موتوجی پی ایران – قهرمان سه دوره موتوجی پی، خورخه لورنزو اذعان کرد که قبل از بستن قرارداد دو ساله با رپسول هوندا، او بسیار به بازنشستگی از این ورزش نزدیک شده بود.

لورنزو برای فصل 2017-18 با دوکاتی قرارداد امضا کرد اما دو فصل سخت را در تیم ایتالیایی پشت سر گذاشت و همین باعث شد تا موتورسوار اسپانیایی به دنبال مقصد دیگر و یا حتی بازنشستگی باشد.

لورنزو به سوزوکی و پتروناس یاماها لینک شد اما در نهایت هم تیمی شدن با مارک مارکز را انتخاب کرد. اما لورنزو پیش از این به فکر پایان دادن زندگی حرفه ایش در موتوجی پی بوده و ترس از بازنشستگی باعث افسردگی او شده بود:

دوره ی دیوانه کننده ای بود. وقتی دیدم که امکان بازنشستگی وجود دارد، تقریبا کمی افسرده شده بودم.

به طور معمول هنگامی که بازنشستگی را تصور می کنم، به نوعی احساس خوشحالی دارم و احساس آرامش می کنم، چون دیگر فشار را احساس نخواهم کرد و دیگر آسیب نخواهم دید.

اما این بار اینگونه نبود، واقعا انتظار نداشتم زمانی که احساس کردم که بازنشستگی ممکن است احساس افسردگی کنم، بسیار نزدیک بود.

این درست است و امکان این وجود داشت که بار دیگر به تیم دوم یاماها بروم، گزینه ی خوبی بود اما آن چیزی نبود که می خواستم.

خورخه لورنزو

خورخه لورنزو – رپسول هوندا

در آن زمان، لورنزو احساس کرد که به اندازه کافی برای پیروزی در مسابقات قدرتمند است، اما نتایج ضعیف باعث آسیب ذهنی شدید او شد، و او حتی احساس می کرد که دوکاتی نیز دیگر او را باور ندارد:

باور نکردنی بود. همه می گویند که در ورزش و مسابقات موتوری، ارزش شما با آخرین مسابقه تان سنجیده می شود و آخرین مسابقه من که منجر به قرارداد با هوندا شد، وحشتناک بود.

از لحاظ ذهنی برای من بسیار سخت بود، بیش از هر زمان دیگری کار و تمرین می کردم اما نتیجه ای نداشت.

من می دیدم که ما بسیار به پیروزی نزدیک هستیم زیرا ما از ابتدای مسابقه پیشتاز بودیم اما بعد از 5، 7 یا 10 دور، نمی دانم، یک چیزی را از دست می دادیم و من می دانم که آن چیز چه بود.

اما شاید تیم در آن زمان دیگر به خورخه لورنزو باور و ایمان نداشت.

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید