فرمول یک ایران – مدیر سابق تیم فراری، استفانو دومنیکالی بازگشت فرناندو آلونسو به تیم ایتالیایی را در فصل 2020 فرمول یک رد نکرد.

آلونسو به عنوان یک راننده فرمول یک را ترک کرده اما می تواند در فصل 2019 فرمول یک به عنوان پشتیبان و توسعه دهنده ماشین در مک لارن حضور داشته باشد.

قهرمان در دوره فرمول یک در 2010 از رنو به فراری پیوست و در انتهای فصل 2014 فرمول یک، اسکودریا را به مقصد مک لارن ترک کرد. دومنیکالی که در حال حاضر مدیریت لامبورگینی را بر عهده دارد، پوشیدن دوباره ی لباس قرمزها  توسط راننده ی اسپانیایی را دور از انتظار نمی داند:

پیوستن آلونسو به فراری یک داستان فوق العاده است اما این چیزی نیست که به زور اتفاق بیافتد. اما اگر در آینده فرناندو چنین تصمیمی بگیرد چه دلیلی برای عدم استقبال از آن وجود دارد؟

اما این موضوع بستگی به کسانی دارد که با بازگشت فرناندو درگیر این مسئله می شوند و من تصمیم گیری را به آن ها واگذار می کنم.

استفانو دومنیکالی - مدیر سابق تیم فرمول یک فراری

استفانو دومنیکالی – مدیر سابق تیم فرمول یک فراری

آیا کار کردن با راننده هایی مثل آلونسو در تیم های پیشتاز سخت است؟ دومنیکالی پاسخ داد:

صادقانه بگویم، زمانی که شما با چنین شخصیت هایی کار می کنید که استعداد فوق العاده زیادی دارند، شما نمی توانید این موضوع را مطرح کنید که کار کردن با آن ها سخت است یا نیست.

تنها چیزی که می توانم بگویم این است؛ فرناندو بسیار قوی و با انگیزه است و می خواهد دستاورد فراوانی داشته باشد. این جمله که او بسیار مجادله گر و جنجال درست کردن بوده، نادرست است.

اگرچه فرناندو آلونسو در یکی از مصاحبه‌های خود، فرمول یک را یک نمایش ضعیف خواند اما احتمال بازگشت خودش به فرمول یک در سال 2020 و پس از یک سال وقفه را رد نکرده است.

23 دیدگاه

 1. Muhammad

  11

  4

  فتل و آلونسو در یک تیم ؟ هرگز

  • Muhammad

   11

   11

   Vettel>Alonso
   Alonso>Hamilton

  • Muhammad

   4

   19

   نه ببخشید Hamilton>Alonso

   • Muhammad

    5

    1

    مثل این که اشتباه کردم ببخشید

  • Ezk1980

   4

   5

   نکته اش دقیقا همینه ، اگه لکرک فتل رو بزنه ممکنه فصل بعد فتل از فراری بره ، همون کاری که همیلتون با الونسو توی مکلارن کرد ، رایکونن گذشته فراری بود فتل حال فراریه و لکرک اینده فراریه ، البته الونسو یا هرکس دیگه که ۲۰۲۰ بیاد باید نقش دوم بودن رو بپذیره

 2. Saeed

  6

  8

  خب اینطوری کارش از بغض ب سکته میکشه!!!

  • علی شفیعی | کاربر متخلف

   13

   10

   کار فتل یا الونسو؟
   چون الونسو دلیلی ندارد سکته کند،
   از الان دارن زمزمه های جانشینی فتل را هم کم کم اعلام میکنن. لکلرک که ماندنی است، اینکه کسی فکر کنه لکلرک میرود امکان ندارد، فتل اگر سال 2019 نتواند پیروز شود، غزل خوش گذشت را برایش خواهند خواند این سادگی محض است اگر کسی فکر کند فراری بشیند تا زمانیکه حضرت اقا یکبار قهرمان بشوند با فراری. خوده این خبر کاملا گویا است که دارد زمزمه شروع میشود. امیدوارم این بهانه نشود که بگویند تمرکزش را ریختن بهم برای همین نتوانست.
   البته این امیدواری واهی است چون هم همین گفته خواهد شد.

