فرمول یک ایران – هوندا از مدیران فرمول یک خواسته که قوانینی که موارد مشکوکی دارند را تصحیح کند و قسمت های نامشخص را ابهام زدایی کند.

هوندا فصل گذشته وارد درگیری هایی پیرامون قوانین شد و در طرف مقابل خود مرسدس و فراری را می دید. این درگیری ها نتیجه ای در برنداشت و قوانین تغییر نکردند و حالا این موضوع دوباره مطرح شده است، آن هم در حالی که به نظر می رسد این شرکت ژاپنی احساس می کند که قوانین آن ها را از پیشروی بیشتر منع کرده است.

با توجه به اقدامات مرسدس و فراری پیرامون سوزاندن روغن و پیروی نکردن از قوانین، هوندا خواستار سفت و سخت شدن هر چه بیشتر قوانین شده است.

ردبول و هوندا

ردبول و هوندا

مدیر بخش موتوراسپرت هوندا، ماساشی یاماموتو در این باره توضیحاتی داده:

همه خواستار رفع ابهامات موجود از قوانین بودند، به خصوص فراری و مرسدس. ما آخرین تیمی بودیم که وارد داستان شدیم و به همین دلیل اطلاعات کمتری پیرامون موتور در اختیار داشتیم.

چیزی که هوندا روی آن تاکید دارد، از بین رفتن تمام ابهامات موجود در قوانین است. ما می خواهیم این موضوع به آخر خط برسد و هیچ مورد مشکوکی در قوانین دیده نشود.

همان گونه که از یک تیم ژاپنی انتظار می رود، مشخص بودن تمام قوانین و عملی کردن آن ها با بیشترین نظم ممکن دغدغه اصلیشان است اما آن ها این موضوع را می دانند که با وجود تکنولوژی بسیار پیشرفته این رقابت ها، وجود مواردی نامشخص غیر قابل پیشگیری است:

بخش های مشکوک و نامشخص همیشه وجود داردند. اما ما میدانیم که فیا افراد متخصص بسیاری را در اختیار دارد که می توانند قوانین بهتر و دقیق تری را وضع کنند و ابهامات زیادی را از بین ببرند.

آن ها می توانند عملکرد بهتری نسبت به الان داشته باشند.

2 دیدگاه

 1. Nico

  17

  2

  قوانین مبهمه
  از کج فهم قوانین استفاده کن
  کاری که مرسدس درباره رینگ کرد
  کاری که براون تو سال2009درباره دیفیوزر کرد
  بلدی بسم الله
  بلد نیستی هم صحبت نکن
  چون هر کاری بکنن آخرشم قانون داخلش نقض هست

دیدگاه خود را بیان کنید