فرمول یک ایران – شانس به دست آوردن جایگاه سومی سال آینده برای رنو، با پیشرفت های هوندا ارتباط مستقیم دارد و باید دید که سال آینده ردبول با موتور جدیدش چه قدر رقابتی خواهد بود.

ردبول فصل آینده با موتور رنو خداحافظی کرده و همکاری اش را با هوندا آغاز خواهد کرد.

در سال های اخیر ردبول همواره از موتوری که در اختیارش قرار می گرفت ابراز نارضایتی می کرد و رنو را مقصر به چشم نیامدن تلاش هایش برای قهرمانی می دانست.

تیم در ماه های اخیر از هوندا تعریف زیادی کرده است. آن ها معتقدند که موتور جدیدشان توان رقابتی کافی برای قهرمانی را دارد.

اما با وجود این تعریف و تمجید های تیم مبنی بر توان رقابت موتور هوندا با مرسدس و فراری، تیم رنو خود را آماده رقابت با ردبول و به دست آوردن جایگاه تیمی کرده است.

هر دو طرف روی هوندا حساب کرده اند.

مدیر رنو، سایریل ابیتبول در این باره گفت:

هدف گذاری برای فصل آینده دشوار است. همیشه نتیجه کار کمی هم به عملکرد رقبا ربط دارد اما در حال حاضر ما پیشرفت خوبی داریم و قصد داریم در همین مسیر هم بمانیم. این احتمال وجود دارد که ما در قهرمانی تیمی موفقیت چشمگیری نداشته باشیم اما تمام تلاشمان را می کنیم که فاصله را کمتر و کمتر کنیم.

رنو R.S.18

رنو R.S.18

باید صبر کرد و دید وضعیت ردبول و هوندا چگونه خواهد بود. ردبول هیچوقت از مقایسه موتور ما با هوندا خسته نمی شود و از موتور ژاپنی تعریف می کند. بهتر است یاداوری کنم که تورو روسو همچنان در جایگاهی پایین تر از ما قرار دارد.

در همکاری هوندا با تورو روسو در فصل 2018، مجموعا 33 امتیاز کسب شد که این تیم را در جایگاه نهم قرار داد. این به معنی اختلافی 89 امتیازی با رنو است.

2 دیدگاه

 1. Ferrari Italy

  13

  1

  امیدوارم ردبول توان رقابتی بالایی داشته باشه تا به جذابیت این رشته اضافه کنه, امسال نسبتا خیلی بهتر از چند سال پیش بود که مرسدس براحتی یک دو میکردن و مسابقات کسل کننده بود.

 2. Mehrdad

  9

  1

  از سایریل ابیتبول بعید هست همچین حرفی
  تورو روسو اگه سال پیش پایین تر از شما بود چون ردبول به هوندا اجازه داد هر تستی میخواد روی توروروسو انجام بده تا برای فصل اینده کمترین مشکلات رو داشته باشن
  سال بعد مشخص میشه موتور هوندا کجاست