فرمول یک ایراننیکو هالکنبرگ راننده تیم رنو در مورد تصادف سنگین خود در دور اول جایزه بزرگ ابوظبی گفت در لحظه ورود به پیچ خودرو هاس رومن گروژان را اصلا ندیده است.

دو راننده در انتهای مستقیمی اول در پیچ های هشت و نه برای رده هفتم در حال رقابت بوده اند. هر دو خودرو با هم وارد پیچ هشت شدند و گروژان همچنان در قسمت راست خودروی هالکنبرگ بود که با برخورد لاستیک های دو خودرو باعث چپ شدن خودروی رنو در کناره پیست شد. هالکنبرگ در مصاحبه با اسکای در پایان مسابقه گفت:

واقعا ناامید کننده بود اما ما باید تصادف را یک حادثه کاملا مسابقه ای بدانیم. من و رومن هر دو باهم وارد پیچ هشت شدیم و من کمی منحرف شدم.

رومن نیز در کنار من به خارج پیست رفت و من فکر کردم که در پیچ بعد تنها هستم و مستقیما به سمت پیچ رفتم. اما متاسفانه رومن آنجا بود و با برخورد لاستیک ها با هم خودرو واژگون شد و چند بار به دور خود غلطید.

باید گفت صحنه تصادف جالبی بود اما چیز دلخواه شما اصلا نمی توانست باشد. اما تصادف برخلاف تصور اصلا تصادف سنگینی نبود. نیروی جانبی زیادی نبود و هیچ مشکلی بر خلاف تصور مردم وجود نداشت.

من اصلا او را ندیدم. او در نقطه کور من بود و باقی ماجرا را می دانید. اما واقعا ناامید کننده است چون در طول آخر هفته هر دو سریع بودیم و یکباره همه چیز نابود شد.

نیکو هالکنبرگ و رومن گروژان - مسابقه فرمول یک ابوظبی 2018

نیکو هالکنبرگ و رومن گروژان – مسابقه فرمول یک ابوظبی 2018

هالکنبرگ همچنین در مورد زمانی که در خودروی واژگون شده خود بود در پیام رادیویی گفت که همانند یک گاو آویزان است و فقط منتظر حضور مارشال ها بوده است. او در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد اینکه آیا هالو در تصادف محافظ او بوده یا نه گفت:

من واقعا نمی دانم. اگر بخواهم صادقانه بگویم هیچ نظری در مورد هالو و تصادف ندارم.

می دانید شما وقتی واژگون هستید خیلی ساده نیست تا بتوانید اطراف خود را درست ببینید. من در میان محافظ کنار پیست احاطه شده بودم و اصلا فضای زیادی نداشتم. من فقط نشسته بودم تا مارشال های پیست برای برگرداندن خودرو اقدام کنند و من را خارج کنند.