فرمول یک ایرانکیمی رایکونن راننده تیم آلفا رومئو بعد از مسابقه بیان کرد که ماشین وی بسیار بد عمل کرده، هرچند شاید مشکل از ماشین نبوده و شرایط پیست و مسابقه باعث آن شده است.

کیمی در تعیین خط دومین گرندپری خود با تیم جدیدش توانست رتبه هشتم را کسب کند. مانند مسابقه اول در این گرندپری هم رایکونن موفق به کسب امتیاز شد که این امر نشان داد عملکرد خوب پیش فصل آنها اتفاقی نبوده است. هرچند او روز آسانی را طی نکرده و از باد و لاستیک های پیرلی شکایت دارد. مرد یخی در پاسخ به خبرنگاری که درباره جذاب بودن مسابقه از وی سوال کرده بود، گفت :

بله بیشتر مسابقه این چنین بود. اما در میانه های مسابقه ماشین عملکرد خیلی بدی داشت، نمی دانم شاید بخاطر باد و لاستیک های پیرلی بود.

در میانه دور تا آخر آن شرایط خوب بود اما در نیمه ابتدایی دور و در پیچ های ۶،۷،۸و۱۰ رانندگی کار سختی بود. به همین خاطر مسابقه کمی سخت بود اما بعد از تعویض لاستیک ها ماشین احساس خیلی خوبی داشت.

کیمی رایکونن - بحرین 2019

کیمی رایکونن – بحرین 2019

رایکونن ادامه داد:

در ابتدای مسابقه سوخت ذخیره می کردم به همین خاطر توسط بقیه تحت فشار بودم و از من سبقت می گرفتند.

باید از مکلارن سبقت می گرفتیم که نشد و این مایه شرمساری است. می توانستم عبور کنم اما هر بار که نزدیک می شدم ماشین چسبندگی خود را از دست می داد.

5 دیدگاه

 1. شاهین

  22

  2

  مثلا کاری میخواستن بکنن که سبقت گیری آسون بشه ولی میبینیم که همه از عدم چسبندگی ماشین موقع سبقت و گرمای بیش از حد لاستیک گله میکنن.

 2. نیما

  11

  1

  10 امتیاز از دو مسابقه اول نتیجه واسه ماشینی که سرعت تعیین خطش در حد هاس و مکلارن نیست و حتی در مسابقه هم رنو ازش جلوتره نتیجه عالی محسوب میشه
  تیم آلفا رموئو اگه مثل سال قبل بتونه در طول فصل پیشرفت کنه کیمی شانس بالایی واسه بست آف رست داره

   • نیما

    2

    0

    کیمی هنورم راننده سریعی هست و امیدوارم تا مدت ها تو فرمول یک بمونه هم شخصیت عالی داره هم سطح رانندگی خوبی
    اریکسون سال قبل چند تا نتیجه خوب گرفت و شاید باید باهاش یک ساله تمدید می شد. این پسر ایتالیایی تو استرالیا که فقط دفاع کرد و قطار پشت سرخودش درست کرد تو بحرین هم که من چیز خاصی ازش ندیدم و به کویات هم ضربه ای زد. شاید چند تا مسابقه دیگه لازمه که رد بشه ببینیم چیکارست

دیدگاه خود را بیان کنید