موتوجی‌پی ایرانولنتینو روسی، موتورسوار ایتالیایی یاماها،تست رسمی موتوجی‌پی قطر 2019 را با نتیجه‌ی کلی پنجم به پایان رساند تا در مجموع تست خوبی را پشت سر گذاشته باشد.

بعد از عملکردی نه چندان خوب در روز دوم تست، روسی موفق شد تا در روز پایانی با زمان 1:54.651 در مکان چهارم قرار بگیرد و در مجموع سه روز جایگاه پنجم را به خود اختصاص دهد.

با 38 دوری که در روز پایانی دور پیست زد در مجموع به 136 دور در سه روز اکتفا کرد، تا هر دو موتورسوار یاماها را در بالای جدول ببینیم. اما آیا به نظر قهرمان 9 دوره‌ی جهان این سه روز راضی کننده بوده است؟

دکتر صحبت‌هایش را بدین شکل شروع کرد:

همیشه آنگونه که دوست دارید آماده نخواهید بود. امروز برای من روز خوبی بود، به خوبی کار کردیم، و تقریبا قوی بودم. به علاوه با تایرهای مسابقه هم عملکرد خوبی داشتم و سرعتم بسیار خوب است. در مورد سریع‌ترین دور زمانی هم آنچنان بد نیستم، جایگاه پنجم من در مجموع سه روز نتیجه‌ی خیلی بدی نیست.

برای من، سرعت مسابقه‌ای بسیار خوب است و همچنین به کمی سرعت بیشتر برای تلاش و رقابت نیاز داریم، اما فاصله را تا حد زیادی کم کرده‌ایم و این به خاطر این است که همه‌ی اطلاعات و تلاشمان را در کنار هم قرار دادیم. فکر می‌کنم برای این شب آماده‌ایم. بگذارید ببینیم برای دو هفته‌ی دیگر کافی است یا خیر.

ولنتینو روسی، تست قطر 2019

ولنتینو روسی، تست قطر 2019

در کمتر از دو هفته‌ی دیگر چراغ‌های پیست قطر برای اولین راند مبارزه‌ی موتورسواران روشن خواهد شد، اما آیا به نظر دکتر کدام یک از موتورسواران از بقیه سریع‌تر است؟

وی در جواب این سوال گفت:

به نظر من، ماوریک [وینالس] در وضعیتی عالی به سر می‌برد. بسیار خوب موتورسواری می‌کند و هم در مالزی و هم اینجا جزء سریع‌ترین‌ها بوده است. نام دیگری که می‌توانم بگویم الکس رینز است، او بسیار سریع بوده و به نظر می‌رسد که سوزوکی پیشرفت کرده است چون خوان میر نیز عملکرد خوبی داشته. دو موتورسوار دوکاتی، [آندره] دویزیوسو که همیشه قدرتمند ظاهر می‌شود و [دنیلو] پتروچی نیز عملکرد فوق‌العاده‌ای در تست‌ها داشته است. و مطمئنا مارک مارکز؛ این‌ها نفراتی هستند که به نظر من آن‌ها را در نفرات برتر خواهیم دید.

 

دیدگاه خود را بیان کنید