   • Akbar (Ghasemi)

    13

    5

    از الان فتل رو از فراری گذاشتی کنار، بعد بهونه واسه طرفدارا فتل ساختی! بعدشم خودت جوابشونو دادی!
    قشنگ زدی دشمن فرضی رو شکست دادی دکی ?

   • Ahmad VETTEL

    7

    8

    تو این کامنت میشه آخرین درجه نفرت و بغض نسبت به فتل رو دید.فقط نمیدونم چه اصراری داری که فتل از فراری بره.تا الانم فتل کمک فنی خیلی زیادی به فراری کرده و با هم تونستن پیشرفت کنن.تیم فراری هم که نسبت به فتل نظر مساعد داره این حرفا چیه؟

   • Ahmad VETTEL

    7

    5

    دکتر حرص نخور خوبه فتل و فراری هنوز نتوستن مرسدس رو شکست بدن اگه شکست میدادن میخواستی چیکار کنی؟طوری میگی که انگار فتل با ضرب و زور تو فراری مونده!
    فتل و فراری رابطه بسیار خوبی با هم دارن و دلیلی نداره که همکاری شونو ادامه ندن.
    اگه ما بخوایم با این منطق فکر کنیم،همیلتونم اگه تو این دو سال قهرمان نشه یا از بوتاس یا اکون(2020)شکست بخوره،برای 2021 شانسی نداره چون راسل تا 2020 با ویلیامز قرارداد داره و اون موقع همیلتون 35یا36 ساله میشه و مرسدس راسل رو جایگزینش میکنه.من حتی یه درصد هم به این احتمال فکر نمیکنم چون اصلت دوست ندارم با کر کردن به محالات وقت هدر بدم.حالا هر چقدر میخوای از این خیالبافی ها بکن

   • H.farahani

    3

    0

    دکتر چرا امکان ندارد لکلرک برود اگه عملکردش خوب نباشه معلومه که میرود(شخصا فکر میکنم لکلرک عالی خواهد بود)ولی اگه نباشه حتما کنار گذاشته میشه.فتل اینقدر خوب هست(به این فصل نگاه کنید.مطمئنا جزئه بهترین فصلاش نیست.ولی با این حال اگه کمی محافظه‌کارتر بود احتمالا قهرمان فصل میشد.یعنی با عملکرد معمولیش هم شانس اولی داشت.اشتباهش عجله بود نه اشتباه رانندگی البت غیر از المان)که فراری میخوادش.در ضمن فراری بجای تعویض راننده باید یه فکر به حال استراتژی خودش بکنه.کل زمستون تمرکز میکنن و نقشه میکشن واسه استرالیا و بقیه فصل بدنشون خالی میکنه

 3. cfz

  15

  5

  الونسو برگرده فراری شوماخرم برگرده به زندگیش چه شود!

 4. Nico

  11

  4

  کسایی که با برگشتن آلونسو به فراری مخالف بودن الان دیگه نیستن
  احتمالش هست
  ولی اگه فراری همچین کاری کنه لکه ننگی میشه براش اونم بعد از اتفاقات2014

  • علی شفیعی | کاربر متخلف

   6

   12

   هیچ ننگی نیست. این حرفها چیه؟ انگار جنایت شده؟ اهتلاف بین همه تیمها و رانندگانشان وجود دارد. اینهم یکی از انها. اگر الونسو بتواند فراری را به جلو حرکت دهد که میتواند چرا که نه.
   اما امدن الونسو به فراری نیشود یک زنگ خطر واقعی برای همیلتون اگر همچنان بخواهد بعد از 2020 بماند. وقتی همچین قراردادی میبندد، که هیچ راننده ای الان مبلغ قراردادش نزدیکش هم نیست، فکر نکنم بعد هز 2020 دیگه برود. همیلتون اگر تا سال اخر قراردادش بتواند به ششمین قهرمانیش دست پیدا کند که میتواند احتمال متمدنش زیاد است، اگر بتواند به هفت برسد که احتمالش زیاد است که یقیننا میماند.

