخرین مورد آن می توان به مسابقه بارسلونا اشاره کرد که با شاهکار خورخه لورنزو، از مسابقه کنار رفت. انتقادهای زیادی از وینالس به خاطر عملکرد ضعیفش شنیده می شد تا اینکه او در آسن توانست طلسم یاماها را شکسته و با اشک های بعد از مسابقه اش، به بسیاری از فشارها پایان دهد:

فوق العاده بود، بخاطر اینکه لحظات سختی را پشت سر گذاشتم.

از دو مسابقه کنار رفتم و در آستین آمریکا نیز به دلیل جامپ استارت پنالتی گرفتم، درست در مسابقه ای که فکر می کردم بسیار آماده ام. زمانی که از خط پایان گذشتم، بسیار خوشحال بودم زیرا فشار زیادی از بین رفت.

قرار دادن یاماها در رده نخست توسط من، باور نکردنی است و باید به تیم تبریک بگویم.

ماوریک وینالس، مارک مارکز و فابیو کوارتارارو - هلند 2019

ماوریک وینالس، مارک مارکز و فابیو کوارتارارو – هلند 2019

وینالس در ادامه افزود که انتظار چنین سرعتی را در مسابقه نداشت:

باور کردنش سخت است زیرا فکر نمی کردم چنین سرعتی داشته باشم. در دور گرم کردن (قبل از مسابقه) سرعتم با لاستیک های استفاده شده بد نبود اما همه ی ما می دانیم که از دور گرم کردن تا مسابقه، ما چند دهم ثانیه ای سرعتمان را از دست می دهیم. اما بالاخره به هدفمان رسیدیم و من بسیار خوشحالم.

من انتظار بیشتری از گروه های پیشتاز مسابقه داشتم اما در نهایت مشخص شد که فقط سه موتورسوار هستیم و از فرصت هایم به بهترین روش ممکن استفاده کردم.

2 دیدگاه

 1. ....kh:n....

  16

  16

  این پیست بیشتر مناسب یاماها بود بخاطر نداشتن مستقیمی زیاد وداشتن پیچهای سرعت بالا.
  تمام موتورای یاماها خوب بودن.توآسن
  ولی خدایی نگاه کنید ببینید بقیه موتورای هوندا کجا ماندن مارکز چکار کرد.خدایی دمش گرم نابغس.این دومی برای مارکز از بردن باارزش تر بود.

دیدگاه خود را بیان کنید