فرمول یک ایران – گانتر اشتاینر، مدیر هاس معتقد است که تیمش به همراه رنو هنوز هم پیشتازان میانه جدول رده بندی فرمول یک هستند.

هاس طوری عمل کرده که همیشه تعیین خط های خوب ولی کمبود سرعت در روز مسابقه را تجربه کرده است. تیم آمریکایی در این فصل با لاستک های جدید پیرلی به مشکل برخورده و آن ها انتظار یک مسابقه سخت را در گرندپری آذربایجان داشتند. پیش بینی آن ها درست بود و هر دو راننده این تیم برای نخستین بار به مرحله سوم تعیین خط (Q3) نرسیدند با این تفاوت که گروژان در مرحله اول حذف شد. مگنوسن سیزدهم شروع و همانجا تمام کرد اما گروژان از مسابقه خارج و روز ناامید کننده دیگری را رقم زد.

گانتر اشتاینر و سیریل ابیتبول

سیریل ابیتبول و گانتر اشتاینر

تیم رنو نیز وضعیتی مشابه هاس داشته و اشتاینر گفت که هر دو تیم الان باید برخی مشکلات را برای مسابقه اسپانیا حل کنند:

در این لحظه رقابت در میانه جدول بسیار نزدیک است زیرا همه با مشکل مشابه ای روبرو هستند.

به هر مسابقه ای که می رویم با خود می گوییم”اوه فقط کمی امتیاز کسب کنیم” اما این مقدار کم در طولانی مدت زیاد می شود، بنابراین شما باید مراقب باشید.

همه چیز مثبت پیش نمی رود اما رنو نیز مانند ما مشکل دارد. ما سریع ترین خودروها را در اختیار داریم اما باز هم در عقب هستیم.

3 دیدگاه

 1. REZA.M

  23

  10

  مشکل هاس دقیقا همون مشکل فراریه.لاستیک های نازک شده.البته تمام تیم ها با این لاستیکا مشکل دارن و به فیا و پیرلی هم اعتراض کردن جز مرسدس که با مافیا و پیرلی دستش تو یه کاسه است.سال قبل رینگ های غیر قانونی و الان هم لاستیک های نازک شده.

  • Saeed

   14

   5

   نمیدونم چرا فراری و ردبول با لابی قوی ک دارن ی برند دیگ رو اضافه نمیکنن

   مثلا هانکوک یا بریجستون

   شاید اگ فراری لاستیک مناسب ستاپش داشته باشه ی ثانیه یا بیشتر سریعتر بشه

   • H.farahani

    14

    1

    بخاطر اینکه دست اونا نیست.بعدش مسئولین فرمول یک صحبت از کاهش هزینه میکنن.اگر دو شرکت تایر سازی تو رقابت باشن اون وقت کلی هزینه میکنن برای رقابت.مثلا اگه میشلن بیاد و با فراری باشه.تایر طراحی میکنه مخصوص ماشین فراری(در چارچوب قوانین)و پیرلی با مرسدس همینطور.برای همین هزینه ها بالا میره و احتمال شکست هم وجود داره پس شرکتی حاضر نیست
    با شرکت دیگه ای رقابت کنه.حاضرن بیان ولی میگن فقط یه شرکت باشه نه دوتا یه بیشتر.پس مناقصه میذارن و تو این اخری بین پیرلی و هانکوک برنده پیرلی بود.
    یه نکته دیگه اینکه اگه برند دیگه ای هم جایگزین پیرلی بشه تفاوت زیادی ایجاد نمیشه.چون مرسدسِ که سالی چند میلیون حلقه تایر میخواد نه ردبول یا فراری.پس تمایل تایرساز به سمت مرسدس خواهد بود قطعا.

دیدگاه خود را بیان کنید