موتوجی پی ایران – پائولو کیاباتی، مدیر ورزشی دوکاتی گفت که آن ها برای فصل 2020 موتوجی پی سه موتورسوار خوب برای هم تیمی شدن با آندره دویزیوسو در اختیار دارند.

دنیلو پتروچی برای 2019 از تیم پرامک به تیم اصلی دوکاتی آمد تا جایگزین خورخه لورنزو شود اما بر خلاف موتورسواران دیگر، او با قراردادی یک ساله به تیم ایتالیایی پیوسته است. پتروچی برای حفظ صندلی خود مجبور است که در فصل 2019 با جک میلر و فرانچسکو باگنایا که برای تیم پرامک دوکاتی موتورسواری خواهند کرد، رقابت کند. کیاباتی گفت:

با توجه به نتایج دنیلو، جک و فرانچسکو ما تصمیم خواهیم گرفت که کدام یک از این موتورسواران برای فصل 2020 در تیم اصلی باشند.

ما سه نامزد خوب در اختیار داریم که برای صندلی فصل 2020 تیم اصلی رقابت می کنند.

فرانچسکو فصل فوق العاده ای را در موتو2 داشته است. ما در ماه ژانویه با او قرارداد امضا کردیم و این یک قمار درباره ی آیندهمان بود و اکنون می دانیم این تصمیم درست بوده است. در سال آینده او با موتور 2018 دوکاتی رقابت خواهد کرد. شروع کار در موتوجی پی بسیار سخت است اما او با داشتن جک در کنار خود، می تواند بسیار سریع یاد بگیرد.

آندره دویزیوسو ، ماوریک وینالس و دنیلو پتروچی - موتوجی پی ایتالیا ۲۰۱۷

ماوریک وینالس، آندره دویزیوسو و دنیلو پتروچی

کیاباتی در پایان افزود با اینکه بهترین نتیجه پتروچی در موتوجی پی، دومی با پرامک است اما او باید خود را با پیروزی به دوکاتی ثابت کند:

دنیلو با فشار بیشتری رو به رو خواهد شد و هدف او باید پیروزی برای اولین بار باشد و همیشه برای پنج رده برتر رقابت کند.

هدف دنیلو شکست دادن دویزیوسو نیست، اگرچه او بتواند این کار را انجام دهد، عالی خواهد بود. او بیشتر به این نیاز دارد که اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد تا اینکه سعی کند دوی را شکست دهد.