فرمول یک ایرانمکس ورشتپن معتقد است که به خاطر سیاست ها، منافع و علایق فردی، فرمول یک در یک بلاتکلیفی گیر کرده است و این ورزش نیاز به یک دیکتاتور دارد.

هنوز عوامل و مدیران این ورزش به توافق نهایی برای تغییرات قوانین فصل 2021 نرسیده اند و راننده تیم ردبول می گوید که در اینگونه مذاکرات، هر تیمی به نفع خودش عمل می کند و به همین دلیل این ورزش به یک فرد با قدرت کامل نیاز دارد:

می دانید که چگونه است، همه به نفع خودشان صحبت می کنند. مرسدس باید هم با این قوانین بسیار خوشحال باشد و از نظر آنها نیاز زیادی به تغییرات نیست.

تیم هایی که در این لحظه وضعیت خوبی ندارند نیز خواهان تغییر در قوانین هستند اما شاید بعدش کمترین فرصت برای سخن گفتن به آنها داده شود زیرا اگر شما موتور فراری را در اختیار دارید یعنی با فراری هستید و اگر مشتری مرسدس هستید، با آن ها خواهید بود.

سیاست های زیادی پشت اینهاست و باید فقط یک شخص در گروه مدیریت فرمول یک یا فدراسیون جهانی اتومبیلرانی باشد و بگوید”خب بچه ها، این قوانین و همینه که هست”.

لوئیس همیلتون و مکس ورشتپن - موناکو 2019

لوئیس همیلتون و مکس ورشتپن – موناکو 2019

ورشتپن همچنین درباره موافقت خود با توتو ولف، مدیر مرسدس و ادعای او درباره عدم تغییر قوانین برای یک مدت طولانی گفت:

یک تیم همیشه با قوانین جدید نسبت به دیگر تیم ها عملکرد بهتری خواهد داشت.

در پایان به نظر من بهتر است که شما برای مدت طولانی قوانین را ثابت نگه دارید زیرا بعد از آن همگی نزدیک خواهند شد.

5 دیدگاه

 1. میثم

  37

  8

  از سال 2014 قوانین به سود یه تیمه که همه میدونیم کدومه.حرفه درستی زده.اگه اینطور بشه عالیه.الان به انتخاب تیماست.هر کی منافع خودشو میگه و هر کی پول و برش بیشتری داره پیروزه.

 2. Amin

  10

  23

  درست میگه مکس
  برا اثباتش میتونیم موتور هایبرید فراری و مرسدس و پیشرفتش رو از ۲۰۱۴ تا امروز مقایسه کنیم و ببینیم که فراری چقدر خوب جلو اومده
  الان اما مشکلش شاسیه که اونم ب نظرم تا ۲۰۲۱ میتونه درستش کنه یا حتی ردبول ک داره از موتور هوندا استفاده میکنه قبلا اختلاف موتور هوندا یا رنو با موتور های برتر بیشتر بود اما الان کمتر شده و حتی شاسی ها هم پیشرفت کردن مثل شاسی مزخرف مکلارن تو سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸

 3. INDECENT

  5

  5

  دقیقا , برنده اونیه که خودشو بهتر با قوانین مچ کنه .
  یادمه وقتی تو کشتی هم قانون این شد پای حریف از تشک خارج شه 1 امتیاز میگیری , خیلی کشتی گیرا سریع خودشونو با این قانون مچ کردنو حریفو به بیرون از تشک هدایت میکردنو امتیاز میگرفتن .

دیدگاه خود را بیان کنید