   • Nico

    3

    2

    برای تیمی که افتخار فرمول یکه و رانندش مکلارن رو به اون ترجیه داد حتی با داشتن قرارداد لکه ننگ هست
    اگر بتواند!؟4سال نتونست ولی سب تونست پس احتیاجی نیست بهش
    این حجم از اطمینان رو فقط تو میتونی داشته باشی اونم توی دو جمله

 5. iman

  10

  15

  چقدر فوق العادست دیدن دوباره ناندو سوار بر اسب سرخ به یاد اون چهار سال فراموش نشدنی

 6. PeymaN

  10

  9

  واقعا چه شود حیف ناندو با این همه استعداد که اگه ماشین امسال دستش بود مرسدس و همیلتون رنگ قهرمانیرم نمیدیدن امیدوارم دوباره به فراری برگردی ناندو دوست داشتنی
  Gracias fernando

  • Ahmad VETTEL

   8

   11

   فراری 2010 و 2012 که برای قهرمانی وضعیت بهتری نسبت به فراری 2017 و 2018 داشتن.ولی آلونزو نتونست ازش استفاده کنه.در ضمن آلونزو و فراری اگه با هم ادامه میدادن،هر دو ضرر میکردن چون آلونزو نمیتونست 3سال صبر کنه و تو فراری بمونه که 2018 فراری ماشین خوب بسازه.در ضمن نقش فتل تو پیشرفت فراری از 2015 تا حالا انکار نشدنیه.

   • PeymaN

    6

    5

    واقعا نمیدونم حضرت عالی با چه معیاری میفرمایی وضعیت بهتر بعدشم تو2010 و2012 با اینکه ناندو قهرمان نشد اما اونو بهترین راننده دونستن همچنین ناندو راننده ای نیس که فرصت سوزی کنه و بره تو درو دیوار اشتباهات استراتژیک برای ناندو هم بوده تو همون 2012 اگه اشتباهات راننده های دیوانه لوتوس نبود که ناندو قهرمان میشد.درضمن ناندو از همیلتون شکست نخورد در پایان فصل برابر بودن ماجرای 2007 اونقد راجبش مطلب هس که دیگه نیاز به توضیح نداره هرچند از نظر من همیلتون از فتل بهتره

   • Ahmad VETTEL

    2

    6

    منظور من این نبود که اون 2010 و 2012 فراری از ردبول بهتر بوده.منظورم این بود که فاصله فراری با ردبول تو اون دوسال،کمتر از فاصله فراری و مرسدس تو 2017 و 2018 بوده.در ضمن فراموش نکن ماشین ردبول پایداری کمی داشت و فتل خیلی مسابقه ها رو به دلیل مشکلات مکانیکی از دست داد.در مورد مزاحمت های رومان گروژان،خب ورستپنم تو این دو سال خیلی برای فتل مزاحمت ایجاد کرده و اگر برخورد کانادا وسنگاپور فتل و مکس نبود،فتل سال 2017 قهرمان میشد.در ضمن من چیزی در مورد شکست آلونزو از همیلتون نگفتم.یه نفر دیگه اینو نوشته که اشتباهه.
    به نظر من:
    همیلتون<آلونزو<فتل

 7. Majiiiiid

  4

  0

  فتل و همیلتون در یه حد هستن و هیچ کدوم برتر از اونیکی نیست من طرفدار مرسدس هستم ولی نمیدونم طرفدارا چرا همش سر هم میزنن و اونیکی راننده رو خراب میکنن ولی فتل و همیلتون بعد ۲۰۲۰ به احتمال ۸۰% دیگه نخواهند بود اکون ۲۰۲۰ میاد مرسدس جای بوتاس و راسل هم سال ۲۰۲۱ میاد جای همیلتون
  و فراری هم که لکلرک رو داره یه راننده هم سال ۲۰۲۰ نهایتش ۲۰۲۱ جایگزین فتل میکنه فتل و همیلتون سنشون دیگه برای تمدید قرارداد بعد ۲۰۲۰ زیاد تر از اونیه که مرسدس و فراری براش وقت و هزینه کنن

 8. Majiiiiid

  3

  4

  و اینکه فرناندو هم فراری قبولش نمیکنه بخاطر سنش چون بعد ۲۰۲۰ فرناندو سن قابل قبولی نداره برای فراری دقیقا مثل فتل که بعد ۲۰۲۰ احتمال موندنش ۱۰ یا ۲۰% هست سال ۲۰۲۱ به بعد اینده ای نه برای همیلتون هست نه برای فتل