موتو جی پی ایران ماوریک وینالس موتورسوار تیم یاماها بعد از گرندپری کاتالونیا 2019 به انتقاد شدید از خورخه لورنزو هم وطن خود پرداخت. او بیان کرد که نیاز نبود چنین تهاجمی در آن پیچ عمل کند و حرکت خورخه مانند سال اولی ها بوده است.

لورنزو می خواست بهترین نتیجه خود با تیم هوندا را کسب کند و در کمتر از ۲ دور به رده چهارم رسید‌ اما این رویای او در پیچ ۱۰ به اتمام رسید و همراه خود ولنتینو روسی، آندره دویزیوسو و ماوریک وینالس را غرق کرد.  ماوریک که برخورد شدیدتری هم داشت سالم از مهلکه خارج شد، اعتقاد دارد که خورخه لورنزو حماقت کرده و اگر صبر می کرد می توانست در مستقیمی با موتور بهتر خود اقدام به سبقت کند. ماوریک گفت :

متوجه به داخل آمدن خورخه شدم و سعی کردم از تصادف دوری کنم که فکر می کنم به لاستیک عقبم خورد و نقش بر زمین شدم. تلاش زیادی کردم نیفتم اما نشد.

این پیچ سختی است. این چه وقت سبقت گرفتن بود آقای لوزنزو؟ اگر صبر می کرد در مستقیمی می توانست. هنوز دور دوم بود و رتبه او چهارمی. ۴ پیچ صبر کن! بعدش سبقت می گرفتی چون سریع تر بودی.

در دور گرم کردن هم از داخل از من سبقت گرفت. نفهمیدم چرا! در موجلو هم در دور گرم کردن با جک میلر مشکل داشت.

اشتباه او مبتدیانه بود درحالیکه ۵ بار قهرمان جهان شده است. بعضی اوقات وقتی روی موتور هستیم از اون سلول خاکستری ها هم استفاده کنیم ثواب دارد.

حتی اگر یک موتورسوار خیلی حرفه ای و استعداد هم بود بازم در دو دور نمی تواند قهرمان شود!

وینالس ابراز امیدواری کرد بخاطر جریمه این برخورد در گرندپری اسن لورنزو به آخر فرستاده شود. او همچنین عنوان کرد این کار امیدهای قهرمانی دویزیوسو را نیز بر باد داده. وی گفت:

اگر مثلا من یا ولنتینو به زمین می خوردیم و در رقابت نبودیم باز میشد آنرا اتفاق مسابقه ای تلقی کرد. این تصادف مسابقه منو ولنتینو و شانس قهرمانی دویزیوسو را نابود کرد چون بحث ۲۵ امتیاز است. امیدوارم آنطور که به من سخت گیری شد با بقیه نیز چنین رفتار شود.

برخورد خورخه لورنزو، ماوریک وینالس، آندره دویزیوسو و ولنتینو روسی - کاتالونیا 2019

برخورد خورخه لورنزو، ماوریک وینالس، آندره دویزیوسو و ولنتینو روسی – کاتالونیا 2019

روسی درخواست جریمه نداشت اما این اتفاق را شرم و ناراحتی بزرگی تلقی کرد چون وی را از سکو دور کرده است. او گفت:

برخورد را دیدم اما متاسفانه نتوانستم از آن دوری کنم. تلاش کردم اما موتور من گیر کرده بود و حتی در مچ خود احساس درد دارم چون بین دو موتور گیر افتاده بود. داوران تصمیم خواهند گرفت، من صحبتی ندارم.

4 دیدگاه

 1. mehdi vettel

  25

  13

  الان مثل اینکه قراره لورنزو جریمه نشه

  مگه میشه یکی با اشتباهش سه نفر از شانس های برد رو از مسابقه خارج کنه و جریمه نشه

  اونوقت که میگیم پنالتی سب مسخره بود یه عده ناراحت میشن

  کاشکی این استوارت های موتوجی پی رو بیارن برا فرمول یک

 2. ....kh:n....

  14

  4

  اتفاقا استواردهای موتوجی پی سختگیر تر از فرمول یکند.اتفاق سال۲۰۱۵ بین مارکز وروسی با اینکه مارکز مقصر واقعی بود(بگم من خودم طرفدار سرسخت مارکزم)ولی روسی بخاطر لگد زدن وانداختن مارکز مسابقه بعدی را بدلیل دریافت پنالتی از آخر استارت زدوقهرمانی اونسال عملا از دستش رفت.
  ولی این اتفاق میتونه حادثه مسابقه ای قلمداد بشه البته عصبانیت وینیالس قابل درکه‌.

  • حسام

   4

   1

   چجوری مارکز مقصر اصلی بود،،لابد طبق گزارش صباغ و حرفایی که میزنه مارکز داره با روسی موش و گربه بازی درمیاره،،،مرد حسابی طرف با لگد مارک رو از موتورش انداخته،،الان ربطش به فتل بیچاره که تو چمن رفته چیه

دیدگاه خود را بیان کنید